Můj přechod z HTC Desire na iPhone 4S | Michal Smrčka - blog

Můj přechod z HTC Desire na iPhone 4S

Krátký přehled, co mě překvapilo, potěšilo nebo znepokojilo při přechodu z platformy Android na iOS. Psáno 3 týdny po koupi iPhone.

Mýtus: Jednoduchost a intuitivní ovládání

Recenze iPhonu jsou často plné nadšení, jak je jednoduchý a snadný na ovládání. Z mého pohledu to není pravda. Je to naopak. První týden jsem musel přes Google hledat návody i na základní věci, např:

Zkrátka, iPhone je můj cca 12. mobilní telefon a je první, ke kterému jsem potřeboval na mnoho věcí návod.

IOS někdy nectí základní pravidla použitelnosti. Při systémových dotazech nemáte jistotu, v jakém pořadí bude pozitivní (OK/Send/Confirm) vs. negativní (Cancel/Delete/No) tlačítko. U dialogů Windows je zpravidla OK umístěné vlevo a Cancel/Storno vpravo. Uživatelé jsou zvyklí. U Apple na zvyky zapomeňte a tlačítka na dialogu před stisknutím radši pozorně přečtěte. Ach, ta jednoduchost.

 

f1
Souhlas s odběrem kalendáře je vlevo
f2
Souhlas s výmazem dat je vlevo

f3
Souhlas s poskytováním polohy je vpravo

 

Pomalá klávesnice

U Androidu jsem byl zvyklý na perfektní softwarovou klávesnici. Dělal jsem dost překlepů, ale automatická korekce slov je opravovala dle českého slovníku. Např. chybné „maudar“ se automaticky změnilo na „nazdar“. Úspěšnost oprav byla velmi vysoká. Na klávesnici jsem psal velmi, opravdu velmi rychle.

U iPhone existují 2 rozložení klávesnice: nepraktické české (po boku zabírají místo tlačítka s háčkem a čárkou a klávesnice je proto celkově stísněnější) a relativně dobré americké. Jenže u americké nezapnete českou korekci slov. Pokud se chcete přiblížit pohodlnosti androidí klávesnice a nechat si opravovat překlepy, musíte tedy přepnout na českou, menší klávesnici s diakritikou na boku. Bohužel, oprava doplňuje i diakritiku a ta zkracuje SMS na max. 70 znaků. S tím není možné nic udělat.

Po vyzkoušení všech možných variant jsem zůstal u anglické klávesnice bez automatické korekce a píšu minimálně 2x pomaleji, než na Androidu. Často radši zavolám nebo sednu k PC a otevřu free SMS bránu Vodafone.

Je fajn, že iOS přizpůsobuje vzhled klávesnice typu pole, do kterého píšete, takže při vyplňování e-mailové adresy máte hned po ruce zavináč, v Safari zase lomítko nebo dotcom.

Při normálním psaní textu mi velmi chybí interpunkční čárka, pro kterou musím „šahat“ na alternativní obrazovku symbolů – to velmi zdržuje. (Tečka se dělá dvojstiskem mezerníku.)

(Nejsem si jist, jestli u Androidu lze zkracování SMS vypnout v nastavení nebo kvůli tomu musíte nainstalovat utilitku, každopádně je to záležitost pár sekund.)

„Nechtělo se nám to programovat“

O Apple se říká, že chce mít své produkty ve všech směrech dokonalé. O to víc mě překvapují paradoxy, které v iPhone nacházím. Například – na hlavní obrazovce vidím na ikoně aplikace Calendar aktuální číslo dne v měsíci. Kousek vedle je ikona Newsstand, ve které jsou zakomponovány miniaturní náhledy zakoupených časopisů. Pěkné. Poblíž je ale také ikona aplikace Weather, která ukazuje 23°, zatímco venku mrzne. Hledal jsem chybu v nastavení počasí, marně. Posléze zjišťuji, že 23° je pevně vestavěno do ikony – nejde měnit a nemá co dočinění s reálným údajem (který má iPhone mimochodem k dispozici).

Dále nechápu, proč obecně není možné vypnout zvuk foťáku. Existuje někdo, kdo v mobilu chce mít zaplý zvukový efekt při focení, v tomto případě navíc nepěkný a dost hlasitý? Jedna možnost vypnutí zvuku přece jenom je: přepnout hardwarový přepínač na boku telefonu na vibrace. Takže chcete tiše vyfotit momentku, zapnete foťák, nakloníte telefon, přepnete telefon na vibrace, telefon zavibruje, vyfotíte, vibrace vypnete (nebo na to v horším případě zapomenete). Jednoduchost jak blázen. Zajímavé, že zvuk nejde zrušit ani v doinstalované aplikaci Camera+. Položka „sound: on/off“ v menu nic nedělá. Vypadá to, jako by iOS zvuk focení vynucoval (možná nějaký zákon v USA? :)) Kamarád mi vysvětloval, že za to může prostě „applí snaha o jednoduchost“. Jo, tak lepší než přemýšlet, jak vyřešit základní problém, je neřešit ho vůbec? Existuje vysvětlení, nebo se to prostě někomu nechtělo programovat? Např. zvuk odemčení displeje nebo zvuk psaní na klávesnici vypnout normálně jde.

Dotykové ovládání

Jak už jsem psal, klávesnice, jakožto jedna ze stěžejních funkcí dotykového displeje, mě zklamala, takže revoluce v dotykovém ovládání se u mě nekonala. Nicméně myslím, že iOS má o dost lépe vyřešenou analýzu dotyku. Nechtěné přehmaty se neprojeví. Při pevném úchopu okraje telefonu se „přetékající“ kůže na ruce ignoruje a dotyk prstu uprostřed displeje funguje. Situace, kdy telefon špatně chytnu a celá Twitter tajmlajna se začne maximální rychlostí scrollovat někam do pryč, se mi u iPhonu ještě nestala.

Je zajímavé, že u iPhone musím dotyky provádět asi o milimetr níže, než bych musel u HTC Desire. Ze začátku jsem myslel, že telefon zamrzá, ale jen jsem se na tlačítko prostě neuměl strefit.

App Store vs. Google Play (Android Market)

Androidí obchod mi připadá přátelštější a vždy mi lépe pomohl vybrat správnou aplikaci. Lidé tam totiž často aplikace hodnotí a přidávají k nim komentáře. Svůj podíl na tom má určitě fakt, že Google nabízené aplikace (na rozdíl od Applu) nijak nekontroluje, a proto jsou komentáře, hodnocení a počet stažení jedním z prostředků ověřitelnosti (ne)závadnosti aplikace. V App Store se mi u většiny aplikací zobrazuje „No Ratings“, nejsou u nich žádné komentáře a údaj o počtu stažení také chybí. Rozpoznat kvalitní aplikaci od balastu je celkem těžké.

Je zajímavé, že tvůrci her na iPhone jsou trochu vyčůranější – hry jsou často zdarma, ale jakmile nainstalujete 500 MB balík dat, zjistíte, že vás hra pustí jen do 1. levelu a za každý další level zaplať euro :) Bohužel 1 euro není tak moc, takže hrajete, ovšem když takových her máte víc a občas koupíte i nějaký ten song v iTunes, v souhrnném vyúčtování od Applu už to „moc“ je :) Ta jednoduchost nakupování je návyková. Jo, to se Applu upřít nedá, utrácet u něj je snadné. Snad až na to, že nakupování v iTunes probíhá nepochopitelně stisknutím cenovky (to jsem ale věděl předem, protože Google to od nich okopíroval).

Btw: směnný kurz 1 dolar = 1 euro je šílenost!

Výdrž baterie

Ze začátku jsem krátkou výdrž (pár hodin) přisuzoval častému používání a hraní si s telefonem. Baterie se ale vybíjela o 10-15 % za 7 hodin nepoužívání (přes noc). Vše v defaultním nastavení + aktivní připojení k WiFi. Deaktivací všech možných funkcí (iCloud, synchronizace, push notifikace Facebooku, Twitteru, 3G, …) moc nepomohla. V diskuzních fórech jsem se dočetl, že problém s výdrží nemám jenom já. Jenže ty diskuze byly založeny už někdy v listopadu 2011! Naštěstí pár dní po mé koupi iPhonu vydal Apple aktualizaci iOS 5.1, po updatu je výdrž už mnohem lepší (nabíjím jednou denně, druhý den by nezvládl; zátěž: cca 30 minut telefonování, 2-4 hodiny aktivního používání, zbytek dne pohotovostní režim, WiFi a 3G stále).

Závěrem

Na iPhonu mě nejvíce potěšilo to, že v něm není Android :). Vážně, po tom utrpení je i přes výše zmíněné nedostatky používání iPhone super, byť je jeho ovládání zpočátku složité. Dá se na to zvyknout. A hlavně - funkčně je iPhone skoro perfektní a svižný. Plusem je jemný displej a krásný design. Iphone vypadá v reálu ještě lépe, než na obrázku. Trochu mi vadí, že skleněná záda tak kloužou, že není možné telefon položit na křivý povrch (např. z mírně nakloněné klávesnice zákeřně pomalu sjíždí, až skončí na zemi :)). Klouže z ruky, špatně se drží, hrany řežou a sklo po pádu lehce praskne (viz crashtesty). Ale je krásný.


Čtěte také:
20. 03. 2012 v 21:28 • Mobilní telefony • autor Michal Smrčka
 

Názory a komentáře k článku


[1] Roman www20. 03. 2012, 22:49
K tomu zvuku foťáku: něco jsem slyšel, že je to kvuli uchylum, aby nemohli potajnu fotit

[2] xergic e-mail www20. 03. 2012, 23:15
Je fajn číst názory i z "druhé strany" :)

Ze začátku to chce trochu zvyku, ale to jasné. Kdyby mi dal teď (po třech letech s iPhonem) někdo do ruky telefon s Androidem, byl bych zcela jistě ztracený.
Na iPhone jsem přecházel z Nokie 6610i a zvykl jsem si rychle - hlavně proto, že jsem o iPhonu četl a díval se na nějaká videa. Takže mi ten přechod problém nedělal.
Ale třeba na odmítnutí hovoru, jak píšeš, jsem přišel až celkem nedávno. Možná i proto, že jsem to nějak moc nepotřeboval.

ad změna artworku v iTunes: pravým tlačítkem na album -> Get Info a tam zkopírovat artwork. Aspoň tak to jde v režimu Grid, jiný nepoužívám

A $1=€1 platí možná u hudby, u aplikací je přece $0.99=€0.79.

Jinak ty výtky naprosto chápu a souhlasím s nimi.

[3] Michal Smrčka admin 20. 03. 2012, 23:26
xergic: Odmítnutí hovoru je pro mě jedna z nejdůležitějších funkcí! :D
Já se s Androidem kamarádil hned, s iPhonem jsem dost tápal.
V Gridu skutečně Artwork v nabídce Get Info nevidím (viz screen). -- edit: lol, tak už to vidím, to bílé vpravo, na to mám asi kliknout, abych změnil obrázek - to mě nenapadlo! :D Mohlo by tam aspoň být to stávající :))

[4] Olda www21. 03. 2012, 22:01
Hle, možná je to protože jsi pokročilý uživatel a Itelefony jsou spíše pro BFU.
Jsem na tom podobně, taky jsem musel googlit a ptát se u iPadu.. u Androidu ne.

[5] Carl114 e-mail www25. 03. 2012, 23:03
Heh, já měl iPhone 3 roky a nikdy jsem nezjistil jak odmítnout hovor. Na to jsi kápl :). Na Androidu krásně namísto zleva doprava přesunu tu šipku zprava doleva a je to. Jinak je to myslím každé jiné zařízení.

Já mám teď Xperii Arc a je to na tom hodně znát. iPhone je spíše na poznámky, internet, plánování a hry. Android je takový víc dospělý. Tak mi to přijde. Mám tam prostě už jen potřebné aplikace, žádné blbosti a líbí se mi v nastavení (mám pod tím kontrolu a vím, co kde je). Prohlížeč je sice (na 2.3) děs, ale ve verzi 4 je nový. Jde ovládat gesty a co jsem testovat tak super (:.

Po mých zkušenostech jsem zjistil, že vlastně ty moje dva mobily srovnávat nemohu, protože každý je úplně na něco jiného. I když je to jen mobil.

PS: Doporučuji otestovat Android 4. Mám betu a vůbec se mi nechce zpět na oficiální 2.3 na Arcu. Je tam opravdu hodně pěkné práce. Rychlejší, přehlednější, zkrátka krásnější :). Už se těším na finání verzi.
PSS: Jediné, co mi chybí (z iPhone) je čitelný a použitelný prohlížeč a to, že iOS nemá ty retardované plochy (xD), který nejsou příliš použitelný. Stačily by 2, ale ne - ono jich je 5, každý je má prázdné a vypnout nejdou.

[6] meme 16. 08. 2012, 17:37
ajťák amatér.

[7] Lolek e-mail www12. 09. 2012, 19:28
iPhone je nejlepší a ted vychází konečně ipHone 5 jsem na něj moc zvědavje

[8] Helena e-mail www25. 01. 2013, 00:38
Iphone mám také nejraději, i když přiznávám, že jsem na něj občas levá. Ale časem se člověk vyzná.

[9] Jakub e-mail www26. 05. 2013, 22:24
Mám iPhone 5 a nikdy bych ho už za žádnej mobil s Androidem nevyměnil.

[10] sugič e-mail 17. 06. 2014, 10:01
HTC= největší sr..a na světě! Už nikdy více. A pro Romana, zvuk fotáku vypneš vypínačem zvuku z boku na iphonu ;-)a můžeš fotit na úchyla ;-)))))

[11] Vyzvánění www25. 06. 2014, 23:23
Super m/ dekuji

[12] Martin Kohout e-mail www04. 01. 2015, 02:38
Podle mě je to dobrá systém i telefony, ale iPhone 6 a iPhone 6 Plus je krok úplně někam jinam. Za mě 3+.

[13] Mrs. Ceren e-mail 19. 01. 2017, 14:14
Do You Need A Business Loan,Or A Personal Loan,At 1.0% If Yes? Name,Amount,Country,Loan Durations,Phone Mobile:Please, Interested applicants should Contact us via email: PergoCF@gmail.com
Please, contact us for more information: PergoCF@qualityservice.com
Please, contact us for more information: PergoCF@aol.com

[14] Mrs. Ceren e-mail 19. 01. 2017, 14:14
Do You Need A Business Loan,Or A Personal Loan,At 1.0% If Yes? Name,Amount,Country,Loan Durations,Phone Mobile:Please, Interested applicants should Contact us via email: PergoCF@gmail.com
Please, contact us for more information: PergoCF@qualityservice.com
Please, contact us for more information: PergoCF@aol.com

[15] Mrs. Ceren e-mail 19. 01. 2017, 14:14
Do You Need A Business Loan,Or A Personal Loan,At 1.0% If Yes? Name,Amount,Country,Loan Durations,Phone Mobile:Please, Interested applicants should Contact us via email: PergoCF@gmail.com
Please, contact us for more information: PergoCF@qualityservice.com
Please, contact us for more information: PergoCF@aol.com

[16] bdsfn.com@gmail.com e-mail 07. 05. 2017, 02:29
Do you need a loan?
Do you need financial help?
Does your firm, company or industry need financial assistance?
Do you need finance to start your business?
Do you need finance to expand your business?
Do you need personal loan? Please, contact us for more information:
bdsfn.com@gmail.com
anatiliatextileltd@gmail.com

Hai bisogno di un prestito?
Hai bisogno di aiuto finanziario?
La tua impresa, azienda o industria ha bisogno di assistenza finanziaria?
Hai bisogno di finanziamenti per avviare la tua attività?
Hai bisogno di finanziamenti per espandere la tua attività?
Hai bisogno di prestito personale? Vi preghiamo di contattarci per ulteriori informazioni:
Bdsfn.com@gmail.com
Anatiliatextileltd@gmail.com

Potrebujete úver?
Potrebujete financnú pomoc?
Potrebuje vaša firma, firma alebo priemysel financnú pomoc?
Potrebujete financné prostriedky na zacatie podnikania?
Potrebujete financie na rozšírenie svojho podnikania?
Potrebujete osobnú pôžicku? Prosím, kontaktujte nás pre bližšie informácie:
bdsfn.com@gmail.com
anatiliatextileltd@gmail.com

[17] Pepa Huta e-mail 02. 09. 2017, 11:37
Zukus nový iPhone 8, bude teď už představen - https://freebit.cz/jablickari-plesaji-radosti-novy-iphone-8-bude-predstaven-jiz-v-zari/

[18] Morgan Smith e-mail 18. 08. 2018, 06:45
I AM FINIALLY OUT FINANCIAL BONDAGE THANKS TO MOORE LOAN COMPANY (mooreloancompany@yahoo.com) OR Text +1(414) 454-9493 .


Good day everyone,I can’t hide this great testimony that took place in my life I will love everyone to know it and be a partaker of this, that is why I want to share it to the whole world by placing this advert on classifieds, I am Mr Morgan Smith by name, I live in Chicago, United State, I want to thank ROBBINSON MOORE for his kindness upon my family life, I never knew that there is still a sincere and trustworthy lender like this on the internet and on earth. Just some days I was in search for a loan of $ 150,000.00, As I was in search of funds to start up a business. I was scammed about $15,000.00 dollars and I decided not to involve my self in such business again. But a Friend of mine introduced me to a loan firm due to my appearance and doings and also my complains to her. And I told her that I am not interested in any loan deal anymore but she told me that there is still a sincere lender who she will recommend me to, And she gave me the details of this man who is called MOORE ROBBINSON. And I really put a trial and I am most greatful and lucky today, I was given a loan amount of $95,000,00 Dollars by this great firm MOORE LOAN COMPANY. If you arew in need of a genuine, Sincere, durable and a truth worthy loan lender or financial assistance and also you know you can be reliable and trusted, capable of paying back at the due / duration time of the funds I will advice you to send your contact to them via email @[ mooreloancompany@yahoo.com] OR Text +1(414) 454-9493 .

[19] Mehmet Hakan e-mail 19. 09. 2018, 20:39
Kreditní služba je k dispozici zdarma a bez zajištění. Jsem osoba, která nabízí mezinárodní půjčky. S kapitálem používaným k poskytování krátkodobých a dlouhodobých půjček v rozmezí od 5 000 do 95 000 000 EUR pro všechny vážné lidi, kteří splňují skutečné potřeby, je úroková míra v průběhu času nad 2%. Nabízím finanční půjčky v následujících oblastech: Hypotéka, Investiční úvěr, Autopůjčovna, Osobní půjčky, Vypořádání dluhů, Firemní nadace, Zdravotnické potřeby Více ... Mám profesionální spokojenost všech uchazečů do maximálně 72 hodin nebo dokonce 3 dny po obdržení Aplikace. Vážné lidi, pošlete e-mailem. E-mail: mehmethakan117@gmail.com

[20] Axis Fund Capital e-mail 23. 12. 2018, 02:19
AFFORDABLE BUSINESS/COMPANY/PROJECT/PERSONAL LOAN THAT WILL CHANGE YOUR LIFE FOREVER Call/Text Phone (470) 575-1336 Email AXISFUNDCAPITAL@GMAIL.COM

Do you require funding for Business investment, Real estate development or Personal loan without cost/stress or Credit check? We are investors providing reliable loans to individual and funding for business and projects setup. Do you need a genuine, reputable and fast loan? We offer loan ranging from $5,000.00 thousand to $700,000.00 with a low interest rate of 2% and loan duration of 1 to 25 years to pay back the loan secure and unsecured. Interested individuals should contact us via Call/Text Phone (470) 575-1336 or contact us via Email AXISFUNDCAPITAL@GMAIL.COM

Thank You,

Anthony Sheffield.
Axis Fund Capital
Lenox Rd, Atlanta, GA
Phone: (470) 575-1336
AXISFUNDCAPITAL@GMAIL.COM Customer Service Representative.

[21] fsbd e-mail 16. 05. 2019, 13:00
Nabídka úvěrů

Hledáte finanční kapitál? Potřebuje vaše firma kapitál k růstu? Potřebujete finanční prostředky na zahájení nové činnosti? Jste na startu nebo chcete přejít na novou fázi svého vývoje? Kontaktujte nás a získejte krátkodobý, střednědobý a dlouhodobý úvěr se splácením

fsbd37315@gmail.com

[22] swift e-mail www31. 07. 2019, 14:20
Jsem pujcovatel pujcek.
Píšu, abych informoval o nabídce naší úvěrové společnosti.
Pujcky jednotlivcum, společnost a organizacem Pujcujeme
Úroková sazba 3% za 1 až 10 let a naše
Výše úvěrové sezení v rozsahu od 10 000 do 10 000 000,00.

Tešíme se na spolupráci s vámi a zabijete své tradice
Bezpecný a legální.
kontaktní pujcka pujcovatele: creditor@zoho.com
WhatsApp císlo: + 1- (619) -766-5996

[23] markus e-mail www31. 07. 2019, 14:21
ahoj

PL FINANCE je finanční společnost specializující se na poskytování;

Hypotéky, půjčky, investiční půjčky, půjčky na konsolidaci dluhů, půjčky na auta, půjčky na dovolenou, školní půjčky, komerční půjčky, půjčky na vybavení, nouzové / neočekávané výdaje a projektové půjčky.

Naše nabídka půjček se nabízí od 50 000,00 € (Min) do 500 000 000,00 (Max) s dostupnou úrokovou sazbou 2%. V případě zájmu nás prosím kontaktujte níže: info@primelenders.org
WhatsApp Number: + 1- (619) -766-5996

Název:
adresa:
telefon:
Částka půjčky:
Doba trvání půjčky:
Úvěry Účel:

PL FINANCE díky rychlým půjčkám vašich půjček snadným, pohodlným a levným.

Dad ponuka je oficiální a legální
Těším se na své odpovědi.

[24] laszlone e-mail 12. 08. 2019, 12:04
Můžeš mě kontaktovat, jsem tu, abych ti pomohl

Co byste měli udělat pro získání bankovní půjčky?
Všechny banky v České republice mají několik základních požadavků, bez nichž neberou žádné půjčky. Ještě více informací: Email: laszlone.imre71@seznam.cz
web.whatsapp: +420608318114 Pokud tak učiníte, nic není jisté: banky nejprve vyhodnotí schopnost splácet úvěr na základě různých údajů před přijetím rozhodnutí. Zjistíte všechny požadavky a data obsažené v našem článku a fungování celého systému.

[25] traverso e-mail 12. 08. 2019, 12:05
O mBank

mBank není nováčkem českého finančního trhu. Tato moderní banka se objevila v naší zemi v roce 2007 a přinesla velmi populární samoobslužný model. Zákazník skutečně píše: Senec! WhatsApp: 421904987327, e-mail: traversojuancarlos06@gmail.com jednoduše spravuje své bankovnictví a nemusí do banky chodit osobně za nic. Kamenné větve MBank existují, ale slouží hlavně jako poradenská centra.

[26] laszlone e-mail 03. 09. 2019, 10:12
Lidé, kteří zaplatí bez nutnosti půjčky a já vám půjčím bez problémů

Poskytujeme půjčky všem lidem a informace nás kontaktujte a kontaktujte nás mail: laszlone.imre71@seznam.cz Whatsapp 608318114 firmy nám mohou splácet 3% - krátkodobé půjčky od 30 000 do 70 000 Kč - Střední půjčky 30 000 100 000 - dlouhodobé půjčky nad 100 000 Kč Platíme také investiční úvěry až do výše 25 milionů Kč

[27] Michal e-mail 25. 10. 2019, 10:36
Rychlá a spolehlivá nabídka půjček Nabízím vám jediný finanční půjčku od přímého investora od 50 000 do 50 000 000 Kč. Tato nabídka platí pro celou Českou republiku a pro všechny občany. Splatnost tohoto úvěru může být stanovena na 240 měsíců s možností předčasného splacení za jakoukoli cenu a bez zvýšení. Vezměte úvěr v plné výši a zaplatíte své prostředky do 24 hodin. Chcete-li půjčit, napište na adresu: sopuchmichal2@gmail.com whatsapp +420723453979

[28] kamakova e-mail 11. 01. 2020, 00:23
rychlá a seriózní nabídka půjček
Ahoj paní a pane, jsme jednotlivci, kteří nabízejí půjčku každému, kdo potřebuje půjčku k vyřešení jiného problému. Nabízíme 2 000 až 10 000 000 Kč za 2% úrokovou sazbu. Pro více informací nás kontaktujte e-mailem: kamakova@email.cz
rychlá a seriózní nabídka půjček
Ahoj paní a pane, jsme jednotlivci, kteří nabízejí půjčku každému, kdo potřebuje půjčku k vyřešení jiného problému. Nabízíme 2 000 až 10 000 000 Kč za 2% úrokovou sazbu. Pro více informací nás kontaktujte e-mailem: kamakova@email.cz

rychlá a seriózní nabídka půjček
Ahoj paní a pane, jsme jednotlivci, kteří nabízejí půjčku každému, kdo potřebuje půjčku k vyřešení jiného problému. Nabízíme 2 000 až 10 000 000 Kč za 2% úrokovou sazbu. Pro více informací nás kontaktujte e-mailem: kamakova@email.cz


rychlá a seriózní nabídka půjček
Ahoj paní a pane, jsme jednotlivci, kteří nabízejí půjčku každému, kdo potřebuje půjčku k vyřešení jiného problému. Nabízíme 2 000 až 10 000 000 Kč za 2% úrokovou sazbu. Pro více informací nás kontaktujte e-mailem: kamakova@email.cz
rychlá a seriózní nabídka půjček
Ahoj paní a pane, jsme jednotlivci, kteří nabízejí půjčku každému, kdo potřebuje půjčku k vyřešení jiného problému. Nabízíme 2 000 až 10 000 000 Kč za 2% úrokovou sazbu. Pro více informací nás kontaktujte e-mailem: kamakova@email.cz

rychlá a seriózní nabídka půjček
Ahoj paní a pane, jsme jednotlivci, kteří nabízejí půjčku každému, kdo potřebuje půjčku k vyřešení jiného problému. Nabízíme 2 000 až 10 000 000 Kč za 2% úrokovou sazbu. Pro více informací nás kontaktujte e-mailem: kamakova@email.cz

rychlá a seriózní nabídka půjček
Ahoj paní a pane, jsme jednotlivci, kteří nabízejí půjčku každému, kdo potřebuje půjčku k vyřešení jiného problému. Nabízíme 2 000 až 10 000 000 Kč za 2% úrokovou sazbu. Pro více informací nás kontaktujte e-mailem: kamakova@email.czrychlá a seriózní nabídka půjček
Ahoj paní a pane, jsme jednotlivci, kteří nabízejí půjčku každému, kdo potřebuje půjčku k vyřešení jiného problému. Nabízíme 2 000 až 10 000 000 Kč za 2% úrokovou sazbu. Pro více informací nás kontaktujte e-mailem: kamakova@email.cz


rychlá a seriózní nabídka půjček
Ahoj paní a pane, jsme jednotlivci, kteří nabízejí půjčku každému, kdo potřebuje půjčku k vyřešení jiného problému. Nabízíme 2 000 až 10 000 000 Kč za 2% úrokovou sazbu. Pro více informací nás kontaktujte e-mailem: kamakova@email.czrychlá a seriózní nabídka půjček
Ahoj paní a pane, jsme jednotlivci, kteří nabízejí půjčku každému, kdo potřebuje půjčku k vyřešení jiného problému. Nabízíme 2 000 až 10 000 000 Kč za 2% úrokovou sazbu. Pro více informací nás kontaktujte e-mailem: kamakova@email.cz


rychlá a seriózní nabídka půjček
Ahoj paní a pane, jsme jednotlivci, kteří nabízejí půjčku každému, kdo potřebuje půjčku k vyřešení jiného problému. Nabízíme 2 000 až 10 000 000 Kč za 2% úrokovou sazbu. Pro více informací nás kontaktujte e-mailem: kamakova@email.cz

rychlá a seriózní nabídka půjček
Ahoj paní a pane, jsme jednotlivci, kteří nabízejí půjčku každému, kdo potřebuje půjčku k vyřešení jiného problému. Nabízíme 2 000 až 10 000 000 Kč za 2% úrokovou sazbu. Pro více informací nás kontaktujte e-mailem: kamakova@email.czrychlá a seriózní nabídka půjček
Ahoj paní a pane, jsme jednotlivci, kteří nabízejí půjčku každému, kdo potřebuje půjčku k vyřešení jiného problému. Nabízíme 2 000 až 10 000 000 Kč za 2% úrokovou sazbu. Pro více informací nás kontaktujte e-mailem: kamakova@email.cz

[29] Michal e-mail 04. 02. 2020, 09:31
Spolehlivé a solidní finanční úvěry pro celou Českou republiku právě nyní. Nabízím vám úvěry od 40.000 Kč až do 10.000.000 Kč bez nutnosti zástavy nemovitosti. Rychlý a efektivní schvalovací proces s velkou průchodností schválených žádostí. Osobní schůzku k podepsání úvěrové smlouvy lze domluvit také ve vašem městě. Vyřízení celého úvěru včetně vyplacení financí už do 24 hodin od podepsání úvěrové smlouvy. Zdarma a nezávazně žádejte na emailu: sopuchmichal2@gmail.com whatsapp +420723453979

[30] Anna Jana e-mail 07. 04. 2020, 17:01
Nabízím vám jediný finanční půjčku od přímého investora od 50 000 do 60 000 000 Kč. Tato nabídka platí pro celou Českou republiku a pro všechny občany. Splatnost tohoto úvěru může být stanovena na 240 měsíců s možností předčasného splacení za jakoukoli cenu a bez zvýšení. Vezměte úvěr v plné výši a zaplatíte své prostředky do 24 hodin. Chcete-li půjčit, napište na adresu: kdfin11@gmail.com

[31] dominica e-mail 15. 04. 2020, 11:11
nabídka půjčky
nabízím finanční pomoc komukoliv v rozmezí od 3 000 do 15 000 000 Kč. Se sazbou 2% ročně pro více informací nás kontaktujte e-mailem: dominicaeliza@email.cz

[32] molikadom e-mail www19. 04. 2020, 11:18
Vážná a rychlá soukromá půjčka

Hledáte půjčku na restartování svých aktivit, ať už na realizaci projektu, nebo potřebujete peníze z jiných důvodů nebo z čeho chcete. Jsme připraveni zapůjčit každému, kdo má nárok na vrácení peněz. Sdělte mi prosím částku vaší žádosti o půjčku a její splatnost. Prosím, kontaktujte mě

molikadom@seznam.cz

[33] molikadom e-mail 20. 04. 2020, 03:24
Vážná a rychlá soukromá půjčka

Hledáte půjčku na restartování svých aktivit, ať už na realizaci projektu, nebo potřebujete peníze z jiných důvodů nebo z čeho chcete. Jsme připraveni zapůjčit každému, kdo má nárok na vrácení peněz. Sdělte mi prosím částku vaší žádosti o půjčku a její splatnost. Prosím, kontaktujte mě

molikadom@seznam.cz

[34] land lopez e-mail www27. 05. 2020, 13:32
Nabízím vám svou kreditní nabídku, která je velmi rychlá a bez potíže. Moje nabídka zacíná od 50 000 do 50 000 000 Kc a moje úroková sazba je 3%. Splacení pujcky zacíná od 3 do 300 mesícu. Pripomínám vám, že reditel mé banky vyžaduje pred prevodem prostredku na vaše úcet podepsaný smluvní dokument. Takže pro všechny vaše naléhavé potreby pujcky, kontaktujte me:
landlopez75@gmail.com

[35] msfch00 e-mail 05. 06. 2020, 10:17
nabídka půjčky

Ahoj paní a pane, jsme jednotlivci, kteří nabízejí půjčku každému, kdo potřebuje půjčku k vyřešení jiného problému. Nabízíme od 2 000 do 10 000 000 Kč s úrokovou sazbou 3%. Pro více informací nás kontaktujte e-mailem:

msfch00@seznam.cz

[36] WEST NEXT e-mail 08. 06. 2020, 11:17
GET RICH WITH BLANK ATM CARD during this PANDEMIC Whatsapp: +1(845)381-3566
Hello everyone, I got my programmed and blanked ATM card to withdraw the maximum of €5,000 daily for a maximum of 90 days via ( BLANKATMCARDS.ONLINE@YAHOO.COM ).I am so happy about this because i got mine yesterday and I have used it to get 10,000 USD. CJ Hackers is giving out the card just to help the poor during this PANDEMIC and needy though it is illegal but it is something nice. Get yours from CJ Hackers today!
Email: BLANKATMCARDS.ONLINE@YAHOO.COM
Text & Whatsapp: +1(845)381-3566

[37] anna e-mail 09. 06. 2020, 11:33
Půjčka mezi jednotlivcem
Dobrý den, jsem jednotlivec, který nabízí mezinárodní půjčky. Vzhledem k tomu, že kapitál, který bude krátkodobě i dlouhodobě poskytovat půjčky soukromým osobám ve výši 4 000 až 25 000 000 Kč všem skutečným lidem, kteří skutečně potřebují, je úroková sazba 2% ročně. Poskytuje finanční půjčky, půjčky na bydlení, investiční půjčky, půjčky na auta, osobní půjčky. Jsem k dispozici, abych uspokojil své zákazníky nejpozději do 3 dnů po obdržení vašeho formuláře žádosti. Pro více informací nás kontaktujte: annakil@email.cz

Whatsapp: ‪+420 792 226 864‬

Přidat komentář

Jméno
E-mail
Web
Text
    Odesláním souhlasíte s pravidly.

Kategorie blogu

Twitter feed

Poslední články

Poslední komentáře

seriózní a rychlá nabídka půjčky: seriózní a rychlá nabídka půjčky Poskytujeme vám půjčky za velmi flexibilních podmínek, naše úrokové sazby se liší v závislosti na požadované částce a době splatnosti. Naše sazby jsou relativně nízké a liší se 2%. Vyberete si částku a dobu, která nejlépe vyhovuje vaší situaci.... Ukázat
seriózní a rychlá nabídka půjčky: seriózní a rychlá nabídka půjčky Poskytujeme vám půjčky za velmi flexibilních podmínek, naše úrokové sazby se liší v závislosti na požadované částce a době splatnosti. Naše sazby jsou relativně nízké a liší se 2%. Vyberete si částku a dobu, která nejlépe vyhovuje vaší situaci.... Ukázat
Faye Miller: Ahojte všetci, dnes som nadšená. Videl som komentáre od ľudí, ktorí už dostali pôžičku od Sabinehelps@gmail.com a potom som sa rozhodol prihlásiť sa na základe ich odporúčaní. Pred niekoľkými hodinami som potvrdil celkom 10 000 EUR, ktoré som požadoval z vlastného bankového účtu.... Ukázat
seriózní a rychlá nabídka půjčky: seriózní a rychlá nabídka půjčky Poskytujeme vám půjčky za velmi flexibilních podmínek, naše úrokové sazby se liší v závislosti na požadované částce a době splatnosti. Naše sazby jsou relativně nízké a liší se 2%. Vyberete si částku a dobu, která nejlépe vyhovuje vaší situaci.... Ukázat
Nina Darko: Jsem velmi překvapen zázračným zážitkem a zázraky dr. Isikola, které byly rozšířeny na internetu i po celém světě. Jak úžasně pomohl lidem na celém světě obnovit zpět své ztracené milence, kontaktoval jsem ho poté, co jsem prošel tolik svědectvím různých lidí, jak Pomáhá... Ukázat

Vyhledávání

Nastavení

Velikost písma: Abc Abc Abc