Trpká zkušenost s Arvato services: jak jsem reklamoval reklamaci | Michal Smrčka - blog

Trpká zkušenost s Arvato services: jak jsem reklamoval reklamaci

Když jsem před nějakou dobou řešil nekompatibilitu originálního příslušenství Sony Ericssonu s telefonem stejné značky, netušil jsem, že z toho bude zábava na tak dlouhou dobu.

Ve zkratce: externí reproduktor MPS-75 začal vypadávat z telefonu Sony Ericsson V640i. Podle autorizovaného servisu byla závada vždy v tom druhém zařízení, než které bylo zrovna reklamováno. Buď v reproduktoru nebo v konektoru telefonu. Nakonec servis přistoupil k vyměnění konektoru, a to i podruhé (závada se stále opakovala). Když jsem při třetí stejné reklamaci žádal odstoupení od kupní smlouvy, opět se závada "přenesla" na druhé zařízení.

Takhle si autorizovaný záruční servis nepředstavuji. Konkrétně se jednalo o Arvato services Stochov. Poslal jsem jim e-mail s vysvětlením problému a kopie protokolů, kde si posudky vzájemně odporují.

K mému překvapení mi brzy odpověděli: omluva a žádost o zaslání obou zařízení na jméno p. Barochové. Následujícího pracovního dne jsem tak udělal.

Průběh řešení? Dlouho jsem se nesetkal s takovou dávkou planých slibů a lží, které mi byly předhazovány. A všechno tak zdvořile. Po 3 týdnech mi došla trpělivost, chtěl jsem, aby mi telefon vrátili. Aspoň tak, jak je - že si to vyřeším jinak. Vždy ale byla zakázka již v servisu a zrovna se to řeší a brzo to bude. Hm...

Po nějaké době mi konečně řekli, že balík "dnes odeslali". Nechtěli mi však sdělit, jaké bylo stanovisko. Holt si je musím přečíst sám, až mi zásilka dojde. Kurýr ale stále nepřijížděl, tak jsem po několika dnech telefonoval znovu na linku Arvato a trval na oznámení čísla balíku. No, prý se podívá a hned zavolá. Volal jsem až já (po několika hodinách). Slečna se mi však omluvila, že zakázka ještě vlastně odeslána nebyla.

Prostě jak kdyby si ze mě někdo dělal srandu...

Po několika dnech proběhl pokus o odeslání znovu a dokonce mi i byli ochotni nadiktovat číslo balíku. Prý nemám mít strach, že bych to zítra měl na pobočce O2 v Kolíně určitě mít. Perfektní, jenže já jsem z druhého konce republiky a nejmenuju se O2!

To jen někdo zase něco posral a myslel si, že jsem někdo jiný.

Abych to zkrátil, telefon mi poté za několik dnů došel i s potvrzením, že mám právo na odstoupení od kupní smlouvy.

Takže malé shrnutí:

  • Reklamaci začali v Arvato services řešit skoro měsíc po tom, co mi všichni slíbili, že mi zakázka každou chvíli dojde zpět. Zaměstnanci na telefonické lince podle mě nic nevědí. Zjevně před sebou mají telefon a zákazníkům strojově odpovídají, že je vše v pořádku a "brzy všechno bude".
  • Měl jsem právo na vrácení peněz z těchto důvodů: 1. třetí stejná reklamace, 2. čtvrtá jiná reklamace, 3. reklamace delší, než 30 dnů.
  • Za telefon kupovaný v listopadu 2007 jsem v lednu 2010 obdržel plnou částku zpět, ačkoli reálná hodnota klesla tak na pětinu. A to proto, že nikdo nebyl schopný zajistit, aby telefon fungoval s originálním příslušenstvím, ačkoli na to měli několik příležitostí.

Čtěte také:
04. 03. 2010 v 13:39 • Mobilní telefony • autor Michal Smrčka
 

Názory a komentáře k článku


[1] Nokia 13. 01. 2011, 18:47
Plne Vas chapu, tento servis se neda povazovat za autorizovany. Nefunkcni mobil ( restartuje se, seka, atd...) mi vratili s vyhodnocenim, ze je v poradku...

[2] Tomáš e-mail 28. 02. 2011, 10:04
ARVATO?
Neuznali mi reklamaci telefonu na z toho důvodu, že byl lehce odřený kryt a údajně vevnitř mechanicky poškozený!!! Když se v tom hrabal někdo kdo tomu nerozumí, tak musí být poškozený!!!

[3] Tomáš e-mail 28. 02. 2011, 11:09
ARVATO - mějte se VELMI na pozoru!!!!
mechanické poškození = ohlá základní deska telefonu! Když by měla být deska po rozebrání telefonu trvale ohnutá, muselo by dojít k dosti velké deformaci a překročení určité meze kluzu na základě mechanických vlastností materiálů!!!
Společnost zaměstnává NEODBORNÉ pracovníky a snaží se poškozovat dobrá jména velkých společností!!!

[4] Bob 05. 04. 2011, 12:21
a je tu nová zpráva od distributora:
Od 1.4.2011 tedy všechny mobilní telefony a příslušenství značek NOKIA a Sony Ericsson pro opravy i posouzení,
již zasílejte pouze na servis Arvato Services, Osvobození 535, 273 03 - Stochov!

[5] w100i 23. 05. 2011, 18:08
Vodafone jim taky posílá fony na opravu v záruční době mě ho spravily dobře sem spokojenej

[6] Mira 30. 05. 2011, 03:01
Tomáš: "Společnost zaměstnává NEODBORNÉ pracovníky a snaží se poškozovat dobrá jména velkých společností!!!"

Asi jsi trochu mimo,v oblasti opravy mobilnich telefonu je Arvato Stochov rozhodne nejvetsi servis v Cesku a kdyz ne nejvetsi,tak jeden z nejvetsich v Evrope.

[7] Beda e-mail 13. 06. 2011, 21:51
Je hodně lidí, co si něco poserou, něco neumí a nechápou a hážou to na servis nebo výrobce. Většina lidí je schopna reklamovat to, že telefon neumí to co telefon jiného výrobce zas umí. Arvato nezaměstnává na lince pro zákazníky určitě techniky, zas na opravu určitě nedaj LOPATU od telekomu. Co za debila píše něco o mezi kluzu. Když si dáte telfon na prdel a sednete si, tak se ohne, plast se narovná ale cín pod uBGA popraská:-). Pamutuji si, že se takle psalo o Britexu, ale ten toho už moc neopravuje a musí to na přání výrobců posílat do Arváta. Asi je Arváto lepší než třeba Britex.

[8] verik623 20. 06. 2011, 07:56
Spíš pro výrobce levnější - ale o kvalitě se moc nedá mluvit

[9] Jenda 27. 06. 2011, 18:31
Tak bohužel mám s tímto sevisem špatné zkušenosti, měl jsem tam na opravě 6 měsíců starou Nokii, čistou, nepoškrábanou. Vrátila se mi poškrábaná a nejhorší co mě s..e je, že pod dotykovým sklem zůstal neskutečný prachový bordel a mapa po čištění displeje, tak to je opravdu super servis, když do něj naprášejí bordel a nevyčistí!!!!!!

[10] Katka e-mail 03. 07. 2011, 17:17
S tímto servisem mám bohužel neblahou zkušenost i já. 15.6.jsem dávala na reklamaci půl roku starou Nokii X3 s tím, že mi přestal fungovat dotykový displej. Od té doby se mi nikdo neozval, tak jsem se dneska šla jen tak mimochodem zeptat jak to s mým telefonem vypadá. Dozvěděla jsem se, že od 24.6.je telefon zpátky ze servisu (což je super - je 3.7. a nikdo se neozval) s tím, že mi servis reklamaci neuznává, že v našli v telefonu neznámou kapalinu. Což je neskutečná blbost, o tom bych asi musela něco vědět. Bohužel mám kolem sebe další dva lidi, kterým z tohoto servisu vrátili mobil bez uznání reklamace, s podobným blábolem jako mě.

[11] Lukáš e-mail 09. 07. 2011, 12:29
Tohle je nezkurvenější servis co může bejt. Telefon se mi ze servisu vrátil ještě víc poškozen než když jsem ho tam nesl. Navíc byla reklamace neuznána. Do téhle debilní firmy se nemůžu dovolat a na mail nikdo nereaguje. Nokii už si víckrát nekoupim, protože je riziko, že se to při poškození zas pošle sem. Nyní to řešim s reklamaceopravy@nokia.cz tak snad to zde dopře dopadne.

[12] Lukáš 09. 07. 2011, 12:30
p.s. Zlatej Britex

[13] honza e-mail 14. 07. 2011, 08:22
zdravim, prosím poradte :-( po 7 měsících mi začal odcházet displej u SE w20i zylo nejdřív jen v levém rohu černý flek potom čáry přes displej zleva a ted uz tam je jakoby prasklina ale nespadl nic a displej mam rozdělenej fleky, takže je nepoužitelnej, s reklamací semnou vypekli i když sem se roučiloval a říkal že mi nespadli nic že to začlo samo a že oni to řešit nebudou že je jasný že je prasklej displej (zevnitř nechápu) a at si to pošlu do zmíněného Arvato servisu, ale poté co tu čtu negativní příspěvky tak nevím co mám dělat, prosím poraďte :-( děkuju

[14] Xperia Mini 15. 07. 2011, 17:13
Tento servis má nejenom plané výmluvy,neschopnost opravy a uznání záruky..ale také neseriózní jednání.
Můj mobil na reklamaci přijali 14.6.2011. Přibližně za 3 dny mi volali, že bohužel reklamaci neuznají a oprava displeje bude stát 860 Kč. To bych ještě zkousl. Celých 25 dní můj mobil blokovali a drželi si ho tam, aniž by na něj vůbec mákli, skoro po měsíci mi volali, že mění servisní středisko a tudíž oprava bude stát o 600 Kč více. Tato zpráva mě opravdu namýchla...co je mi do toho že to teď mění...měli to opravit dřív než za měsíc, protože na vyřízení reklamace měli 30, jak bylo uvedeno v protokolu, který jsem dostal..Mobil jsem si tedy nechal poslat zpět. Dopadlo to tak, že prasklina na displeji je 3krát větší než když sem to posílal..Dále jsem dostal vyrozumění o opravě, která neproběhla, ale zároveň je zapsaná v záručním listem, kde je dále dopsáno že mam záruku zrušenou..Pro tento servis nenalézám správná slova, protože zde by ani nadávky nestačili. Takovýto servis s takovýmto přístupem, kdy mi ani nezvedali telefon a pak to házeli na všechny okolo, by vůbec neměl existovat!!! Jsou to lichváři!

[15] Pepa 08. 08. 2011, 23:59
V tom případě, když nebyla uznána záruční oprava - bych telefon poslal do SAMI servisu, kde placené opravy dělají (původně to byl i záruční servis - autorizovaný servis, ale v souvislosti s tím, že to všechno teď vyřizují na Slovači, už záruční opravy nedělají...). Moje zkušenost se SAMI servisem je nejlěpší.

[16] Honza 10. 08. 2011, 16:30
Ano, také si s ARVATO užívám, právě jsem jim potřetí poslal reklamaci původní reklamace. Jim se závada se servisní SIM nikdy neprojeví, ale telefon síť nikdy nenajde. Asi je pojedu navštívit, protože takovou bandu neschopných lidí asi jinde pohromadě neuvidím :-) Jen pro úplnost mobil postrádáme už od 6.6. ... dnes je 10.8. :-)

[17] Karel e-mail 11. 08. 2011, 10:18
jak může zaměstnanec firmy ARVATO p. Mates napsat, že jsou špičkový servis, když zaměstnává lidi, kteří neumí ani číst.Jak by tedy mohli umět opravit mobilní telefony???? Mě se opakovaně vrátil od této firmy mobilní tel. s tím, že se závada po obnovení továrního nastavení neprojevila.Přesto, že jsem je v protokolu opakovaně žádal,aby toto nastavení neprováděli, když je telefom podle nich v pořádku. A toto mi tvrdí znovu a znovu, při každé reklamaci.Nepochopí,že nechci obnovit nastavení a vymazat data,ale telefon opravit,protože závada se vždy po několika dnech objeví znovu,tak mi dnes optět vrátili telefon bez uznání záruční opravy s tím, že pouze OPĚT obnovili tovární nastavení.A druhou závadu vůbec neostranili a se k ní ani nevyjádřili.

[18] Pavel 12. 08. 2011, 03:31
Pracuju v Arvatu a denne se u nas opravi cca 2000 telefonu!!! Kolik lidi si tady stezuje za pul roku? Mozna to nebude tak spatne, jak to vypada :) V takovem mnozstvi se vzdy vyskytnou nejake chyby. Jsme taky jenom lidi a ne stroje. Jinak zavady se uznavaji, pokud se technikum projevi, jelikoz zijeme v Cechach a velka cast lidi si zvykla hledat mezery v pravidelech a zakonech, takze si casto vymysleji zavady, aby dostali penize zpet, kdyz je jejich MT omrzi, pripadne jim konci zaruka. Na co si lidi dokazou stezovat, hranici obcas s lidskym chapanim - pri zadavani PIN pise hvezdicky, nezobrazuje skryta cisla, nelze zapnout (vybita baterie), nevyzvani (nastaven tichy rezim), nema signal (nastaven rezim letadlo, pripadne nastavena 3G sit v miste, kde nema pokryti), ...

[19] Karel e-mail 16. 08. 2011, 21:38
Vážený pane Pavle 11.8.2011 jsem obdržel z vašeho dokonalého servisu "opravený" telefon a závada, kterou jsem u vás již 3x reklamoval je dnes znovu zpět.Takže funkčnost trvala přesně 6 dnů,což je rekord. Normálně se objeví už po 4 dnech.
Velice děkuji za váš příspěvek do této diskuze a protože s vámi nelze asi jinak komunikovat než tímto způsobem, protože telefon na firmě nikdo nezvedá, prosím o radu, jestli mám znovu absolvovat celý kolotoč - tj. poslat znovu telefon k vám na reklamaci, zaplatit po několikáté dopravu, vy mi na telefonu znovu nastavíte tovární nastavení, reklamaci neuznáte a to se bude asi opakovat do nekonečna a nebo je jiná možnost, dát vše k posouzení soudnímu znalci a pak vymáhat veškeré náklady po vaší firmě.Děkuji za odpověď váš VĚRNÝ zákazník.

[20] Daniel e-mail 18. 08. 2011, 23:46
Dobrý den
bohužel s tímto servisem mám take dost nepěknou zkušenot po 4 měs používání mob tel NOKIA mi uplně přestala fungovat odeslal ,jsem ho proto
do servisu kde mi reklamaci neuznali ,protože je podle nich výrobek mechanicky poškozen
Když jsem je žádal o to aby mi zaslali ,kde a jak je výrobek poškozen poslali nějaké fotky ,které ani nemusejí být mého mob tel ,protože tel na první pohled není mech poškozen což uznal i prodejce ve značkové prodejně ,kde jsem reklamaci uplatnoval Protže jsem člověk co si nenechá jen tak něco líbit ,proto jsem je žádal ,aby mi poslali toto vyjádření ,abych mohl dát výrobek soudnímu znalci k posouzení ,jestli je tomu opravdu tak .Toto samozřejmě neudělali a co víc stejně sem pochodil u výrobce i když jsem komunikoval s i se zástupici firmy NOKIE pro východní Evropu
a protože pořád nikdo nechce poslat vyjádření o tom ,kde a jak je výrobek poškozen a proč mi byla záruka zrušena odeslal jsem všechny dokumenty a komunikaci s tímto servisem i s výrobcem do televizí jako jsou černé ovce ,občanské judo apod. Doufám že se mi někdo ozve a konečně upozorní na tento rádoby servis .Pokud ne tak bych byl rád ,aby autor této stránky umožnil sdílet tuto na Facebooku mě i všem ,přátelům at upozorníme co nejvíce lidí na to jak tento servis postupuje v případě záruční opravy.

[21] Lucie 02. 09. 2011, 10:50
Dobrý den, i já se přidávám s negativní zkušeností s tímto servisem. Asi po půl roce od zakoupení SE telefon začal kompletně smazávat paměťovou kartu specifickým způsobem-data nešla zobrazit ale kapacita karty byla obsazená. Poslala jsem tedy telefon na reklamaci kde mi vyměnili kartu a obnovili tovární nastavení. Asi po měsíci telefon začal vykazovat stejnou vadu. I po druhé mi byla reklamace uznána, prý to byla vada SW. Závada telefonu bohužel přetrvávala. Na třetí a čtvrtou reklamaci mi ovšem servis odpověděl že se závada neprojevila. Telefon kartu maže jednou za tři týdny az měsíc ovšem při běžném používání. Pokud si technik s telefonem v servisu hraje dva dny tak je jasné, že se závada neprojeví. Nevím tedy jak postupovat dál když čtu,že kontaktováním servisu se to nevyřeší.

[22] Marek e-mail 15. 09. 2011, 08:37
Dobrý den, jak pročítám reakce tkz. zákazníků. Hodně z vás si stěžuje na Sony E. Telefony. Pokud vím tak Sony E. už Arvato neopravuje... Určice jestli se vám telefon vrátí v horším stavu než jste ho měly proč to nereklamujete firmě Arvato services? Plakat zde na blogu člověka jak vám bylo ukřivděno nic nesrovná.. x lidí zde píše jak jim tento servis nic neopravil atd.. ale určitě nemáte ani ponětí kolik telefonu tato firma opraví při normálním procesu nebo s přimhouřením oka... Může o sobě každý z vás napsat že je dokonalý? Tyto telefony opravují jen lidé telefon. Jak technik zjistí závadu "restartuje se seká se" ? Vám se problém projeví během doby co užíváte telefon.. např 6 měsíců co telefon máte. Jak dlouho myslíte že že technik má možnost testovat váš telefon... Je to v řádech minut!!! Musí zjistit během tak krátké doby co s telefonem je... Nemá prostor aby ho testoval x hodin nebo dokonce dní. Hrozně těžko se dá rozeznat telefon který do teto firmy přijde jen za účelem toho, aby dosáhnu třetí stejné opravy pro vrácení kupní ceny od opravdu "rozbitého" telefonu.

[23] martin alias D e-mail 15. 09. 2011, 21:38
pisu bez diakritiky protoze to sem nema smysl
ve firme arvato services sem fungoval cca 3 roky na vsech moznych pozicich
takze vim jak to tam funguje a jaka banda idiotu a to bez urazky totam ridi nebo alespon ridila doufam ze alespon par znich bylo uz propusteno
co se tyce oprav telefonu lidi musite pochopit ze pokud tento servis ma na technika urcitou normu tj pocet kusu za jeho pracovni dobu tak nemuze odvadet svoji odbornou cinost technika v plne vysi ale musi spolehad na nahodu ze uvedena zavada se projevi behem cca max 5 minut ktera mu na posouzeni musi stacit byl sem svedkem opravdu stupidnich reklamaci jak uz bylo uvedeno výše ne vždy jeto vinou zakaznika ci servisu jen buh vy co se deje pri prevozu pri otevreni telefonu sem mi vysipal jak hromadka bordelu na stul nu coz vratim se k vsaim problematikam
pokud reklamujete potreti stejnou zavadu
ma te narok na vraceni penez v plne vyši
pokud chcete predejit tomu aby vam telefon vratili jeste vice poškozeny po navraceni z reklamace udelejte si fotky a pošlete je emailem spolecne svyjadrenim o jakou zavadu se jedna
jak casto se vyskytuje a za jakych okolnosti se projevuje
ale predtim nez tohle podstoupite vyskousejte si vymenit kompletne prislusenství a hlavne baterii aby nedochazelo ke zbytecnemu zdrzovani typu telefon nejde zapnout kdyz mate mrtvou nebo vybitou baterku zaroven upozornuju nechavejte si pametove karty doma velmi male procento pravde podobnosti ze se vrati stejne tak pozor na sim karty
a kdyz uz nevite jak postupovat dale vemte si veskerou dokumentaci vcetne vsech vyjadreni a cen za opravu ze strany firmy vsechno to smotejte do jedny kulicky zapalte a hodte do koše a kupte si novej mobil vyjde to levneji to je jedna z možnosti ale je jich více pokud chcete byt neodbytny a ste si jisti ze problem neni zvasi strany neplati pro arogantni idioty s egem vetsim nez celej vesmir tak vsechno vemte a dejte k posouzeni k odbornikovy a nasledne muzete od firmy vymahat plnou nahradu skody dle zakona ale jeto nadlouho a jelikoz je to velka firma versus jedinec mate mensi sanci na uspech nez oni ale porad ho mate
a pak je dalsi moznost sehnat co nejvice lidi co maji stouto firmou problem
a udelat hromadnou zalobu coz uz by stalo zato a pro ty co se ptaji proc mam takove postaveni vuci teto firme jeto jednoduchy kdyz firma funguje na zaklade komercniho systemu kterej hranici s podfukarstvim proc ne navrch svych zamestnancu mam namysli techniky atd nizsi jednotky si vubec nevazi jsou pro ne jen otroci
tohle snad pochopi kazdej predstavte si obycejnyho cloveka nad tim je debil(týmovej) nad debilem je debilni kreten (šef haly) nad debilnim kretenm je skupina vysich debilnich kretenu (managment atd) ktery se staraj o nedlouhodobej ale rychlej profit firmy a hlavne nahrabani dovlastni kapsy jako spravnej Čech a s nima dlasi tym jim podobnejm a to celi ridi na stridacku pokazdy nejaky totalni hovado(riditel) ktery o telefonech vi asi tak jako krtek o litani rogalem :) ztohoto duvodu chapu vase nabrousene a obcas i ufnukane komentare jak uz zde nekdo rekl tim ze tu budete fnukat a stezovat si nicemu nepomuzete
placem je neobnekcite a stezujete si tu na nespravnym miste zakony sou od toho aby se vyuzivali mate svoje prava tak jich vyuzivejte a domahejte se jich a to plati nejen zde (neznalost zakona ,prav a povinosti nikoho neomlouva a proto je zenužívaná)
........................................,zalozte si blog ci tak neco sesbirejte tam co nejvice lidi ochotnych firmu zalovat a pak mozna uspejete zde v ČR je to sice jen mala pobocka ale jakocelek je to obrovska firma rozvetvena vsude s ostanima pobocakma nemma skusenosti ale zde je to tak jak rikam naprosto uprimne bez jake koliv zasti
jen me mrzi ze firma jako je tato neni jedina ale co stim stejne nikdo nic neudela vschni chceme mit prece plny kapsy penez a conejmin povinosti ci snad ne ? mit na starost takovoudle popbočku tak se chovam uplně stejně abych si co nejrychlejc nahrabal pak to nechal krachnout vytvoril novou naprosto stejnou zemnil meno a jel nanovo :D s pozdravem dobrodinec nicitel :):)
v zaveru se omlouvam za slova debil kreten atp ale tyto lidi se nazyvam skutecnym popisnym jmenem ktere neni ani nahodou myšleno jako urážka příklad (když spadnu ksychtem do kyseliny a někdo mi řekne že mam hnusnej ksicht libit se mi to nemusi ale je to pravda neni to uražka ale jen konstatovani hole skutecnosti )

[24] martin alias D 15. 09. 2011, 21:47
mmch martin alias Dneni moje skutecne jmeno je jen pro ochrnau moji osoby :)

[25] Petula 19. 09. 2011, 15:58
Nejhorší servis co jsem kdy mohla mít zkušenost!!! Reklamaci neuznávají a kdyř jsem tam volala jedna ochotnější než druhá!!!! Ty měli jít dělat ke slepicím. Pozor na Arvato!!!!!

[26] Andrea e-mail 25. 09. 2011, 20:22
dobrý večer,ja som tak isto poslala MT do tohto servisu a som veľmi nespokojná s odpoveďou,akú na moju reklamáciu MT NOKIA N97 poslali a kedže tento MT určite nebol zoxidovaný ako uviedli na protokole opravy a silno uvažujem ,že toto všetko podstúpim televízií a určite sa nenechám zahnať do kúta,pracujem vo firme kde sa vyrábajú MT a naši opravári mi sami odporučili bojovať a pevne verím,že mám pravdu

[27] Dood04 e-mail 30. 09. 2011, 17:23
Dobrý deň, čítam si tu len veľmi zaujímavé veci o autorizovanom servise ARVATO. Čo ma veľmi teší pretože viem, že mám šancu proti nim bojovať, keďže mne urobili dosť podobnú vec. Ja som dal reklamovať polročný MT Nokia E52 s poruchou reproduktoru a inak úplne funkčný. Proste odišiel reprák a ja som nepočul co my volajúci hovorí, iba ak som si dal sluchátka alebo hlasitý odposluch. Jednoducho pokazil sa reproduktor. Výsledok reklamácie: Reklamácia zamietnutá z dôvodu - jediným slovom OXIDÁCIA. Samozrejme som proti tomuto rozhodnutiu a som si vedomý ako s daným telefónom zaobchádzam a taktiež som si priamo v predajni Orange pri preberaní reklamácie vypočul skúsenosť inej zákazníčky ktorej to taktiez odmietli oxidáciou. Naviac mi napísali že orientačná cena opravy 92 eur a keď som sa informoval u autorizovaného servisu Nokia , chlapík mi povedal že odhaduje to okolo 15 eur. A to najlepšie na záver: pri preberení NEZREKLAMOVANÉHO výrobku som zistil že mi naviac pokazili klávesnicu, ktorá bola predtým úplne funkčná. Toto všetko ma prinútilo podať odvolanie na nevybavenú reklamáciu a som odhodlaný s nimi bojovať aby som dostal späť MT v poriadku.

[28] Honyx e-mail 11. 10. 2011, 12:38
Tak se i já přidávám k nespokojeným...Mé 9měsíců staré Nokii C6-00 přestal svítit displej a po 14ti dnech mi po vrácení z tohoto servisu mi byla ZRUŠENA záruka s tím že na PCB desce byla zjištěna OXIDACE...FAkt super servis,všude ho budu doporučovat!!!

[29] Honyx e-mail 12. 10. 2011, 21:21
Nemáte někdo chuť se do nich fakt pustit??

[30] r_eenik e-mail 17. 10. 2011, 16:41
Dobrý den, do Arvata odesíláme z prodejny telefony pres rok a pul a máme mnohem lepsi zkusenosti nez napr. s Britexem, ktery velkou vetsinu musel pozrusovat a nechat zasilat do Arvata. Stane se ze nekdy se telefon vrati neopraven z duvodu mechanickeho poskozeni desky nebo vniknuti vlhka neznameho puvodu, ale v 90% jsme s timto servisnim strediskem spokojeni.

[31] Franky 05. 11. 2011, 18:03
Jsem rád, že jsem našel tuto stránku a mohu přispět s aktuální informací. Nejdříve odpověď Markovi, že údajně Arvato sony Ericsson již neopravuje. Je to pravda tak napůl.Prodejce O2, tam tyto MT stále posílá k opravám a oni se k nim vyjadřují. Druhá pravda pak je, že skutečně tyto telefony asi neopravují (a nejen tyto), použíjí kouzelnou formulku "oxidace" a je vymalováno. Fakt super služba. Napsal jsem i na sonyericsson a obratem mi odpověděli, že vyjádření servisního střediska Arvato musí brát za závazné a doporučili mi obrátit se na ČOI či soudního znalce. Boužel nikdo nevysvětlí, jak je možné, že po roce bežného užívání MT se projeví oxidace a zaniká záruka. Nikde jsem v návodech nečetl, že by se s mobilním telefonem nesmělo ven. Prostě bomba.

[32] Honyx 18. 11. 2011, 10:26
Zdravím.Takže zpátky k mému problému:Rozhodně nekritizuji techniky,ale system firmy ARVATO,to že mají normy a stanovená pravidla plně chápu a neudělají ani ň aby to bylo jinak,od toho tam nejsou...Každopádně mě rozhodně telefon nikam nespadl,ani nebyl jakýmkoli jiným způsobem namočen,takže pokud ZOXIDOVAL při bězném užívaní po 9ti měsících,nechápu proč vůbec dávají na nové věci záruku 2 roky.Zvláštní je že do mého telefonu v Arvatu stihli nahrat pár aplikací ktere jsem tam neměl ani nepotřeboval a to i přes to že nešel displej a pak mi zrušili záruku...Nakonec jsem si nechal telefon opravit jinde-výměna flex kabelu k dipleji a ne celé jednotky jak se vyjádřilo ARVATO za 600kč.Tudíž je jasné že ta "OXIDACE" na PCB desce neměla nic společného s tím že mi nešel displej...Mám napsat něco závěrem?Myslím že si každý udělá obrázek sám...

[33] Marek e-mail 24. 11. 2011, 11:06
Honyx - vem to takle.. ARVATO je oficiální servis.. Musí dodržovat kvalitu atd.. Takže jestli byla přitomná oxidace, nemužou vymnnit flex a poslat to zákazníkovi. Musejí dodržovat určité stanovy a pravidla. Jestli vám telefon opraví šmudla co to dělá na koleni nekde v tmavé mistnosti to je vaše vec, ale nemužete chtít udělat "prasarnu" od aurotizovaného servisu.. Jaký by potom byl rozdil mezi človekem který vám to opraví doma a aut. servisem?

[34] Honyx 24. 11. 2011, 16:09
To Marek.Za prvé,ten člověk není šmudla ale velice šikovný pán co se tímto živí a za druhé nechápu co je za prasárnu na tom že mi někdo vymění flex kabel a vyčistí kontakty od oxidace.Evidentně nechápeš o co se jedná.Aut. servis se nezabývá záručními opravamy jen proto že je na desce oxidace?Co to je za pravidlo?Na co si teda kupuju nový věci když po pár měsících oxidují a ztrácí tím záruku?Upozorňuju že mobil nebyl nikde namočen a ani na něj nic nevyteklo!!!

[35] Nekdo 27. 11. 2011, 13:13
To Honyx. Dobry den, na oxidaciu staci ked telefonujete v dazdi a do AV konektoru(Jack) ktory je na hornej strane telefonu napadne kapka vody. Pri AV konektoru mozu byt i ine komponenty(napr. na nabijeni, na displej) a uz vam to neskor nemusi fungovat.
Arvato services je autorizovany servis, technik si nemoze dovolit vycistit oxidaciu ktora je na vyditelnych komponentoch, pretoze pod BGA komponentom moze byt oxidacia ktora je neviditelna a ktora moze robit problemy az po mesiaci. Vy pak budete nadavat na servis ze to zase nefunguje a ze sa to restartuje, nenabija, nejde audio, DISPLEJ zase NEZOBRAZUJE atd. pritom prvykrat ste to reklamovali na inu chybu.
Takze znova.
Oxidovany telefon sa neopravuje lebo:
1. oxidacia moze byt aj na neviditelnych miestach.
2.je problem vymenit komponent na zoxidovych plosnych spojoch.

Na opraveny telefon ktory po vycisteni MOZE ALE NEMUSI fungovat autorizovany servis nemoze dat zaruku, preto ich neopravuje.

Oxidace je vzdy vyfotena(2x). Neni problem si vypitat fotku, kontaktujte arvato.

S pozdravom,

Nekdo

[36] Honyx 27. 11. 2011, 21:02
To Někdo.Já jsem si o tu fotku samozřejmě řekl a oxidace byla jinde než píšeš.Prostě je jasné že telefon bude oxidovat i když telefonovat v dešti nebude,stačí aby byl ve vlhkém prostředí.Ale po devíti měsících?Na co si teda kupuju nový věci?Abý mi pak zrušili záruku?To jsem to teda mohl rozebrat,vyčistit od oxidace a v Arvatu by poznali leda kulový,navíc pokud to nemělo absolutně nic společného s tím že mi nešel displej,je tohle akorát výmluva a šetření peněz.Každopádně dnes už vím že je naprosto zbytečný si kvůli záruce kupovat nové věci.Na co když mi reklamaci neuznají a ve finále mi tu záruku zruší...To ti přijde normální?Mě teda moc ne...

[37] Miro 28. 11. 2011, 17:53
N8 zakoupená 29.1.2011 na PCB zjištěna oxidace. A co když tam byla už při koupi?

[38] Honyx 29. 11. 2011, 12:23
To Miro.Tak to je dost dobrá otázka,to by mě zajímalo co na to odpoví ti chytrolíni tady...Nejspíš to že to není možné,že sis to musel něčím polejt jako já...

[39] Lopata 01. 12. 2011, 23:20
>Honyx,Miro: Tak v tom případě bych se ti vysmál přímo do xichtu :-D

[40] Honyx 03. 12. 2011, 16:20
To Lopata:No jenže ono není čemu se smát když tomu tak není,evidentně jsi nečetl všechny moje příspěvky.Nejsem debil abych tady řešil něco za co bych si mohl sám...

[41] Nekdo 04. 12. 2011, 11:24
To Honyx.

Pises ze oxidacia bola na inom mieste, a ze po vymene displeja ci flexi uz to funguje.

Takze oxidacia v tvojom telefone bola minimalne na troch miestach:
-na flexi kabelu na displej,
-tym padom aj na na konektoru na displej
-na tretom mieste co podla teba nesuvisi s displejom.

Oxidacia moze byt na dalsich miestach preto by bola doporucena vymena celej dosky, ale vlastne nokia na to zrusi zaruku.
Arvato services pracuje podla doporuceni nokie, ked nieco robi spatne tak mu to nokia nepreplati tak len nadavaj na Arvato dalej ty ´chytrolíne´.

Opakujem ale asi zbytocne ked vymenis displej telefon pak moze ale po case nemusi fungovat, ale stejne to nepochopis.

To Miro. Pisat ze na 10 mes. starom telefone bola oxidacia uz pri kupe, to uz je silne kafe. Este napis ze arvato zato moze, lebo ten ich dovaza z ciny ci odkud...

[42] Honyx 05. 12. 2011, 12:24
To Nekdo.Koukám že tady je někdo chytrej jak rádio místo toho aby přemýšlel že?Když píšu že oxidace byla na desce tak byla na desce a s flex kabelem to nemělo co dělat,ten byl přelomený,proto se musel vyměnit.Jak známo Nokia C6-00 je výsuvný telefon s klávesnicí ty "chytrolíne"

[43] Lopata 05. 12. 2011, 15:00
Co furt řešíte ?:D Byla oxidace ? Byla :)Je to porušení smluvných podmínky.. Je. Nokia říká.. zamítnou záruku :) Zamítnem záruku.. neni co řešit.. :)btw: oxidace neni úmorna k stáří telefonu.. to už je jen tvůj problém, ne Arvata :)Takovy blbý talefon stačí odkládat třeba v koupelně a oxidaci tam máš za chvili :)Jsme v Česku ne ve Finsku kde na to maji specialni zákony..tady se s zákazníkem Nokie nemazlí :)

[44] Nekdo 05. 12. 2011, 16:13
Si proste blb, chcel som ti to vysvetlit normalne ale pre teba som hned chytrolin a radio blabla.
Aj ten telefon sa zoxidoval sam od seba a arvato ze to moze a pravdepodobne aj ja.

[45] Honyx 06. 12. 2011, 12:26
To Nekdo:No já zapomněl že ty jsi všude byl,všechno znáš a od všeho máš klíče že?Kdyby sis to nejdřív přečetl celé než se ozýval,napsal bys cosi podobného jako LOPATA...a ne nesmysly!!!Ale v jednom máš pravdu."Aj ten telefon sa zoxidoval sam od seba"To se vlivem okolního vzduchu totiž normálně stává...To Lopata:Velice trefně napsáno.

[46] Boxer 15. 12. 2011, 17:38
Tak sem si vše pročetl, to je na prošetření našeho úřadu ČOI.

[47] Honyx 16. 12. 2011, 12:47
Bylo by na čase myslím...

[48] kája e-mail 19. 12. 2011, 23:35
to určitě...

mám také negativní zkušenost se stochovskými.
letos 30.08 jsem reklamoval MT a při přejímce, nevím proč, byl tel. zaplý a já až při vypnutí doma zjistil, že pod displayem jsou prachové nečistoty. Dodnes lituji toho, že jsem si mobil Důkladně! nezkontroloval a toto neodhalil, poněvadž když jsem po dvou měsících reklamoval stejné závady jako při reklamaci předešlé byla mi záruka a vady zamítnuty z důvodů oxidace, přičemž telefon nebyl používán v rozporu se záručními pokyny výrobce v příručce.
To, že byl M.T. špatně složen a následně do něj vnikala vlhkost a prach již nikomu nedokážu, jen dodám jednalo se o čtvrtou reklamaci...

Přemýšlím jak se bránit ale jak tak vidím veškeré snahy přijdou v niveč.

Termín oxidace vidím převážně jako prostředek k obejití záruky.
Ano beru pokud mi do founu naprší nebo je namočen a je to i patrné z plochy zoxidování je chyba u mě ale rozhodně nesouhlasím s tím když je jen na jediném švábíčkovi o čtyřech pinech. Telefon přece musí něco vydržet a já jakožto zákazník si nekupuju spotřební zboží na pár měsíců ale zařízení které hodlám užívat delší dobu.

http://www.rajce.net/f435389962

To je jako když by mi při reklamaci rozpadnuté vařečky rekl. nebyla uznána s tím, že se s ní vařilo.

pokud by měl někdo opravdový zájem nevzdat se a bojovat napište mi na maila joochen@seznam.cz

[49] kája e-mail 20. 12. 2011, 00:35
když už jsem ztratil tu záruku dovolil jsem si foun otevřít a k mému překvapení byla oxidace hned u micro usb vstupu u kterého je ještě prasklina plast rámu m.t.
zvažuji další kroky...

[50] Honyx 22. 12. 2011, 12:52
Jen do nich,držím palce!!!

[51] Lopata 22. 12. 2011, 15:37
Jen do toho klucíííí :o)

[52] MILUŠE e-mail 27. 12. 2011, 18:41
REKLAMOVALA JSEM TAKÉ NOKII. NAPSALI MI,ŽE NA DESCE PCB BYLA ZJIŠTĚNA OXIDACE. MT NESPLŇUJE PŘEDPOKLADY PODMÍNKY ZÁR.OPRAVY.OPRAVA PŘÍSTROJE MOŽNÁ POUZE NEZÁRUČNĚ, VÝMĚNOU CELÉ JEDNOTKY. JSEM BEZ TELEFONU,POŘÍZENÍ NOVÉHO MT JE PRO MNE NYNÍ NEÚNOSNÉ.ANI NEMÁM NÁLADU SI POŘIZOVAT MT A PLATIT ZA PŘEDRAŽENÉ VOLÁNÍ NEBO SMS.JSEM SLUŽBAMI ZNECHUCENA.

[53] Honyx e-mail 27. 12. 2011, 23:14
To Miluše...Tak to nejsi sama jak je již psáno výše...Zkus najít někoho poblíž kdo ti to za pár stovek opraví,není třeba měnit celou PCB desku jen kvůli oxidaci,záleží na tom co máš za problém...Jsou to hajzli!!!

[54] Popelář e-mail 01. 01. 2012, 15:20
Nechal sem jim v záruce opravit xperie x10i. před tím sem si ho nechal zkontrolovat jinde. A teď pozor oprava neproběhla protože prý tam našli oxidaci. a teď chtějí 3500kč za opravu.Ještě počkám na prodejnu co tam bude a bude to pěkná tahanice z nimi.
Mám pocit ze tam kápnou oni kyselinu aby jenom vydělali. no počkám si na MT a uvidíme co tam provedly, škoda ze nemůžu to nafotit.
už nikdy do te firmy nic neposílejte!!!!!!

[55] Jedlička e-mail 02. 01. 2012, 09:57
To co si říká servis Nokia Arvato, je snad vtip. Poslal jsem tam půl roku starý mob. telefon Nokia X3 s tim, že se po půl dni vybije a vrátil se mi zpět plně nefunkční(nejde ani zapnout) s tim, že je záruka na telefon ZRUŠENA. Myslel jsem, že je to jen vtip, ale je to trpká realita. To sme si s kolegou v práci řekli, že si uděláme na zahradě v garáži servis Nokia s tím, že si je koupíme razítko záruka zrušena a budem posíl telefony zpět a vydělávat peníze. To je neuvěřitelný co tam musí dělat za jelita!!!!!

[56] Lopata 02. 01. 2012, 16:47
:-D

[57] Radek e-mail 02. 01. 2012, 18:55
Za prvý: Existuje něco, čemu se říká finální kontrola, přes kterou nemá šanci projít telefon, kterýmu cokoliv je (včetně zasviněnýho displeje). To, že Nokia nechává lepit v Číně founy z bambusu a kvalitu nahrazuje kvantitou, je jiná věc. Za druhý: Každá oxidace nebo mech. poškození se FOTÍ, jestli se vám nezdá nález oxidace tak si nechte poslat fotky, a můžete diskutovat. Za třetí: Vedení (a Nokia vůbec) tlačí na to, aby opravenej telefon odešel max do čtyř dnů, když se zdrží dýl, tak většinou čeká na součástky, software, servisní vybavení... Za čtvrtý, spousta telefonů chodí v takovym stavu, že jsou zralý na vyhození. Někdo to tahá za sebou na provázku a pak se diví, že mu propadne záruka. Buďte rádi, že vám to vezmou. Za pátý: 2,5 roku mám 5130, a šlape jako hodinky.... :-)

[58] Radek e-mail 02. 01. 2012, 19:00
Samozřejmně, vždycky se najde pár maníků, co mají sklony to ojebávat, ale takoví tam moc dlouho nezůstávaj...

[59] Honyx 04. 01. 2012, 21:37
Já už to snad ani nebudu komentovat...5130 snad není ani telefon ale odlitek :-D.Evidentně tady všichni nespokojení narazili na "maníky co to ojebávaj"...To Lopata:netlem se nebo budu taky :-D

[60] Ondra 04. 01. 2012, 22:53
Celej servis Arvato i Nokie stojí za hovno...

[61] Honza 06. 01. 2012, 22:55
Za telefon, na kterem se najde oxidace nebo je mechanicky poskozen a je na nem zrusena zaruka, firma nedostava ani euro(korunu). Jen pro info.

[62] ?????? 08. 01. 2012, 21:18
Chtěla bych se zeptat pana chytrého. Měli jsme doma 2 stejné telefony. Po roce užívání se na jednom z nich začaly projevovat závady. Všechny mé reklamace byly vyřešeny kladně. Nedávno se ty samé závady začaly projevovat i u druhého-reklamace neuznána, závady se neprojevily stačilo obnovit tov.nast. Po 1 dnu od převzetí opět stejná závada. Tak se ptám jsem hlupák já...? Opravdu super koupit si telefony jeden za 8.000kč a mít ho celý rok v servisu. A u druhého, když víte, že půjde taky do pr....a servis k té drzosti napíše že je to OK. Naštěstí jsem si pořídila video záznamy, kde se závady projevují. Do servisu Arvatu po přečtení uvedených příspěvků hned tak mobil nepošlu -ještě by mi tam mohli ti odborníci nakapat nějaký sr...y. pokud se již nestalo.

[63] ?????? 08. 01. 2012, 21:31
Kupuji si telefony ve značkových prodejnách z důvodu, že věřím že nebudou tolik poruchové a kdyby byly, tak pro dobré vztahy s prodejnou a dobrou pověst jména se to bude servis snažit dát do pořádku. Příště si koupím raději šedivku ušetřim cca.3000,-kč a reklamace typu-neuznáno vyjdou na stejno ale nebudu o ty 3000,- chudší.

[64] Radek e-mail 10. 01. 2012, 00:38
Nemůžu si pomoct, ale z vašich příspěvků číší naivita. Fakt si myslíte, že technik může za to, že telefon má třeba pár dní po opravě signál, a pak už ho zase nemá? Technik má k dispozici komponenty dovezený z Číny, cín a vercajk schválenej EU, takže na hovno, a na každej kousek dohromady asi čtvrt hodiny. Technik telefon v rámci možností opraví, že to pár dní po opravě zase přestane chodit, už je problém výrobce. Škoda, že Šest otazníků nepíše co to je za závadu, závady typu "Telefon se jednou za dva dny vypne" nemá nikdo čas řešit. Co se týče těch vašich sraček, to by jsme ty founy mohli rovnou lámat přes koleno a říkat, že jste si to rozsedli, že jo :-) Zkušenost praví, že nejvíc řve ten, komu se povedlo to někde vykoupat. No nic, hudrujte dál, nebo se bavte přes vojenský krátkovlnný vysílačky....

[65] Lopata 10. 01. 2012, 11:44
Promiň ale nemůžu si pomoc.. :D

[66] Radek e-mail 11. 01. 2012, 12:17
Jinak, abych se ospravedlnil, já z tý práce už dávno nejsem nadšenej, navíc je každej den reálnější, že arvato zavřou. Bodejť by ne, Nokia tam tvoří skoro 90% zakázek, a když ty nový modely srovnám třeba s HTC, tak to umí skoro stejně, jenom je asi o 10 000,- levnější, a nejspíš i dýl vydrží. Nokia byla na vrcholu před pěti lety, dneska si ty jejich předražený a šmejdský founy koupí s prominutím jenom blbec.
Ad Lopata: Vůbec nic se neděje, nejsem žádnej zaujatej "arváťák",jen tady interpretuju dojmy,co jsem nabyl během dvou let jako technik....

[67] Radek e-mail 11. 01. 2012, 12:27
Jo, ještě, když už jsem u těch dojmů :-), to jsem měl napsat už dávno, podmínky pro opravu diktuje rovněž Nokia. Nadávat na servis, že tam našel oxidaci, ať už úmyslnou nebo ne, a poslal zpátky jako "Unrepair return", je sice nejjednoduší, ale je to k ničemu....

[68] NEkdo 19. 01. 2012, 16:14
Dnes som mal skolenie na temu "Nokia - Oxi nebo Ohyb - Nove komponenty v telefonoch Nokia".

Kazdy novy telefon Nokia obsahuje mikrocip NGO - Nahodny Generator Oxidacie. NGO sluzi na nahodne vygenerovanie oxidaci u nic netusiaceho zakaznika .Cim viac sa stara zakaznik o telefon, tim castejsie generuje oxidaciu.
Dalej je tu este jeden cip NGMPO - Nahodny Generator Mechanickeho Ohybu. Tento mikrocip sa aktivuje iba vtedy ak zakaznik neodklada telefon do zadneho vrecka a nevysedava sa na telefone alebo pokial do 3 mesiacov mikrocip nezaregistruje ziadny pad na zem.

Nokia musel tieto technologie imlementovat do telefonov, lebo mal vela opravnenych reklamacii od normalnych zakaznikov, ktore s telefonom nic nerobia, nepada im to na zem a aj displeje sa praskaju sami hned po tom ako sa rano zobudia.
Takze davajte si pozor aj ked telefon sa tvari a voni akoby bol cerstvo vypraty, voni po pive alebo po hnoji, resp rano sa zobudite a displej je rozbity urcite to neni vasa chyba.
Prosim Vas pekne, nadalej pridavajte rozumne prispevky na tento server a nadavajte na arvato hlavne na technikov a mozno sem tam aj na Nokiu. Seba nekritizujte, ved vy nemozete za to ze v telefonoch mate mikrocipy NGO a NGMO.


[69] NEkdo 19. 01. 2012, 16:24
Pardon , oprava!

NGMPO je spatne.Spravne je to NGMO.

Moja klavesnica obsahuje cip ktory detekuje ze pisem "vsemi deseti" a nahodne generuje spatne pismenka.
Nie je to moja chyba...
Dakujem za pochopenie.

[70] Honyx 20. 01. 2012, 15:12
Ty woe ty už to nehul :-D

[71] Lopata 20. 01. 2012, 15:39
Ty vole.. dyt je to výrobní tajemství :X

[72] m 26. 01. 2012, 10:41
Bohužel i já mohu přidat trpkou zkušenost a Arvato: Koupě SE u t-mobile, nabíječka po zasunutí do zásuvky dost pískala, u tm po mně požadovali, abych jim dal alespoň ještě kabel (který se používá jako USB i jako součást nabíječky). V TM si všichni poslechli, jak je to pískání nepříjemné. Když se to vše vrátilo ze servisu Arvato, nestačil jsem se divit - se samotnou nabíječkou nikdo nic neudělal, pouze vyměnili FUNKČNÍ kabel. Nechápu. A navíc jsem doma zjistil, že ho vyměnili za kabel se zahnutým microUSB místo rovným, takže mi při nabíjení blokuje otvor na sluchátka. Snad se u druhé reklamace vše povede...

[73] Honyx 26. 01. 2012, 15:29
To m:No nepovídej,to se ti určitě nemohlo stát protože v Arvatu pracují jen samí odborně vyškolení technici...Určitě sis ten kabel ohnul sám a do nabíječky jsi strčil píšťalku :-D.

[74] Radek e-mail 26. 01. 2012, 23:44
to Honyx> Víš co, zkus si to ;-). 14 dní práce pro tzv. specializovanej servis, a hned budeš zpívat jinak. Zaplať pámbu, že prvního z tý pakárny vypadnu...

[75] Honyx 27. 01. 2012, 11:41
To Radek:Já bych to dělat nemohl protože jejich praktiky se mi teda vůbec nelíběj,já bych asi hned vyletěl a dal někomu po tlamě...Stačí když si vzpomenu na tu moji tahanici a už mám ohýnek u zadku :-D

[76] Radek e-mail 28. 01. 2012, 12:08
Honyx> Co bys taky chtěl od servisu, kde se opravuje spotřební zboží, že jo. To už je fakt lepší si koupit novej foun. Teď se normálně zamítají záruky o zoxidovanejch slidů u C6, i když je deska v pohodě. Zase se budu opakovat, ale za to arvato taky nemůže. Holt nařízení soudruhů z Finska.... Btw, ta C6-00 je dobrej držák, bez toho debilního slidu by to byl vcelku spolehlivej, i když pomalej, telefon. Takový ty nejčastější závady:
Nejde zapnout, nejde LCD, nejde přední kamera, nefunkční sluchátko, zhasíná při otevření.... Všchno slide.

[77] Honyx 28. 01. 2012, 21:42
To Radek:No jo kámo ale já ten foun novej měl,tedy 9měsíců a pokud nová věc nevydrží ani ty dva roky co mu trvá záruka tak ať si to soudruzi z Finska strčej někam,každopádně už si Nokii nekoupím ani omylem...A to jsem s nimi byl přes 10 let spokojenej.Ať za to může Arvato nebo soudruzi z Finska,to je mi celkem jedno,důležité jsou ty praktiky vůči koncovým zákazníkům kteří si v tom případě kupují nové věci úplně zbytečně...A pokud se Arvatu nařízení z Finska líbí,tak to se na mě nezlob,ale to taky není moc normální.Jen ojebávaj lidi kteří věřili ve značku.Jinak s tím slidem máš recht a vůbec s tím co se týká C6-00,aby fungoval jakž takž rychle,e potřeba ho měsíc co měsíc úplně vyresetit a pak to zas chvíli jde.Ale Symbian a Nokii už fakt ani zadarmo.Já se jen divím že když už je na trhu taková konkurence a leckdy levnější,kvalitnější a lepší,že je to soudruhům z Finska jedno...Howgh domluvil jsem :-D

[78] NEkdo 29. 01. 2012, 20:48
Honyx>Furt to iste dokolecka. Ty asi nevies pochopit ze Nokia plati arvatu za opravu.Ked Arvato bude ignorovat nariadenie Nokie , tak ani Nokia nemusi/nebude platit za opravu.
Ale ty vsetko vis, vsetko znas , od vseho mas klice...
:-D

[79] Lopata 30. 01. 2012, 15:32
To je kus vola.. na to už fakt nemám sílu :-D

[80] Honyx 30. 01. 2012, 17:11
To Někdo:Ty vole ty seš kus trubky!!Mě kurva nezajímá kdo co komu kde a kdy nařídil nebo nenařídil,mě kurva zajímá jak se mnou jako se zákazníkem kde kdo a jak jedná!A se mnou jednalo pouze Arvato!A jaké má Arvato vztahy nebo nevztahy s Nokií je mi srdečně u prdele!Moji reklamaci zrušili neoprávněně a hotové a mě je jedno kdo nebo co jim nařídil.Tak už se prober z tý diskotéky...

[81] Lopata 30. 01. 2012, 19:55
Ten by neměl dostat ani klíče od záchoda:D To je jen čistá Arogance nic víc :D Sám napíše že tam měl oxidaci.. pak mu to tů pár lidí vysvětluje horem dolem, dolem horem a pak zas napíše takovou hovadinku :D Neoprávněně a může za to Arvato.. ouyeaa! :D Ty na té diskotec ale děláš Dje ne ?:D Že tu furt dokola pouštíš takové keci :D Chudák ty holky na telefonech jestli se baví s takovýma.. :D Achjio :D

[82] NEkdo 30. 01. 2012, 20:46
To Honyx:Citujem Teba>
Ty vole ty seš kus trubky!!
Koukám že tady je někdo chytrej jak rádio místo toho aby přemýšlel že?


To nema cenu, som neskutocne smutny ze ludia ako ty existuju na svete...cely cas len urazas a pravdepodobne v zivote si nic nedokazal len nasrat,a urazat inych...prajem ti prijemny zbytok zivota.

[83] Honyx 31. 01. 2012, 12:37
Tady asi fakt nemá smysl cokoliv psát protože pokud jste si pánové přečetli nadpis tohoto blogu,píše se tam o jisté zkušennosti s Arvatem kterou mám i já a i přesto že jsem telefon ničím a nikde nepolil byla tam oxidace,tak jestli vám tohle přijde normální,tak pak už fakt nevim.

[84] Karel 31. 01. 2012, 13:09
oxidace může v tefonu vznikonut i tím jak se Ti potí ruce, ve vlhké kapse a tak. Nemusíš ho ničím polít, aby tam oxidace byla. Ty máš podle návodu zabránit takový situacím, ale to je někdy těžké. Chápu i servis, který Ti to neuzná jako oprávněnou reklamaci, protože jim by opravu zoxidovaného telofonu výrobce nezaplatil.

[85] Lopata 31. 01. 2012, 20:25
NGO !

[86] Honyx 31. 01. 2012, 21:32
To Karel:To samozřejmě chápu,ale zrovna moje reklamace s oxidací neměla nic společného tudíž nechápu ten přístup.Navíc pochybuju o tom že by se výrobce dozvěděl že když byl prasklý flex kabel,posílali by mu fotku toho že byl přístroj zoxidovaný,ale to už se opakuju.Místo toho aby tam nějaký technik vzal kartáček,oxidaci odstranil a ošetřil to,po té vyměnil flex kabel,tak raději zruší záruku protože to je míň práce že?Tomu se říká záruční servis???Tak teda sorry pánové ale i například Mountfield má servis ve kterém ZDARMA každoročně prohlédne,očistí a seřídí výrobek koupený u nich a to i po záruce!!!

[87] Lopata 01. 02. 2012, 14:56
NGO na tebe ! :D

[88] Honyx 01. 02. 2012, 15:06
:-D

[89] NEkdo 02. 02. 2012, 16:00
KEd je to take jednoduche tak poprosim Honyxa aby napisal postup
1. - ako ocistit oxidaciu kde chyba polovica plosneho spoja, ako nahradit oxidaciou zniceny plosny spoj ktory ma ine elektricke vlastnosti.
2. - postup ako ocisit oxidaciu pod 10x10mm velkym BGA komponentom ked je tam pristup z bocnej strany cca 0,1 mm. 3. posli mi odkaz na 0,09mm velky kartacek ktory sa tam zmesti .
Diky
Hlavne len napis postup 1. 2. 3. a ziadne nadavky.


[90] Honyx 03. 02. 2012, 11:32
To NEkdo:Já se ale nebavím o oxidacích které tu popisuješ nýbrž o té mojí...Kterou jiný "OPRAVÁŘ" očistil a telefon funguje tak jak má a bez dalších problémů...

[91] NEkdo 03. 02. 2012, 17:19
Ale opravar nema krystalovou kouli aby vedel ktora oxidacia bude fungovat a ktora uz nebude fungovat po mesiaci.

[92] Honyx 04. 02. 2012, 11:03
No to sice asi nemá ale zkušenný poravař by to snad měl poznad už od pohledu,nebo spíše je to logicky jasné že když problém není způsoben oxidací,nebyla v pokročilém stadiu,tudíž je velká šance na ůspěch...

[93] Lopata 04. 02. 2012, 23:22
Autorizovaný záručný servis ti prostě oxidace opravovat nebude ať to vypadá jak to vypadá :)To prostě asi nikdy nepochopíš :)To je Nokie a tady je Česko :)

[94] NEkdo 05. 02. 2012, 10:25
Tak to napisem takto:
Ked mesacne opravis 30x22dni=660 telefonov.
5% z toho je oxidace 33ks
Polovicu uznas ze to moze fungovat 16ks
a optimisticky napisem z tych 16ks sa ti vrati na inu chybu 10% teda 1az2 ks mesacne.
Tie 1-2ks musis platit z vlastneho lebo nokia ani arvato to nepreplati.
Riskoval by si?
Riskoval by si vlastne peniaze pre neznameho cloveka ktory ma oxidaciu lebo nepouzival ten telefon tak ako dalsich 95% majitelov ktore oxidaciu nemaju?
Riskoval by si niekolko tisic mesacne ?

[95] Honyx 05. 02. 2012, 13:23
Nevím zad bych riskoval ale rozhodně bych vyměnil to v čem je problém pokud enebyl způsoben oxidací a pokud by se ten telefon vrátil s problémem který způsobila oxidace,po té bych to teprve řešil a ne že:nesvítí ti display,máš tam 1mm čtvereční oxidace,tak máš smůlu,seš debil,polil sis to a rušíme ti záruku,to že máš prasklej flex kabel protože Nokia to blbě vyrobila a nevydrží to nás nezajímá...Porád vám to přijde normální??Mě teda ne a fakt mi nemusíte vysvětlovat co je oxidace atd.Tady jde o to že se nikdo ani nesnažil zjistit kde je problém,prostě zjistil oxidaci a na nazdar bazar a i kdyby vyměnili celou základní desku,pořád by to nefungovalo...Nejsem jedinnej kdo si tu stěžuje na podobnou věc...

[96] Lopata 05. 02. 2012, 14:06
Nezájem :) A nazdar bazar ;)

[97] Honyx 05. 02. 2012, 15:14
Ano a to je přesně přístup výše jmenovaného "autorizovaného"servisu...Než by něco udělali pořádně,tak plnou pusu nesmyslů o tom jak to nejde a "nezájem"...Jsem bohužel v Čechách...

[98] Lopata 05. 02. 2012, 17:16
Ne.. děláme to pouze podle předpisů tak jak máme :)A ano správně AUTORIZOVANÝ servis :P

[99] Honyx 05. 02. 2012, 19:03
To se teda máte čím chlubit...A autorizovaný asi jen podle jména...Trošku jsem podráždil strejdu Gůgla a zjistil že se o vás nepíše jen tady...Je mi vás líto chlapci...

[100] NEkdo 05. 02. 2012, 22:11
Tak sam by si neriskoval.
Opravoval by si stejne ale hlavne ze nadavas na technikov ktore nemozu zato ako je nastaveny system a NEMAJU inu moznost.

Kritizovat vies ale keby si bol na nasom mieste urcite by si sa spraval/opravoval rovnako.

Kde pracujes? Kazdy zakaznik ci kolega je spokojny s tvojou robotou?

[101] Honyx 06. 02. 2012, 09:06
To Nekdo:Tobe pořád nedochází že já nenadávám na Vás jako techniky ale na Vaši debilní firmu viď??Na mou práci si zatím nikdo nestěžoval a pokud ano snažil jsem se to zodpvědně napravit...Mě by jenom zajímalo co bys dělal ty na mém místě...

[102] Lopata 06. 02. 2012, 09:52
Nebudu se tu opakovat už :)

[103] NEkdo 06. 02. 2012, 11:53
Ja by som asi nadaval na kazdeho kto by to sa snazil vysvetlit ako to je, funguje.
Kazdeho kto tomu rozumie by som urazal nazval by som ich chytrolinem, hajzlem, kus niecoho atd.
Potom by som napisal ze vlastne som to nemyslel na technikov ale na Arvato.
Takto rozumne by som komunikoval.


[104] Honyx 06. 02. 2012, 19:33
To Nekdo:Ty vole(bez urážky pls) tak si to kua přečti od začátku,já už jsem to psal výše že se mi nelíbí přístup firmy atd. a ne techniků.A pokud to bylo o technicích,tak to byla jen má reakce na něčí další stížnost.

[105] XXX 11. 02. 2012, 11:47
Vy nejste normální... máme vám dát všechny nový kryty a pak to vyfotit na oxidaci ne ? Když je to oxidace tak tam nemůžete nic měnit... logicky. Když budete posílat telefony z Finska tak je velká pravděpodobnost, že technik OX vyčistí... ale to už tady nikdo nepíše Nokie má pravidla tak se probuďte my je musíme dodržovat... Naserte si do rukou, když nedokážete jako ostatní normální lidé používat MT. Denně nafotím jednu až dvě oxidace a většinou to jsou české telefony.Čím to bude ?

[106] Lopata 11. 02. 2012, 13:06
Klid chlape =D

[107] joochen e-mail 13. 02. 2012, 13:57
Hoďte se do klidu :))

Zapomněl jsi při své zuřivosti zapřemýšlet nad tím, že founec má taky něco vydržet, viz test jedné spol. na ochranu spotřebitele a nemá být na půl roku a pak si hňupe kup za deset zase novej...

Nedávno jsem zde publikoval svou zkušenost.
A po ní zjištuju, že Nokie po přesunutí výroby už není co bejvala vyrábí šmejdy a ten kdo to odskáče nejvíc jsme právě my UŽIVATELÉ.
Náš opodstatněný hněv se pak obrací na prodejce a nejvíc na servis který oxidaci zaviněnou použitím nekvalitních dílů při výrobě nalezl a dle nařízení výrobce nesmí nic dělat jen zatrhnout záruku ale vůbec nám nedocvakává vina výrobce.

Zahájil jsem boj přez soudní znalce, z pěti oslovených se ozval pouze jeden a ten mi doporučil se do ničeho nepouštět, jelikož bitva je předem prohrána, má prý zkušenosti.
Prodejna si vystaví svůj posudek a na dlouholetý soudní spor je zaděláno v lepším případě to prohrajete a máte vystaráno. Doporučuje vyčistit a rychle prodat dalšímu dokud telefon relativně funguje.
Výrobce prostě našel ojeb jak se vyvarovat uznávání reklamací, vždy se problém, oxidace v mém případě, svede na uživatele aniž by ten byl jejím viníkem, což ale prakticky nelze dokázat.

Takže shrnutí: po své xx leté věrnosti na Nokii kašlu, zklamala mne a nikdy si jí už nekoupím, všem známým doporučuji totéž a Vám všem SILNĚ DOPORUČUJU to samé... joochen

[108] Lopata 13. 02. 2012, 15:03
joochen <- Rozumný a moudrý člověk =)

[109] Tomas 13. 02. 2012, 17:41
Tak jak tu bylo zmíněno si nemyslím, že by technik schválně vytvářel oxidace v telefonech. A to jsem taky pěkně nasranej, protože jsem si koupil SE play R800i, kupoval jsem v kamenném obchodě, kde mimo jiné dělám, první den jsem neměl čas si s telefonem moc pohrát, jen jsem do něj vložil simku a zkopíroval kontakty, ale druhý den jsem si chtěl zahrát hry, to byl bohužel problém, hry šlo spustit pouze se zapnutým wi-fi a v dosahu. Když jsem chtěl hrát hru bez wi-fi podotýkám, že ne po síti, ale proti "počítači" naskočilo jen intro a po jeho skončení se hra vypnula a skočilo to do hlavní nabídky. 2 závada: při natáčení videa s puštěným přisvětlením se na videu mihotají pruhy- jako bych natáčel obraz v televizi co má 50Hz, dioda přisvětlení nesvítí stejnou intenzitou ale problikává-možná skrze to dělá video pruhy (nevím). 3.Sem tam mi vypadnul signál, třeba jen na pár sekun, ale hovor se skrze to přerušil- bylo to na místech kde mám normálně plný signál- žádný les nebo podobně. 4.Při hovoru jsem neslyšel volaného, nebo obráceně, po opětovném hovoru bylo vše ok, to se opakovalo často. 5.Při vysunutí displeje se obraz rozzrněl-jen na chvíli.6. Sem tam se stalo, že telefon přestal číst simkartu, bylo třeba obnovit nastavení, poté zase naskočila. Takže jsem telefon poslal na reklamaci do ARVATO a žádal jsem výměnu EMAI. Bylo mi vyhověno, dostal jsem novou základní desku- hry už šlo hrát i v řežimu offline (bez wi-fi), při hovoru jsem slyšel volajícího a volající mně. Při vysunutí displeje se displej nerozzrněl. Bohužel natačení videa-závada pořád stejná, přisvětlovací dioda stále "bliká", signál vypadává. Takže já osobně vím, že co se blikání diody týče -nebo nahrávání videa je jednoduše projevitelné protože než jsem telefon poslal na reklamaci, tak jsem ho pár dnů používal, abych vyzkoušel co vše je tam dobře nebo špatně a pokaždé když jsem zapnul video nebo přisvětlovací diodu závada byla zřetelná a servis mi tuto druhou rekalmaci neuznal, protože se prý závada neprojevila. Telefon mám "v oblibě" neusiluji o vrácení peněz, jen ho chci plně funkční. Když bych dostal peníze zpět stejně bych si koupil ten samý.

[110] Honyx 14. 02. 2012, 07:33
To Joochen:To sedí!

[111] Honyx 19. 02. 2012, 14:45
Tak já jsem po delším pátrání zjistil taky jednu věc a to v souladu s tím co psal výše Joochen.Moje přes tři stará Nokia N82 je dodnes plně funční bez jakéhokoliv problému,říkal jsem si tedy jak je možné že nová C6-00 vydržela jen 9měsíců,a něktří známí si na NOKIE stěžují a jiní je chválí.Takže stačí se podívat pod baterku,pokud je tam MADE IN FINLANDIA,mobil je v poho a nevykazuje žádné problémy,ovšem pokud je tam MADE IN HUNGARY,je to krám kde byly použity "levné"komponenty které nevydrží,oxidují a podobně...Nezávisle na sobě jsem takto otvíral 10telefonů...Je to jen další z poznatků...TO MARTIN JELEN:Nerozčiluj se,prakne ti cévka:-D,podívej,"NĚkdo" se po mém posledním příspěvku taky zachoval jako "moudřejší" a ustoupil,neboť mu nejspíš došla písmenka po té co se tu do mne obouval místo toho aby si to přečetl celé...

[112] BigT e-mail 20. 02. 2012, 12:26
Musím potvrdit, že servis je naprosto neschopný. Přítelkyně má Nokii C3 a nabíjí se jí 5 hodin! Dělal jsem průzkum a telefon se všem známým co jej mají nabije do 2,5 hodiny. Dal jsem jej tedy na reklamaci. Telefon přišel "opravený" s tím, že měnili celý zadní díl. Jaké ale bylo mé zjištění, když se telefon vybil a nechali jsme jej znovu nabít, tak se projevila ta samá závada. Největší gól byl, že oprava trvala pouhý jeden den, takže nikdo z tech chytrých hlav, které tam pracují se ani nezabýval možností, že problém je v baterii... Nyní odeslán opět do servisu, tak sem zvědav, na odpověď... Pokud opět dorazí neopravený mobil, zašlu stížnost klidně na českou i finskou Nokii ať si udělají pořádek.

[113] Honyx 20. 02. 2012, 12:58
:-D

[114] NEkdo 25. 02. 2012, 22:34
Ja som ustupil....
pokial niekto ma tak omezene schopnosti chapani tak to nema cenu riesit.

Radsej to napisem tak aby si to aj ty pochopil.

TAKZE

Pokial si pevne presvedceny ze existuju len dve dve farby cierna a biela , tak NEkdo ti moze opisovat ako vyzera modra, moze ta presvedcovat ze existuje aj cervena to aj tak nepochopis.
NEkdo totiz pochopil a ta aj lutuje ze mas strasne omezene schopnosti chapani...

Proste drevorubac z lesa nevi ze vysoky strom s mesiacom na konci neni strom ale poulicna lampa, a stale ten mesiac bude kritizovat ze svieti slabo...a NEkdo to uz proste nebude vysvetlovat ako to vlastne je.

S pranim hezkeho dne, a ocakavanim primitivnych urazok...

[115] Honyx 26. 02. 2012, 11:57
Ještě že tam nebylo napsáno komu to patří :-D.NEkdo by se mohl urazit!Nevím co chceš komu vysvětlovat když nejsi ani schopný uznat svou chybu a píšeš páté přes deváté,když tě někdo dostane na tvou chybu.Pochop že když budeš někoho obviňovat z něčeho co tu jako "černé na bílém"nenapsal,bude se bránit protože důkazy jsou...Tak nevím kdo tu co nechápe,ale měl by ses nad tím zamyslet,ty prostě nesneseš že bys prohrál a uznal chybu viď?To je mi naopak líto tebe,musíš to mít v životě těžké...NGPO na tebe :-D

[116] Had e-mail 26. 02. 2012, 18:44
Zdravim, tak koukám podle vašich příspěvků, že Arvato je zralý na ČOIku. :-)

[117] Honyx 26. 02. 2012, 21:42
To Had:tak jí tam pošlem,uvidíme kde je pravda a zakopanej pes když se tu pár lidí za Arvato tak strašně rve...

[118] Arnostek 27. 02. 2012, 16:26
Tak já taky teda napíšu na:

http://www.coi.cz/cs/epodatelna-1/

a pridam prilohu vyfoceného oxidovaneho telefonu a zarucni podminky Nokia.
/Na co se nevztahuje záruka? (6.)/
http://www.nokia.com/cz-cs/podpora/zaruka/

[119] Mladý inženýr Mirek 27. 02. 2012, 16:31
Máte to tady opravdu moc hezký.
Arnoštek je prostě boží!

[120] Had 27. 02. 2012, 20:05
To Honyx: Já bohužel zkušenosti s Arvato nemám, nevim co všechno v Arvato dělaj, ale znám člověka kterej tam dělá a to je "fakt rodilej technik a mistr světa a okolo lítajícího bordelu v servisování mobilních telefonů". je to prostě tak jak dneska všude, nabíraj kdekoho, platy stojej za vyliž řiť a pak neni divu že lidi neodváděj práci kterou by oni za tu almužnu očekávali.
K tomu ještě přidej záruční podmínky od Nokie a je vymalováno.
Každopádně pokud se vy kdo máte špatně vyřízenoou reklamačku domluvíte a hromadně podáte stížnost na ČOI tak si myslim že oni s tim budou něco dělat a nebylo by od věci to nějak medializovat, aby se přidalo víc lidí a možná bysme se divili kolik by na světlo boží vylezlo takhle vyfakovanejch lidí. Každopádně čim víc lidí, tim větší šance na úspěch a zavolat tv Nova, pak je o humbuk postaráno jistojistě. :-)

[121] Honyx 27. 02. 2012, 23:37
To Had:máš recht,já to říkám od začátku,jen mi těch pár stovek který jsem zaplatil za to že jsem si musel nechat opravit telefon jinde,(páč sám jsem byl línej si to vyměnit sám),nestojí za rozčilování se.Pokud se mi ale někdo ozve,rozhodně se k žalobě rád připojím.Protože mě fakt sere ten přístup.Myslím si že Nokia jako taková to až zas tak dobře tady u nás ošetřený nemá a fakt by na světlo vylezlo spousta věcí.Tady to je jen zlomek stížností,ale když už si stěžujou i autorizované obchody,tak ať jde celý ARVATO s prominutím do PRDELE I S TVOREM CO SI ŘÍKÁ NEKDO!!!!

[122] Honit-x 28. 02. 2012, 15:12
Kdyz uz pravdu ja nemam
tak aspon nekomu vynadam.

[123] Had 28. 02. 2012, 21:52
To Honyx: a tohle je ta naše česká národní vlastnost, nechat po sobě šlapat, koukni po zprávách, denodenně nás obchodníci ať už s čím koliv vojížděj jak malou děvku a imrvére jim to prochází.
Nejhorší na tom je, že takhle to bude furt, celej život. Furt nás bude nějakej hajz dojit, ale po pravdě řečeno nějaká reportáž v telce o tom jak se prováděj a vyřizujou záruční opravy by lehce potěšila.

[124] Honyx 28. 02. 2012, 21:58
To Had:Já říkám že máš recht,bereš mi slova z úst,je to o tom že si nesmíme nechat srát na hlavu!Čím víc nás bude,tím líp!A spravedlnost existuje,to vím z vlastní zkušennosti,tři soudy a všechny jsem vyhrál,takže už žádnej stres,jen tvrdě do nich!

[125] joochen e-mail 01. 03. 2012, 20:19
chlapče ty to koukám nemáš lehký.
Jediný kdo je zaujatý jseš ty, což díky tvému úhlu pohledu na danou věc z druhé strany nevidíš.

Neříkej že jsi tak naivní a myslíš si, že všichni uživatelé chtějí vždy prodejce oškubat cíleným zničením věci.

I největšímu trotlovi bude jasný, že po vymáchání v hajzlu, či jebnutí o zem záruku neuhraje a hrozí mu úhrada zbytečných nákladů servisu, což mu na sebevědomí určo nepřidá a odradí ho to.

A když už jseš tak krutě nabitej poraď tedy, v čem teda mít telefon aby se všemi výrobními vadami, z kvantitavní lidové republiky, bez úhon vydržel záruční dobu, neprodyšně zalitej v silikonu? Né díky.
Vím, je lehký svádět vinu na výrobce ale ještě lehčí na uživatele.

Čoika Vám v ničem nepomůže, dokonce ani ve sporu s prodejcem, nemá totiž dozorové ani rozhodovací pravomoci.
Jediné co je schopna udělat v případě porušení obč. zákoníku je uložení pokuty a doporučit postup u justice.

[126] Honyx 01. 03. 2012, 23:26
To Joochen:Neřekl bych to lépe,páč bych byl víc sprostej :-D.Dávám Ti opět za pravdu!!!!

[127] Honyx 01. 03. 2012, 23:42
Ono totiž ne každej si to vymáchá a pošle na rekalamaci.Nebo si Vy:Martine Jelene,Nekdo a ostatní současní a bývalí technici ARVATA myslíte že bych se tady vypisoval,rozčiloval se,vysvětloval,komentoval,podotýkal a řešil,kdyby mi šlo o těch pár korun co jsem za tu C6tku dal????Stála mě pouhých 1286kč+600kč za opravu.Vážení,Vám stále nedochází že tady jde o PRINCIP,kdybych byl debil a namočil si to sám,hodím to do koše a koupím si jinej telefon a neřeším tady v tu chvíli mojí blbost!Pořád se jen schovávate za zákony,pravidla,kecy a přitom nejste schopní se nad tím zamyslet a hlavně si to přečíst celé jako Joochen....Nejdřív si obujte moje boty,porojděte mojí cestu,pijte mojí vodu,žijte můj život,poťte mojí krev,zažijte co jsem zažil já a pak mě teprve můžete soudit!!!

[128] BigT e-mail 02. 03. 2012, 14:14
RE:20. 02. 2012, 12:26
Tak, dnes jsme byli s přítelkyní pro mobil a hádejte?
Závada se neprojevila a ještě přišel s podřeným displejem bez fólie, se kterou byl odeslán a vždy používán, takže jsme to nepřevzali a vrátili s komentářem z5. Sorry za následující, ale jsou to kurvy zasrané... NOKII UŽ NIKDY!!!

[129] Honyx 02. 03. 2012, 15:13
Bohužel ARVATO neopravuje jen NOKIE...

[130] BigT 02. 03. 2012, 15:51
A jaké další značky, nevíte? Ať vím co nekupovat :-D

[131] Had 03. 03. 2012, 09:15
To Honyx: člověče jak tak koukám, ono to neni jen o telefonech, je to všude. Mám takovej pocit, že se tu brzo něco semele protože jak pozoruju lidi tak si pomalu ale jistě přestávaj nechávat srát na hlavy. A bude to dobře, semlejt všechny ty svině do buřtů a dát sežrat psum.

[132] Honyx 03. 03. 2012, 17:45
To Had: že by defenestrace??:-D

[133] roman 05. 03. 2012, 15:22
I já si naběhl. Mám Erocssona K750i od Vodafone a jako ta trubka jsem si na něj upustil DVD mechaniku. Takže to skončilo rozbitým displayem. Nelenil jsem a na stránkách Vodafone našel autorisovaný servis pro tuto značku - Arvato. Jelikož vím, že k750i není nejnovější, raději jsem zatelefonoval do servisu, zda mi ji opraví. Prý to nebude problém, cena opravy do 1000 korun a prý mám telefon poslat poštou s průvodním dopisem, co chci opravit a oni mi do týdne zavolají konečnou cenu. No co, na přístroj jsem zvyklý, tak jsem se smířil s cenou a 14. 2. 2012 telefon poslal. Poštovné přišlo na 78 korun. Leč z Arvata se nikdo neozýval, tak jsem se po deseti dnech začal zajímat o osud mého telefonu. Korespondence stojí za to, dávám chronologický přehled:


Odesláno: 25. února 2012 12:39

Dobrý den,
dne 14. února jsem k vám odeslal svůj telefon Sony Ericsson K750i od Vodafone k pozáruční opravě poškozeného displaye. Při předchozím telefonním hovoru s Vaší linkou pomoci jsem byl ujištěn, že mi do týdne zašlete e-mail s přesnou cenou opravy, která by podle předběžného odhadu Vašeho pracovníka tel. linky neměla přesáhnout 1000 korun. Nyní uběhly skoro dva týdny a nikdo od Vás se neozval ani e-mailem ani telefonicky, přestože jsem do zásilky s telefonem přidal oba tyto kontakty. Takže se ptám, co je s mým telefonem?
Jestliže je jeho oprava problém, tak žádám o co nejrychlejší vrácení přístroje. Jen velmi nerad bych učinil podobnou zkušenost, jako lidé přispívající do této diskuse http://michalsmrcka.cz/clanek/219-trpka-zkusenost-s-arvato-services-jak-jsem-reklamoval-reklamaci
S pozdravem
RP


Sent: Saturday, February 25, 2012 12:53 PM

Dobrý den,
Prosím o zaslání IMEI Vašeho telefonu, abych mohla prověřit stav zakázky.
děkuji

Martina Barochová
customer care representative
arvato services k.s.


Sent: Monday, February 27, 2012 11:02 AM

Dobrý den,
podle záručního listu je po záruční opravě z 14.5.2007 nové IMEI 3543770169662(5 nebo 3 - technik děsně škrábe)8
RP


Datum: 27.02.2012 12:32

Dobrý den,
Prosím o kontrolu IMEI bohužel ani jednu variantu nemohu dohledat ani v databázi Sony Ericsson, popřípadě mě zašlete původní IMEI.
děkuji

Martina Barochová
customer care representative
arvato services k.s.


Sent: Monday, February 27, 2012 1:57 PM

Dobrý den,
původní IMEI je 353406011545813. Zkuste hledat podle závady - kolik K750i s rozbitým displayem asi máte právě teď v opravě? Mimochodem, jak by technik zjistil IMEI telefonu, který má rozbitý display a vypnuté USB, wi-fi i Bluetooth přenosy?
RP


Datum: 28.02.2012 13:56

Dobrý deň,
Prosim o zaslanie čísla baliku,ktorým ste to knam zasielali.
S pozdravom prajem pekný deň

Sujová Iveta


Sent: Wednesday, February 29, 2012 11:53 AM

Dobrý den,
číslo balíku je bx0480895301x 280. Byl podaný na poštu Kamenice s PSČ 25168 dne 14.2.2012.
RP


Datum: 29.02.2012 12:35

Dobrý deň,
Prosím o zaslanie výrobneho čísla.
S pozdravom prajem pekný deň

Sujová Iveta


Sent: Wednesday, February 29, 2012 5:40 PM

Dobrý den,
podle záručního listu by to mělo být T260093MX0
RP


Datum: 01.03.2012 09:40

Dobrý deň,
Je to 15miestne číslo ktore zacina 35 alebo 012.
Dakujem

Sujová Iveta


Sent: Thursday, March 01, 2012 3:49 PM

Dobrý den,
našel jsem tohle 35437701-696624-8, ale to je opravdu POSLEDNÍ číslo, které je na záručním listu uvedené. Takže pokud by vám ani toto nestačilo, mohu nabídnout už jen číslo bot, velikost košile nebo výšku postavy - ale to vám při hledání ztraceného telefonu asi moc nepomůže...
RP


Datum: 01.03.2012 15:53

Dobrý deň,
MT Vám bol zasielany 27.2.2012 pod číslom baliku 13915005600921 prepravnou spoločnostou DPD.
S pozdravom

Sujová Iveta
arvato services k.s.

Podotýkám, že telefon mi přišel v době, kdy jsem četl druhý mail...
Nicméně balíček byl na dobírku 527 korun. Otevírám, těším se na levně opravený telefon a NASÍRÁM SE ! Přístroj je v úplně stejném stavu a na přiloženém protokolu o opravě se dočítám, že oprava NENÍ MOŽNÁ. Tak proč mi při telefonátu do servisu tvrdili, že to nebude problém ?!
Nezbylo mi, než oželet 605 korun kvůli debilům z Arvata. Ke ztrátě jsem přidal dalších 370 kaček, za které jsem na aukro.cz koupil náhradní display s krytem a telefon si opravil sám. Jen mi vrtá hlavou, jak je možné, že takový zmetek jako Arvato někdy mohl získat certifikaci systému řízení kvality podle ISO9001:2008, viz. http://www.bertelsmann.com/CR-Facts-%2526-Figures/Certifications.html

Takže shrnutí: Arvatu se zdaleka vyhnout

[134] Honyx 05. 03. 2012, 17:47
To Roman:Tak to je taky hustý...By mě zajímalo za co si teda účtovali těch 527kč,že by za to že jsi je otravoval???

[135] joochen 06. 03. 2012, 07:01
adto roman : :-D no comment

[136] roman 06. 03. 2012, 17:51
No podle faktury to jsou náklady na servisní zásah (250 bez daně), logistické služby (90 bez daně) a dopravu ke mě (110 bez daně). Sprostota neznající hranic, když nic neopravili.

[137] Honyx 08. 03. 2012, 21:22
To je děs...

[138] Martin 12. 03. 2012, 12:53
Zdravim Vas chystam se reklamovat SE v AVRATIO.pracuju v autorizovanem servise mobilnich tel.ale nemohu ji uplatnit u nas ve firme delame zaruky pro jinaci trh.vým presne ze telefon ma vadnou zakladni desku.neni zadna oxidace zadna voda.Tak jsem zvedav jak dopadnu.cetl jsme celou dikuzi zamestnaci firmy to nemaji lehke taky musime plnit normy lae kdyz telefon prijde cca po treti tak se u nas teda uz porvadi dukladny test.jsme na to ybrany a osvobozeny od normy.ohledne vody tam je to bez debat ale musi byt prilozena foto jinak je to neverohodny.hlavni problem je kdyz se zavada objevy az na podruhe tak telefon nezaplati firme prislusna znacka tak si tel hradi firma coz u je na firme jak se k tomu postavi.ale ze prijde tel po prve bez uspesne opravy to se stat.proto druha oprava by mela byt opravdu preskoumana lepe.zavady typu restaruje se atd.se spatne hnleda.Hm taze mi nic nezbyva nez jit do toho kolotoce a dofam ze zarucni oprava bude v poradku.buud Vas informovat vsak pokud mate zajem?

[139] Honyx 15. 03. 2012, 16:50
To víš že jo,jen to sem napiš!!!

[140] Leila e-mail 16. 03. 2012, 18:12
No jestli ti to opraví tak jak mě můj telefon Nokia c3 00 (viz popis od Bigt.cz), tak to lituji:-D Jinak sme byli v uterý pro telefon, který jsme nepřebrali z důvodu poškrábaného displeje, který vznikl při jejich ,,opravě". Naštěstí LCD vyměnili a to jsme se divili, ale na naši druhou reklamaci (že se MT dlouho nabíjí) napsali, že jim se závada neprojevila. Bylo nám řečeno, že se nám to možná projevuje z důvodu, že telefon při nabíjení nemá signál. Což si myslíme že jsou totálně mimo:D Zkoušeli jsme tedy telefon nabíjet u přítele doma (plný signál měl) a nabíjel se opět cca 5 hodin. Tak jsme blbý mi asi:D No ještě jim uděláme jednu reklamačku a to tak, že jim telefon pošleme vybitej a ať si ho nejdřív nabijí před tou jejich diagnostikou. Tak se uvidi...jsou to... K....

[141] Honza K. 27. 03. 2012, 00:53
Arvato děs snad to tam zavřou i s technikama :-) a bude klid.

[142] Honyx 03. 04. 2012, 21:59
No už aby to bylo....Koukám že "chytrolínům" nějak sklaplo....

[143] Kaacer e-mail 07. 04. 2012, 08:31
Ahoj právě se mi vrátil mobil ze servisu. Pro vtipnost přikládám odkaz na protokol o opravě a video stavu telefonu :)) už se nevztekám jen směju. udělat ze mě někdo debila takhle na ulici tak mu ji cáknu.Protokol o opravě:
<div><a href="http://www.rajce.net/f464219513" target="_blank" style="float: left;"><img border="0" src="http://www.rajce.net/f464219513/350px" /></a><a href="http://www.rajce.net/f464219633" target="_blank" style="float: left;"><img border="0" src="http://www.rajce.net/f464219633/350px" /></a></div>
Video:http://youtu.be/AhN0v-sRrxQ


[144] Kaacer 07. 04. 2012, 08:33
Oprava odkaz na protokol:
http://www.rajce.net/a6255745

[145] Honyx 07. 04. 2012, 20:04
Tady je taky vidět odborná práce....Ještě že Ti nenapsali aby jsi to hodil do kopřiv když to nefunguje...

[146] Klemy 09. 04. 2012, 22:18
Měl jsem v reklamaci telefon Nokia E52. Večer jsem telefon vypnul, ráno se už nezapnul. V servise vyměnili základní desku. Po reklamaci jsem měl nefunkční levou funkční klávesu a odřený kovový rámeček. Jak kdyby se tam někdo dobýval šroubovákem. Tak jsem telefon nechával opět v servise, druhý den byla vyměněna klávesnice a rámeček. Telefon jsem nechával v autorizovaném servisu Nokia Cellnet, ti ho podle razítka na záručním liště poslali do Arvato.

[147] Jan Kubík e-mail 11. 04. 2012, 16:20
Arvato
je podvodná a neschopná společnost, poškozující jména společností,
já poslal jen nabíječku a telefon , nabíječka přestala fungovat a mobil měl výdrž ani ne den 3 měsíce starý SE X10 mini, nabíječku i telefon jsme kontrolovali u T-mobile před odesláním vše ok,
vyjádření: nabíječka je mechanicky poškozená prej a nevztahuje se záruka, a na mobil se ani (naštěstí nedívali)
POZOR NEDÁVEJTE ZA ŽÁDNOU CENU SVÉ PŘÍSTROJE NA OPRAVU DO TÉTO NESCHOPNÉ FIRMY!!!!

[148] Luboš B. 14. 04. 2012, 23:22
S nedobrou zkušeností s firmou Arvato se musím připojit i já. Ze začátku to vypadalo celkem slibně - když jsem sledoval na internetu opravu přes to číslo zakázky, tak bylo napsáno "opraveno". Říkal jsem si,tak to je dobře. A poté když to přišlo+protokol s tím, že napsali na PCB desce byla zjištěna oxidace a že nesplňuje to podmínky záruční opravy. Oprava pouze nezáručně = pouze výměnou celé jednotky. Tak to mě docela naštvali, neboť s mobilem jsem nic nedělal. Navíc do záručního listu napsali záruka zrušena. To se přiznám, že je na mě už dost a poradím se s právním zastoupením. Jsem u DAS, ty řeší podobné případy. Ostatně když dojdeme do extrému,tak to bude tvrzení proti tvrzení - tj. oni,že jsem to způsobil já a já že to způsobili oni,aby mě nemuseli v záruce opravovat mobil a donutili mě platit (což pochopitelně nechci-v podstatě za nic). Sice chápu,že ta oxidace lze napsat téměř na cokoliv a je to nádherná "obezlička" a jejich pojistka,ale není dobré ze sebe nechat dělat blbce...Oni řeknou proč by to dělali a na druhou stranu proč bych to logicky dělal já.
Kupovat celou jednotku to bych fakticky musel být blázen na cca půl roku starém mobilu. Jak je vidět, i takové případy se stávají...

[149] Luboš B. 14. 04. 2012, 23:37
S nedobrou zkušeností s firmou Arvato se musím připojit i já. Ze začátku to vypadalo celkem slibně - když jsem sledoval na internetu opravu přes to číslo zakázky, tak bylo napsáno "opraveno". Říkal jsem si,tak to je dobře. A poté když to přišlo+protokol s tím, že napsali na PCB desce byla zjištěna oxidace a že nesplňuje to podmínky záruční opravy. Oprava pouze nezáručně = pouze výměnou celé jednotky. Tak to mě docela naštvali, neboť s mobilem jsem nic nedělal. Navíc do záručního listu napsali záruka zrušena. To se přiznám, že je na mě už dost a poradím se s právním zastoupením. Jsem u DAS, ty řeší podobné případy. Ostatně když dojdeme do extrému,tak to bude tvrzení proti tvrzení - tj. oni,že jsem to způsobil já a já že to způsobili oni,aby mě nemuseli v záruce opravovat mobil a donutili mě platit (což pochopitelně nechci-v podstatě za nic). Sice chápu,že ta oxidace lze napsat téměř na cokoliv a je to nádherná "obezlička" a jejich pojistka,ale není dobré ze sebe nechat dělat blbce...Oni řeknou proč by to dělali a na druhou stranu proč bych to logicky dělal já.
Kupovat celou jednotku to bych fakticky musel být blázen na cca půl roku starém mobilu. Jak je vidět, i takové případy se stávají...

[150] Luboš B. 15. 04. 2012, 00:23
S nedobrou zkušeností s firmou Arvato se musím připojit i já. Ze začátku to vypadalo celkem slibně - když jsem sledoval na internetu opravu přes to číslo zakázky, tak bylo napsáno "opraveno". Říkal jsem si,tak to je dobře. A poté když to přišlo+protokol s tím, že napsali na PCB desce byla zjištěna oxidace a že nesplňuje to podmínky záruční opravy. Oprava pouze nezáručně = pouze výměnou celé jednotky. Tak to mě docela naštvali, neboť s mobilem jsem nic nedělal. Navíc do záručního listu napsali záruka zrušena. To se přiznám, že je na mě už dost a poradím se s právním zastoupením. Jsem u DAS, ty řeší podobné případy. Ostatně když dojdeme do extrému,tak to bude tvrzení proti tvrzení - tj. oni,že jsem to způsobil já a já že to způsobili oni,aby mě nemuseli v záruce opravovat mobil a donutili mě platit (což pochopitelně nechci-v podstatě za nic). Sice chápu,že ta oxidace lze napsat téměř na cokoliv a je to nádherná "obezlička" a jejich pojistka,ale není dobré ze sebe nechat dělat blbce...Oni řeknou proč by to dělali a na druhou stranu proč bych to logicky dělal já.
Kupovat celou jednotku to bych fakticky musel být blázen na cca půl roku starém mobilu. Jak je vidět, i takové případy se stávají...

[151] Honyx 15. 04. 2012, 15:13
To Luboš B.Pokud si přečteš celé toto fórum alespoň zběžně,zjistíš že i já mám naprosto stejnou zkušennost...Dej vědět jak jsi dopadl.

[152] Luboš B. 17. 04. 2012, 09:55
I když to nepoužívám často, nenapadá mě jiné slovo než dobytek nebo hajzlové. Doporučuji každému před koupí mobilu Nokia přečíst si komentáře zde, aby jsi udělali obrázek o firmě Nokia, jejich praktikách a nevěrohodném servisu. Paradoxní je,že firma jako taková je domluvena s Arvato a zákazníkům neustále lže a vrací v záruční době výrobky vesměs s obehranou "oxidací",která jde tzv. napasovat téměř na vše. Musím se domluvit jak dále postupovat. Jedno je však jisté-v budoucnu si již nikdy výrobek od Nokia pořizovat nebudu. To bych byl naprostý blázen,abych pak měl poblémy s takovými hochštaplery.

[153] Jan Kubík e-mail 17. 04. 2012, 12:49
Tak lidičky k mému předešlému článku,
je to ještě mnohem horší , konečné prohlášení Arvata nakonec ohledně mého SE X10mini v záruce bylo, že někdo prý upozorňuji v záruce asi 4m starý SE otevřel, odšrouboval baterii která je na pevno a prý poškodil konektor nabíjení tudíž se záruka nevztahuje a mobil mi opraví za 3100,-KČ,
Takže shrnutí, do mobilu nikdo nelezl o tom není pochyb a jediné jak mohlo k poškození dojít je výroba čemuž nevěřím nebo že to poškodil servisní technik v Arvatu což je jasné a pak to svedli na mě , drzost a arogance tohoto tzv servisu-ničitele přístrojů nezná mezí, ale jediný koho mohu obvinit je T-mobile a to také udělám, protože oni zodpovídají za servis,
předával jsem jim funkční mobil což obsluha T-mobile ví protože ho vypínal a dával mi ještě sim, tudíž přeberu jen zase funkční mobil a ne vrak, a ponaučení???
od T-mobile už pro jistotu nevezmu žádný produkt protože záruka je vůbec nezajímá, a hned jak mi skončí smlouva asi odejdu ke konkurenci a o T-mobile už nechci nic slyšet.
Závěrem ještě to budu řešit stížností atd. tak Vám tu napíšu jak jsem dopadl s konečnou platností, aby jste si udělali obrázek nejen o podvodném a neschopném servisu Arvato ale i o fy.T-mobile , všechny zdravím a přeji ať takhle nenaletíte, jsou to zbytečné problémy s pozdravem Kubík.

[154] Jan Kubík e-mail 18. 04. 2012, 16:19
akže lidi další pokračování reklamace MT, T-mobile mi odepsal a co? :-)No mijí si nad vším ruce a vyjádření podvodného servisu Arvato je prý pro ně závazné takže moji milí spoluobčané....s T-mobilem nadobro končím a doporučuji to všem co nechtějí nekvalitní produkty s přáním hezkého dne Vám všem Honza.

[155] Honyx 18. 04. 2012, 20:40
No pěkně hoši pěkně,já mám bohužel u T-mobilu ještě na dva roky smlouvu,každopádně mobil a Nokii už vůbec ne si od nich nevemu.Dřív jsem si kupoval nedotované telefony a do dnes fungují...

[156] Jan Kubík e-mail 24. 04. 2012, 19:04
A ůplně na závěr mi ten mobil spravili za hodinku v Mobilmaxu v Brně za 500kč výměnou konektoru a šlape jak hodinky :-)

[157] Honyx 24. 04. 2012, 22:00
To mě vůbec nepřekvapuje,moje oprava stála 600kč a to 500,stál jen kabel...mohl jsem si to udělat i sám,ale lenost je hrozná vlatnost a hlavně šlo o princip.ARVATO-DO PEKLA S VÁMI!!!!!!!Nehorázně arogantní,podvodná a ubohá firma co dělá zle dobrému jménu NOKIA,ale na každou swini se vaří voda!!!!

[158] Andrea e-mail 25. 04. 2012, 15:44
Dobry den,s touto firmou mam taky spatne zkusenosti.7.1.2010 jsem odeslala formou zasilkove sluzby DPD mobil Sony Ericsson W595 walkman,do dneska mi ho nevratili,je to uzz dva roky a ja stale cekam,ze ho vratej.Mam sto chuti to hnat k soudu,ale zatim pockam,...je to investice na hovno,clovek tam posle mobil se zarucnim listem a oni mu ho dva roky nejsou schopny vratit...zalovat tu firmu je malo !!!!! prosim jestli mate podobnej problem ozvete se mi na meil...dekuji nespokojenej zakaznik

[159] Honyx 25. 04. 2012, 22:19
Dva roky čekat?Ze zákona ti ho musí do 30ti dnů opravit a vrátit...

[160] Skoumii e-mail 22. 05. 2012, 00:22
Koukám, že Arvato services jsou opravdu odborníci. Kamarád mě poprosil, jestli bych se mu nepodíval na Nokii C2 03. Že ji měl týden v provozu a přestala fungovat. Reklamoval ji tedy a přišla mu zpátky se zrušenou zárukou s odůvodněním, že zákl. deska je zoxidovaná. Rozdělal jsem ji, deska byla absolutně čistá (pod lupou) a celý problém telefonu byl ve firmwaru.

[161] Honyx 22. 05. 2012, 16:22
Ksindlové to jsou!!!!

[162] Jan 12. 06. 2012, 12:58
Krásné odpoledne všem...proč se nepřidat, že? :) Jen ve stručnosti: reklamace telefonu SE Xperia X8 s tím, že telefon ztrácí signál (a ne opravdu to není tím, že se snažím chytit 3G v místech kde není). Již vráceno 3x jako neuznaná reklamace. 2x vráceno s vyjádřením mechanické poškození základní desky. na potřetí vráceno s tím, že je poškozen USB port. Tomu říkám výsměch

[163] Slavek 12. 06. 2012, 13:32
Jenom pro predstavu jak to funguje: Arvato je nejaky projekt fy. Bertelsmann domluveny s Nokii. Slibili Nokii nejnizsi ceny za opravy (naprosto nesmyslne ceny) a podle toho to vypada. Poslavili halu nekde v pr... na zelene louce a ted tam nahanejte kvalifikovane techniky. Samozrejme ze neexistuji, tech par hrdinu z Prahy to za par mesicu vzdalo a zbytek jsou mistni lopaty (zednici, reznici, atd..) co nemaji o elektronice ani paru! Nebo myslite ze vsichni mistni Stochovci vystudovali elektro? :-) Motivace zamestnancu je cas a pocet zakazek, rozhodne ne kvalita zakazek.
A to ze nektere zakazky zë servisu z Prahy (Britex, Cellnet)jsou preposilany tam, to je jejich prace, protoze se Nokie neprodava a nemaji do ceho pichnout (mysleno, ze nedosahuji planovanych kvot), tak bojuji o kazdou zakazku. Takze treba zkuseny technik z Britexu, ktery ma skoleni z nemecke Bochumi a dela to 10 let se nestaci divit, co tam ty lopaty vytvareji za dila, ale opravit muze tak leda kryt nebo LCD a zbytek musi nechat na ne.

[164] Martin J. e-mail 20. 06. 2012, 15:11
Zdravím. Čtu tady plno rozhořčených komentářů. Bohužel, drtivá většina je subjektivní. Sám jsem pracoval v servisu pro mobilní telefony a mám proto bohaté zkušennosti. První věc, kterou je potřeba si uvědomit je fakt, že do servisu přijde 99% lidí už naštvaných, že se jim rozbil přístroj. Druhou věcí je skutečnost, že nikdo nemá zájem úmyslně poškozovat druhého, pokud na tom sám něco nevydělá. Pochybuji, že jakýkoli servis včetně Arvata vydělává na tom, že vrací neopravené zakázky, které si zákazník po zrušení garance opravit přirozeně nenechá, ale na druhou stranu ani opravu (nerealizovanou) servisu nikdo neproplatí z druhé strany. Servis totiž funguje tak, že mu výrobce proplácí ganranční opravy. Negaranční platí zákazník, přirozeně, ale vzhledem k ceně náhradních dílů se opravy často nerealizují. Servis by byl tedy sám proti sobě, kdyby jak tu píšete, schválně vytápěl nebo mechanicky ničil přístroje, aby mohl zákazníkovi zrušit záruku a vrátit mu přístroj neopravený. To je naprostý nesmysl a nelogičnost. Tomu, že do servisu berou zedníky se mi opravdu věřit nechce.... A konečně třetí věc a ta je asi nejpodstatnější. Zcela upřímně mohu napsat, že jsem se nikdy nesetkal s tak vychca....mi a nemorálními zákazníky, jako jsme my, Češi. Když přišel do servisu např. amík a chtěl opravit telefon, ze kterého pomalu ještě tekla voda, zcela upřímně přiznal, že telefon např. zapomněl v kapse u kalhot a ty vypral. Obdobné zkušennosti mám s jakýmkoli cizím státním příslučníkem. Ano, stalo se, že byli arogantní, nicméně nelhali a po pravdě mi vždy sdělili, co se s přístrojem stalo. Ne tak našinec. Ten o ničem většinou nevěděl, nikdy telefon neměl v koupelně, nikdy mu telefon nespadl, nikdy se do něj nesnažil dostat, anténa upadla sama, displej praskl také sám. Zkrátka, jsme národ, že jsem se mnohokrát styděl za lidi, kteří do servisu přišli. Netvrdím, že jsou všichni stejní, ale po těchto zkušennostech mám na věc jasný názor. Co se týká mě, vystřídal jsem za život už mnoho přístrojů a mnoho značek, včetně Nokie a SE a nikdy jsem s žádným přístrojem krom jednoho nejmenovaného smartu, který prostě neměl dobře udělanou ROMku a SW, nikdy neměl žádný problém. Je pravda, že se k telefonům a obecně k elektronice chovám slušně. Poslední věc, kterou bych rád napsal je, že jakýkoli výrobcem autorizovaný sevis má plné právo na zrušení garance na jakýkoli výrobek, pokud odhalí poškození neslučující se s garančními podmínkami. A to se můžete vztekat jak chcete. Oni prostě pouze chrání sami sebe a výrobce od neopodstatněných nákladů a neoprávněných požadavků zákazníků, kteří porušili pravidla. Každopádně na tom nic nevydělají, jak se tu milně spousta lidí domnívá, pouze neprodělají. S úctou, M.J.

[165] Lentilka e-mail 20. 06. 2012, 16:49
Važený pane Radku,

musím Vám poděkovat za to že jste mě rozesmál svým trefným komentářem k reklamacím mobilů u Arvato servis, s nímž mají zákazníci problémy. To ale rozhodně není k pousmání,tyhle trestuhodné případy,jak se oblbují zákazníci.
Pročetla jsem si diskuzi, mám skoro nový mobil Nokia C3-00, folii na displaji, ušila jsem si spec. pouzdro aby se nepoškrábal,je totiž hrozně choulostivý na tyhle jevy, a nosím ho JEN V POUZDŘE. Nemůžu tedy souhlasit s tím, že bych /Vaše slova/ "tahala mobil za sebou na provázku", jeho stav je opravdu jinak skvělý, až najednu závadu, kterou servisy oba ne a ne odstranit.
Přidávám email poslaný na Nokiu
Zdravím Lenka, a když tak napište jestli máte nějakou radu

Vážení prodejci a servisní pracovníci,

v servisu Sectron mobil Ostrava a Arvato Stochov, jsem měla několikrát na
reklamaci mobil Nokia C3-00, několikrát mi vady uznali, několikrát je uznal i
jiný certifikovaný servis.
Jedná se o závadu, kdy při přijetí MMS které tento mobil Nokia C3-00 podporuje
in concreto při přijetí mobilu MMS -S DIAKRITIKOU - ČILI HÁČKY ČÁRKY- se mobil
restartuje, vypne. Při zaslání stejné MMS bez diakritiky mobil normálně tuto MMS
otevře bez problémů.
Tuto vadu mi střídavě uznali a neuznali, s tím, že byly vyměněny některé
součástky autoriz. servisem, a přehrán opět SW. Bez výsledku
VADA SE STÁLE VYSKYTUJE. Mobil byl již 6 x reklamován aniž by byla závada
odstraněna, a reklamace byla bohužel uznána servisem jen 2 x.
/SW přehráli na prodejně oni, a T-Mobile mi poslal přednastavovací sms aby MMS
dobře fungovaly a mobil s nimi uměl pracovat/

Protože podle Občanského zákoníku se jedná o vadu 3 x opakující, a
neopravitelná, nebo 4 vady různé, při nadále
se vyskytující vadě stávají pádným důvodm k odstoupení od kupní smlouvy, žádala
jsem prodejnu Mabil Mobil Havířov o toto odstoupení od kupní smlouvy s
požadavkem vrácení plnění z kupní smlouvy vyplývajících, tzn. vrácení peněz z
jejich strany, a vrácení prodejního kompl.balení přístroje a příslušenství,
zakoupeného na této prodejně oproti paragonu a záručnímu listu.
Bohužel mi prodejce nevyhověl, a jelikož je právo na mé straně, neboť vady se
stále vyskytují /vypnutí přístroje při přijetí MMS, je jasná vada softwaru
který si neumí poradit s českou diakritikou/ budu muset kontaktovat soudního
znalce v
případě, že mi opět prodejce odmítne vyjít vstříc.
Žádám o vyjádření Vás,mám protokoly o provedení záručních oprav, oba servisy
závady uznali, nicméně k jejich odstranění ani po opakovaných "opravách"
nedošlo. Přístroj
stále vykazuje vadu kdy se vypíná při přijetí MMS s diakritikou. A přidávají se
postupně další závady, jako občasné vypínání přístroje při pokusu o připojení k
wifi síti.
Nepomohlo ani přehrání SW ani výměny vadných dílů.
Můžete mi napsat Vaše vyjádření k této věci? Jedná se o přístroj Nokia C3-00,
šedočernomodrý, poslední reklamace byla ukončena 26.5.2012, další reklamaci, v
pořadí již 6.tou, jsem uplatnila včera v prodejně Mabil Mobil v O.-Dubina v
Intersparu.
Načež jsem se zhrozila nebot po telefonátu do Sectron mobil v Ostravě mi sdělili že mobil byl poslán do Arvato,nebot Sectron již od 06/2012 není autoriz.servisem Nokie. NO NAZDAR!MODLÍM SE AT NENÍ VYJÁDŘENÍ SERVISU VE SMYSLU "ZOXIDOVÁN"
Lenka XK, Havířov

[166] street e-mail 20. 06. 2012, 20:29
u mé nokie C6-00 zas defonovaly že mám zoxidovanou základovku a ti pádem nic opravovat neboudou a rovnou mu zrušily záruční list když jsem ten mobyl na vlastní náklady dal do mobil pohotovosti tak zjistily že je vadný kabel flax (opravyly do hodiny) a mobyl pohotovost je autorizovaný servis i když někteří říkaj že ne

[167] technik 21. 06. 2012, 09:40
zdrvim,pracuju v arvatu a celkem vas chapu.kdyby jste meli poneti o tom jak to tam funguje,hodne by ste koukali.na jednoho technika je zde zapotrebi cca tak 5kvalitaru,ktery poradne ani nevi co tam delaj ale delaj to.jejich hlavni napln prace neni zajimat se o zakaznika a o jeho uplnou spokojenost ale o to kde co nejvice usetrit.a tak zde vymysli jakesi procesy,ktere maji podle jejich slov firmu zdokonalovat,ale misto toho to vede akorat k na**ni a frustraci nas techniku. Lepereceno to vede k absolutni demotivaci,delat praci profesionalne a svedomite.podle meho nazoru:dobre vedeni=spokojeny zamestnanec=dobre odvedena prace.jenze si vedeni neuvedomuje to,ze i jeden jedinej technik pro ne muze byt hodne nebezpecnej. Budu dal sledovat tuto diskuzi a mozna se k vam i pridam,to co vim je dost zajimave ;-)

[168] Lentilka e-mail 21. 06. 2012, 11:41
Zdravím milý pane techniku z Arvata. Já jsem si teda myslela, že Arvato má tzv. "vyšší level" než třeba Sectron Mobil Ostrava, tozn. že opravy mobil.zařízení tam probíhají na vyšší úrovni. Místo toho to vidím, podle zkušeností/a věřím, že zkušeností skutečných,nikoli vymyšlených/ že se má chudák zákazník modlit, aby mu nenapsali "oxidace" zrušena záruka. Nezapomeňte že když si koupím mobil za 400Kč, tak vím, že od něho nemůžu moc očekávat. Ale kupodivu vydrřží 5 x déle než ty nové hyper super "šunky" slepované z bambusu, jak to tu kdosi výše napsal, neboť Nokia má továrny bohužel v Madarsku,Rumunsku apod. pochybných destinacích. Já sama jsem se dívala včera pod baterku těch starších mobilů,a ty jsou Made in Romania,no nazdar!Tohle k inovaci značky Nokia teda opravdu moc nepřispívá. Pokud ale dám za mobil od řekněme 4-10 a více tisíc korun, tak snad má výrobce, servis či jiný šašek v této brandži, místo aby si napakoval kapsu, seriozně vyřídit několerou reklamaci a příp.vrátit zákazníkovi peníze, protože je nabíledni,že když se skutečně stejná vada vyskytne 2 x a více, a servis není schopen to opravit, a furt dokola/doblba/ přehrává jen SW, tak se ničeho nedosáhne. Třeba je vada v HW. Ale i tam se pokoušeli o výměnu přední a zadní desky, klávesnice, v případě mého mobilu, i displaje, no budiž, snaha byla, uznávám, ale chyba se projevuje nadále - totiž že mobil má evidentně problémy s českou diakritikou. Už mi nabízel přítel že mi,až skončí záruka, přehraje firmware s jiným IMEI telefonu, a tím že by se mohla ta závada odstranit. Evidentně možnosti jsou, vy tu taky výše píšete,další uživatelé, jak jste si pomohli i sami, ale ty servisy fakt zaměstnávají asi lopaty!
Zdravím a čekám na vyřízení mé v pořadí již ŠESTÉ REKLAMACE NOKIE C3! Zdravím

[169] Honyx 26. 06. 2012, 22:08
To Lentilka:Dobře Ty....Palec nahoru a souhlas :-)

[170] technik 01. 07. 2012, 23:50
co presne je to za C3? C3.00 nebo C3.01?

[171] Lucie H. e-mail 03. 07. 2012, 22:30
Dobrý den, i já mám s tímto vypečeným servisem negativní zkušenost. Po 3 měsících mi přestal fungovat display na SE xperia pro. Mobil byl v záruce, takže jsem ho dala do servisu. Vrátili ho za 10 dní jako že je spravený. Mobil fungoval přesně půl dne, pak se ten samý problém opakoval. Jaký šok, když mi napsali, že reklamaci neuznávají, protože našli známky oxidace na základní desce a že mi ho opraví za 6.678, - Kč, tedy za cenu nového mobilu. Jak je možné, že poprvé reklamaci uznali a žádná oxidace tam nebyla, druhá reklamace byla kvůli tomu samému problému jako v případě první. A vyjádření musím poslat do 3 dnů, přitom sami telefon blokují minimálně 10 dnů. Ještě jsem takové jednání nezažila, telefon nebyl vystaven žádné vlhkosti zadní kryt jsem sundala poprvé a naposledy po zakoupení. Pak už byl sundán vždy pouze v servisu. Ještě jsem takový závěr nikdy nečinila, ale je to banda podvodníků, která k reklamacím přistupuje tak, aby jich musela uznat co nejméně. Nevyzvednuté a neopravené mobily se možná ještě někde na trhu objeví, známka oxidace je docela fajn název pro to, aby se vyhnuli opravám. Je to opravdu otřesný přístup.

[172] HMTD 04. 07. 2012, 17:49
S jejich reklamacemi mám také své zkušenosti, ale to je na delší dobu, při pochybnostech jim většinou stačí pohrozit nezávislou expertízou, já to udělal a věci se hnuli tak rychle že jsem se nestíhal divit. Ale byl jsem připraven hrozbu splnit, což většina lidí není. Co mě udivuje je jejich infolinka, buď mají tolik reklamací, a nebo jednu línou pracovnici. Za 24 hodin ve všední den jsem se nedovolal(10 pokusů), cca 20 min provolaných na pevnou linku.

[173] Jaroslav e-mail 16. 07. 2012, 13:52
Dobrý den, i já mám s tímto vypečeným servisem negativní zkušenost. Nokla X3-2 nefunkčni dot.displej .Telefon zakoupen z druhe ruky . Prijimaci technik telefon osobne přebiral na provozovne ve Stochově vše si do detailu oveřoval , oprava tak na 10 dnu podle jeho slov . Orozsahu opravy mě pry budou kontaktovat emailem kde se mohu vyjadřitk k cene a zda trvam na opravě. Jaké ale bylo překvapeni když za dva dny přijel kuryr s baličkem za 530Kč. Po rozbaleni šok . telefon neopraven s tim ze se jedna o ŠEDY dovoz a u toho se pry zaručni opravy nedělají. Ja se však obracel na servis z nezaručni opravou a to me bylo rečeno není problem . No nebyl, zadaly do pocitace IMEI¨/otazka 5minut/ jinak nic dal a cena 530Kč. Pří tel. hovoru me bylo řečeno že dovozové telefony neopravuji, že jsou autorizovany servis.... Tak jsem si v duchu myslel neco o pr.... a dofam že až se mě nedej bože poroucha auto a pojedu do Forda tak mě nevyhodí protože jsem si auto dovezl z Německa.. Já za to nemužu že v Německu jsou telefony lacnejši jak tady Jenže to je zase jiná kapitola ..

[174] žalobce e-mail 17. 07. 2012, 19:02
Lidi proberte se!!!Domluvte se někde a žalujte tu hroznou firmu.A když né to, tak to dejte aspon do občanského juda nebo černých ovcí.TOHLE SI PŘECE NENECHÁME LÍBIT!!

[175] lenist e-mail 19. 07. 2012, 06:54
Tak další neuznaná záruční reklamace mobilu NOKIA C2-02, vrátil se nezvykle rychle s popisem: Na PCB desce byla zjištěna OXIDACE. Mobilní telefon nesplňuje předpoklady podmínky záruční opravy. Oprava přístroje možná pouze nezáručně, výměnou celé jednotky. :-)) Opravdu mě dostali!!! Takže se neopravuje, pouze vyměňuje a nejlépe za peníze!!! Klidně se přidám k nějakému řešení. Mobil je starý 11 měsíců a s vhkostí nepřišel do styku.

[176] Michal e-mail 22. 07. 2012, 12:16
Posílám recenzi s heureky na Samsung Galaxy 2. Jedná se sice o servis Britex ale je to šílený jak se dnes jedná se zákazníky! Že mobil oxiduje má na vině špatné zpracování a né to že s mobilem někdo telefonuje v dešti přece. To je hrozná šikana zákazníka!

[177] Michal e-mail 22. 07. 2012, 12:17
Recenze z Heureky na Samsung Galaxy 2:
Zde je odkaz kde recenzi najdete:

http://mobilni-telefony.heureka.cz/samsung-i9100-galaxy-s-ii/recenze/?f=3

10%
Nedoporučuje produkt

rychlost, samoled displej, tenký a lehký

velice neodolný
můj s2 nevydržel ani 3 měsíce
samsung a jeho přístup k zákazníkovi

Měl jsem galaxy S2 cca necelé 3 měsíce, tudíš byl ještě v záruce. Bohužel v mrazivém počasí jsem měl pár pracovních hovorů a přechodem do tepla zřejmě došlo u mého S2 ke kondenzaci. Vzniklá vlhkost uvnitř těla mého S2 způsobyla jeho destrukci. Telefon zhasl a nereagoval na nic. Ani ve snu by mě nenapadlo že se to mže u tak drahého telefonu stát.
S2 putoval do autorizovaného servisu Britex, odkud mi ho vrátili s tím že poškození způsobila vniknutá cizí kapalina nebo vlhkost a to se neslučuje se záruční opravou. Došlo ke zničení základní desky. Nabídli mi opravu na moje náklady v cca min 6tis Kč bez DPH a hlavně bez záruky.
Odvolával jsem se přímo k českému zastoupení samsungu, ale docílil jsem pouze toho, že jsem zjistil že nic nezmůžu. Mohl jsem se obrátit na soudního znalce, ovšem jedině toho kterého mi doporučí samsung jakožto pro ně věrohodného. Ne to není vtip! Tuto alternativu jsem zavrhl, protože vím jak by dopadla. Zaplatil bych soudního znalce, který by kamarádům ze samsungu potvrdil, že mají pravdu oni. Nejsem tak movitý abych si to mohl dovolit :)
Vedení společnosti samsung shledalo postup servisu v pořádku a reklamaci neuznali. Sice mi vysvětlil pracovník zákaznické linky co to je kondenzát a jak se vlhkost mohla do mého telefonu dostat, ale to je všechno. Dnes už vím, že když si někdo ze známých koupí samsung (já to už určitě nebudu po této zkušenosti), tak ho upozorním na to že s ním nesmí telefonovat venku když je zima, prší, nebo je vlhké počasí, nesmí ho nosit do koupelny nebo jiné místnosti kde se vyskytuje vyší vlhkost, nesmí ho dokonce odložit v kuchyni někde v blízkosti 5m (můj odhad) od vařícího se hrnce s obědem!
Sice toto v reklamách na samsung galaxy s2 neuvidíte, ale toto je realita, kterou mi potvrdil člověk ze zákaznické linky, když mi tyto věci vyjmenoval jako možnou příčinu, proč mi nefunguje mobil za skoro 15tisíc a proč mi ho jejich společnost nechce vyreklamovat.
Takže kdo chce Galaxy S2, tak ano - bude mít jeden z nejvýkonějších mobilů na součqasném trhu, ale zároveň jeden z nejnáchylnějších telefonů které dnes lze koupit (s žádnou jinou značkou jsem podobný problém nikdy nezažil)
Mám teď doma těžítko za pěkný balík peněz.

[178] cip e-mail 23. 07. 2012, 02:45
Zdravím nespokojence:D
Mam taky jednu úžasnou skušenost s tímto AUTORIZOVANÝM servisem:
Telefony si kupuji dle svého gusta a lákadla od svého operátora na tel za závazek z darma nereaguji . jenže jednoho dne mi volali že mi dají tel zdarma jako už významnému zákazníkovi bez dalších skrytých závazků ! No dobrá říkam si ,nafasoval sem fakt supr tel , založil jej ještě v origoš balení do skříně , tam ležel ladem přes půl roku - klekl mi můj tel a tak sem šáhl do suché skříně která je v suchém domě ... rozbalím krabičku složím komponenty a tel naskočil - dost dobrá baterka,ale žádal si hlasitě o připojení na nabíječku , po nabití pár hovorů... Večer jdu psát smsku a ejhle tel vypnutý,tek křáp se už nedal spustit....tak servis Britex...za měsíc tel z5 s fotkama a správou o oxidaci z vlhka!!! :DDD Co na to říct?!

[179] Kaňka Bořivoj e-mail 24. 07. 2012, 12:08
Avatar je neskutečná banda diletantů. Vodafone jim zaslal v záruce Sonny Ericsson XP8 s tím, že nabíjí. Za 3 týdny mi odpověděli že jej zasílají zpět neboť je mechanicky poškozen přívod USB a že by ho opravili za 3450,- Kč a zároveň drze zrušili záruční list. V Praze v servisu Na Poříčí zjistili, že telefon je v pořádku, a byl špatný kabel od nabíječky, který mi jako pozornost firmy zdarma vyměnili a mobil funguje perfektně. Těm debilům v Arvatu jsem několikrát napsal, vždy odpověděla nějaká slovenská "odbornice" uplné nesmysly a ne na moje otázky. Reklamaci znovu vyřizuji přes Vodafone s tím, ať těm hovadům zruší monopol na záruky. Jinak se ta smečka debilů nedá nazvat. Tomu se říká podnikání bez páteře a studu. To je na pokutu několik miliónů a bude od nich pokoj.

[180] Udo J. 24. 07. 2012, 19:24
Jo Arvato... byl jsem tam zaměstnán již od začátku opravování telefonů v roce 2005, tehdy se tam začínalo v malém prostoru a na jaře 2006 se to stěhovalo na velkou halu na stejném patře. Pamatuju velmi dobrý kolektiv kluků techniků, ale současně velmi brzy tam začal ten šílený "průmysl" spočívající v heslu "rychle to nějak vopravit a honem s tím z baráku ven". To že se to za pár dní vrátilo to vedení vlastně nezajímalo.. Ti kluci technici v tom byli a jsou nevinně. Celá ta filozofie baráku Arvato byla postavená na hlavu - honem honem a co nejvíc ať jsme ti nejlepší ! Pročetl jsem celou diskusi a nedivím se všem těm případům zde popisovaným. A co se týče vracení telefonů na oxidaci ? Už tehdy to byla komedie.. :) Přesto mám na arvato díky té dobré partě co tam tehdy byla dobré vzpomínky.

[181] Petr e-mail 24. 07. 2012, 22:05
Napisu to uplne cesky jsou to kreteni od reditele az po posledniho popravare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[182] Lentilka e-mail 25. 07. 2012, 11:18
Zdravím, tak s mobilem mám další patálie. V řádném termínu do 30 dnů mi nedodali, takže žádám peníze.
dnes zas musím do prodejny mobilů v Ha pro ten mobil, ten debil z prodejny to vozí snad sebou, na Dubině mobil nebyl, jaxem tam byla,přitom tam jsem reklamaci opět zadala, prý dnes v Hav. Stejně překročili dobu 30dní,tak mi navalí prachy, což jsou skoro 4tisíce!!!
JSou to všecko šmejdy ty mobily, hlavně nechtěj žádný dotykový a tzv.chytrý mobil, jestli si budeš moct vybrat, to jsou ty nejhorší šmejdy. Tohle píšu kámošce, ta je sice na rozdíl ode mě techn.antitalent, ale at ví s čím se potýkáme při reklamacích. Jde o Nokii C3-00, přítel ji má, mu funguje OK, mi vypíná mobil při přijetí MMS. A jelikož jde Nokia do kytek,a má šílené ztráty, které se dále prohlubují, má tento vypečený servis pokyny, aby peníze zákazníkům nevracel. Já po šesté reklamaci,kdy mi nebyli schopni mobil spravit/software/ žádám peníze zpět. To mi přislíbili, přestože jejich pos.r.aný servis závadu neuznal. JSou to podvodníci všichni. Jsem zvědavá jak to dnes dopadne nebot jsem domluvená že si přijdu pro peníze, a kompl.balení mobil nabíj.a krabice nechávám na prodejně.

[183] Lucie H. e-mail 25. 07. 2012, 13:43
Já jsem psala ohledně Arvata přímo do Sony, nějak jsem to anglicky sesmolila. Tázala jsem se, jak je možné, že je tu jediný autorizovaný servis, že si zákazník nemůže vybrat a že je to zralé na to, aby se podal nějaký návrh na prověření monopolního postavení. Asi za 3 dny mi přišla odpověď, že Arvato je pro ČR jen pozáruční servis a poslali mi odkaz na asi 6 servisů s tím, že ty jsou záruční. Ale není to pravda. Jmenovali třeba Mobil pohotovost, ale ta má jasně napsáno, že je jenom pozáruční. Dostala jsem kontakt na české zastoupení, takže jsem tam psala a znovu se dotazovala, jak je tohle možné. Tentokráte česky a dosud žádnou odpověď nemám!!! V Arvatu leží stížnost již téměř měsíc. Ženská do telefonu tvrdila, že nic neobdržela, ale moje kopie třetí straně došla, takže klasika.... Mobil teď zkusím dát na posouzení do nějakého normálního servisu, kde umí detekovat problémy. Mně tvrdili, že oxidace vznikla za 1 den, než putoval můj mobil znovu k nim do opravy. Mám silné podezření, že technik se prostě nad mým mobilem nasnídal a sakra, ono se mu tam vylilo kafe, tak co, hodí se to na zákazníka. Pohodička, klídek, máme monopol, tak nám nic nehrozí.

[184] Lentilka e-mail 25. 07. 2012, 19:35
Zdravím, tak jsem to dá se říct vyhrála!!! Sice chlap samozřejmě nedošel a peníze mi za mobil nedal, zato mi je předala pracovnice obchodu kde byl zakoupen, po dohodě s tím totálně nemožným neschopným týpkem, nechápu jak můžeů vůbec v takové oblasti pracovat.
Takže se mi ulevilo, protože tohle fakt nemá smysl furt posílat mobily do servisu, a jako zákazníci jsme zcela bezmocní - jsme závislí na resumé servisu. A to je mafie, to je marné. Jak jsem již uvedla výše, propad prodeje mobilů značky Nokia se dále prohlubuje, a servisy mají za úkol za žádnou cenu nedoporučovat a uznávat vady, a vracet tak zákazníkům peníze /prodejci/
Takže jen můžu poradit, pokud máte dražší mobily, kolem 8-12tis.Kč, snad má smysl žádat posudek soudního znalce,který je nezávislý,ale jak to zjsitit,že není napojen na Arvato apod, že? A pak teda vymáhat náklady soudního řízení v případě výhry po žalované straně.

[185] Lucie H. e-mail 26. 07. 2012, 09:37
Dobrý den ještě jednou s info k mému telefonu a zkušenosti s Arvato. Tak teď volala pracovnice z Bertelsman (nějaká odnož Arvata, které prý zase jenom přepisuje zprávy, protože Sony mobily se opravují až na Slovensku - jenom pro info, jak je to vše zamotaný). Tak paní z Arvata volala, že máme mobil poslat, že dostali od Sony nakázáno, že ho musejí opravit na vlastní náklady!!! Neuvěřitelné, tímto děkuji firmě Sony za její přístup a snahu o dobré jméno ve vztahu ke svým zákazníkům. Nicméně včera mi mobil přišel poštou za 399,- Kč neopravený z Arvata zpět. Dala jsem ho na nabíječku, display normálně naběhl a mobil zatím funguje. Je tedy zřejmé, že se nejedná o žádnou oxidaci ani vadný LCD display, který minule Arvato detekoval jako problém, ale klasicky, jak popisují i jiné pozáruční servisy o problém ve flex kabelu, tedy kontaktu displaye s tělem telefonu. Není divu, když má vysouvací klávesnici, že:-)). Upřímně nechci už do Arvata svůj mobil dávat, takže s paní z Bertelsman jsme domluveni na tom, že pokud telefon přestane fungovat během týdne, telefon jim tam zašlu, jinak si ho raději nechám opravit na vlastní náklady jinde. Výmena flex kabelu přijde na 800,- Kč a budu mít jistotu, že se mi na to podívá skutečný odborník. Doufám, že bude více lidí, kteří se obrátí se svou zkušeností přímo na výrobce, jedině on může rozhodnout, že Arvato ztratí monopolní postavení a zákazníci si budou moci vybrat skutečně kvalitní servis.

[186] Udo J. 26. 07. 2012, 18:15
Ad Lucie : myslím že Bertelsmann není odnož Arvata, naopak Arvato by mělo být jednou z mnoha poddivizí (či jak to nazvat) Bertelsmanna - viz http://en.wikipedia.org/wiki/Bertelsmann ale to jen tak na okraj.

[187] petr kovařík e-mail 28. 07. 2012, 09:55
Udo J.- A jak to chodilo s tou oxidací? Něco tam kápli a počkali až to zoxiduje a pak to nafotily?

[188] Petr e-mail 28. 07. 2012, 22:45
Divim se tomu na strance je plno nespokojenych lidi,ale nikdo s tim nic neudela!Co se tyce me osoby, mam horkou skusenonost s ARVATO Stochov popsat vse je na celou stranku!!

proto bych tento ustav zrusil!!!!PETR

[189] Lentilka e-mail 29. 07. 2012, 10:46
Zdravím všechny nespokojence se servisem Arvato Stochov. Já jsem nakonec tedy dostala svoje peníze za mobil Nokia C3-00 zpět v plné výši, ale od prodejce, který mi tvrdil že závadu opět servis Arvato nenašel, tudíž reklamaci neuznal. Já si myslím že jelikož mobil byl jinak v perfektním stavu/nošený jen v pouzdře a s folií na displaji/ že ho obratně prodá někomu jinému, jen se přehraje software,což se přehrává vždy, i když vám mobil neopraví, čili pro paní Lucii H. vzkaz - to není zázrak že vám mobil funguje, přehráli vám SW! Jo jasně, i když byla třeba závada úplně někde jinde, třeba v hardware, SW přehrají vždy. Zdalipak se vůbec pak zabáývají skutečnou reklamovanou /uživatelem mnohdy detailně popsanou závadou/ závadou mobilu, to asi těžko, když tady někdo psal, že na každý mobil MAJÍ JEN 5 MINUT a když se závada do té doby neprojeví, má zákazník smůlu!!!! No a když vám, podobně jako mi, se rozhodnou přece jen vrátit peníze, tak zcela určitě mobil prodají někomu jinému s novým SW a IMEI. No a jak tak vidím jak haranti kupují mobily, aniž vůbec znají jejich funkci,a koupí to prostě za 1minutu v obchodě /jo jasně, na netu zjistí všecko, ale už ne konkrétně CO si kupují za kus/tak jsou z obliga. I tak mají 30-50 % provizi z mobilu v kapse prodejci. A doporučuji nekupovat mobil na Dubině v Intersparu v prodejne Mabil Mobil, bud je tam jakási zakřiknutá ml.ženská co neumí nic řešit, a hned volá majiteli, a nebo hektický týpek totálně nespolehlivý, s nímž je jakákoli domluva absolutně nemožná!

[190] Lentilka e-mail 29. 07. 2012, 10:52
Pročpak s tím asi tolik nespokojených zákazníků,uživatelů mobilních přístrojů, nic nedělá, že? Protože tohle řešit můžou jen orgány státní správy, čili posílám do Arvata Stochov ČOI. A to by měli udělat všichni uživatelé!!!! Podívejte se na UPC, tisíce podvedených zákazníků, kterým byly naúčtovány dodatečné částky za pronájem modemů a set top boxů, a dále pak vymáhání nesmyslných částek ze strany UPC od zákazníků kteří ukončili smlouvu s UPC, a třebas i vrátili modemy,mají od toho doklady, a přesto jim UPC vyhrozje exekucí, někde už i tyto věci proběhly, a stát nic. Nakonec jsem se dočetla že zaúčinkovala hromadně podaná žaloba býv.i souč.zákazníky a již se věcí zabývá i Antimonopolní úřad, a od ČOI dostali 5milionů Kč pokutu. Takže snad je nějaká šance i zde!

[191] Lucie H. e-mail 30. 07. 2012, 09:22
Lentilko, mně mobil zatím funguje, protože mám problém v kontaktu výsuvné klávesnice s displayem. SW přehráli akorát v případě první opravy, podruhé s mobilem nedělali nic, jen mi oznámili, že za 1 den, než jsem ho dávala znovu do servisu záhadně zoxidoval a tudíž nemám nárok na žádnou opravu. Je jasné, že prostě teď mobil chvíli funguje, ale vadný kontakt se zřejmě někdy opět projeví. Kdyby byli ale v servisu odborníci, tak jim je jasné, že to je častý problém těchto mobilů a nevyměňují zbytečně LCD, nýbrž flex kabel a když zákazník přijde znovu se stejným problémem a ono se jim to opravovat nechce a vymyslí si oxidaci, tak to je prostě vrchol. Já jsem taky zamířila na stránky ČOI, ale bohužel zamítnutá reklamace není důvodem pro podání návrhu ČOI. Zabývala jsem se ale podáním návrhu na monopolní postavení. Předtím jsem ale kontaktovala přímo Sony se závěrem - viz výše. Ke stížnosti v Arvatu se nevyjádřil nikdo! Taky jsem to nechtěla nechat jen tak být.

[192] Lentilka e-mail 30. 07. 2012, 18:46
Zdravim milá paní Lucie, ano já to vše chápu, oni si tu oxidaci skutečně vymýšlejí, to sice nebyl můj případ, ale to že se nezabývají skutečnou závadou mobilu, a paušálně tam jen přehrávali SW, vypovídá o tom že jde o totální amatérismus. Co by měla řešit ČOI, jsou praktiky v servisní činnosti, i v Černých ovcích byly kolikrát řešeny případy poruchovosti mobilů, zamítnutí ze strany servisu, a na co má zákazník právo. Je třeba to formulovat tak že se ty servisy nechtějí zabývat skutečnými závadami mobilů, a nechtějí uznat právo zákazníka na odstoupení od smlouvy a vrácení kupní ceny. Já nevím, něco je třeba jim napsat. U UPC byli zákazníci taky úspěšní, ono to trvá, ale už se něco děje. Zdravím a přeji vytrvalost v boji, já jsem měla opravdu asi jen štěstí, ale taky mě nebaví lítat 6 x s mobilem do servisu a nic z toho. Hezký den přeji

[193] ne-cip e-mail 30. 07. 2012, 19:08
Těbůh, aji ja chci podat podnět na výše uvedený servis mobilních přístrojů pro špatnou servisní činnost: při poslání mobilu do servisu přijde v 90% případů zákazníkům, že jde o oxidaci,tudíž se na to nevztahuje záruční oprava.
Jde o poškozování zájmů zákazníků, kteří jsou v tisících odmítání a jsou jim přístroje vráceny. Toto se nedá dokola tolerovat.Musime se bránit.

[194] Udo J. 30. 07. 2012, 19:22
cip: 90% je myslím přehnané číslo, nebo je někde ofiko statistika ? berte to tak, že když technik objeví po otevření telefonu sebemenší známky oxidace, fofrem to nafotit a hurá na další telefon.. pro něj to není primárně o nějakém poškozování majitele telefonu, jemu jde o to stihnout co nejvíc founů..tak to je... stejně jako si pamatuju focení křivých desek, taky legrace :) nejsem přesvědčen že by snad dokonce tam ti kluci schválně ty desky polejvali čímkoliv, jak už bylo řečeno oxidace vznikne často neúmyslně, ale každý flíček na základní desce se hodí :) Na nějaké analýzy a testy nikdy nebyl čas, norma vysoká.. tož tak

[195] ne-cip e-mail 30. 07. 2012, 21:15
čili mi tady potvrzujete že ten servis je na ho.... takže nebude od věci když tam inspektoři ty praktiky nekalé odkryjou že?

[196] Karolína Zem... e-mail 01. 08. 2012, 12:54
Dobrý den tak jak tak čtu pár komentářů tak je mi ještě hůře než když jsem si vytočená přinesla telefon zpět. No abych to vzala postupně prvně jsme telefon Nokia 5230 NAVI dali na reklamaci s tím že vypadne signál a telefon se musí restartovat a ještě ke všemu nenabíjel a max tak že tel. byl půl hodiny v provozu a konec. Tak reklamaci vrátili s tím že tedy opraveno ano opraveno ale pouze ten signál takže jsem to tam nesla podruhé a opět po vrácení reklamace nefunkční ale telefon alespoň ukazoval že je kapacita baterie plná ale jakmile někdo volal nebo něco tak konec, takže nám tento slavný servis arvato services vyměnil celou základní desku. Telefon jsem přinesla domů a začal zvonit budík divným tonem, takže jsem neváhala dala simkartu a zjistila jsem že tedy je něco z reproduktorem. TAkže 4 reklamace a řekla jsem že chci zpět peníze ale to jsem netušila co se stane. Po 14 dnech mi na prodejně řekli že jsem si vadu způsobila sama a že tím padá celá záruka. Podle mého poškodili telefon oni při výměně základní desky, ale otázka je jak to vše dokázat že není vina na mojí straně. Kdybych si byla jen sebeméně vědoma že jsem mohla poškodit já neřešila bych ale telefon byl v obalu od servisu a až když zazvonil budík tak jsme do telefonu dali sim kartu a odzkoušely a ejhle. Ale jak teď dokázat že není vina na naší straně ale na straně technika co opravoval telefon?? kdyby to byl telefon za 1500 tak neřeknu ale přeci jen 4000 pro mě nejsou malé peníze.

[197] Karolína Zem... 01. 08. 2012, 18:49
A teď mě ještě tak napadá když už bych si reproduktor poškodila sama tak jak se mi to sakra povedlo když na krytu ani té mřížce přes mikrofon není ani známka poničení. Ejhle že bych byla takový de... že bych nejdříve sundala pracně kryt telefonu a pak se pracně dostala k reproduktoru a poškodila ho no já jsem sakra hlavička :) ach jo já bych se z nic po....

[198] Rosťa e-mail 02. 08. 2012, 16:17
Stížnost na Arvato.
Ahoj všichni mam problem s nokii C5-03 telefon mam zhruba asi rok a půl a už na něm byly provedeny 3 uznané reklamace a opravy a výměny ..atd. Nyní se na telefonu opět bez mého zásahu ojevila chyba nereaguje na dotyk displej. Opět sem ho nesl na reklamaci , telefon byl odeslán a vrácen s tím že je naprosto v pořádku. Vyzvedl sem ho tedy z reklamace zapnul a už při zapnutí se objevila stejná chyba jako před tím . Tak mi to nedalo a nesl sem ho tam znovu , nejhorší na tom bylo to že sem tento proces opakoval asi 5x a telefon je stále v pořádku nebo alespon si to mysli. Nakonec sem dostal tel. číslo na paní Barochovou. ta byla milá a řekla mi at te. adresuju jí. to sem udělal a telefon se mi vrátil s tim že reklamace nebyla unaná dokonce nefunguje dotik, a navíc ani antena (nejde volat ani prijimat hovory) , čili se vrátil v jeste horsim stavu nez byl a aby to nebylo vsechno tak mi zrušili záruku.že je údajně nějak poškozen že ve vnitř telefonu je neco ulomeno nebo tak nejak. Je to skvělé :) tak ho můžu vzít a hodit do koše. NEVÍTE NĚKDO JAKÝM ZPŮSOBEM TO MÁM ŘEŠIT????? DĚKUJI ZA VŠECHNY ODPOVĚDI muj mail rodolik@seznam.cz

[199] Martin e-mail 03. 08. 2012, 13:07
Je to naprosta katastrofa co tam sedi za "odborníky". Telefon 6x jako ze opraveny za den po vyzvednuti se chova jeste hur nez kdyz tam byl zaslan. Padani signálu je vyreseno tim, ze mi vymenili klavesnici a dali novou baterku. KATASTROFA

[200] Michal e-mail 03. 08. 2012, 21:52
POKUD OPRAVDU MLUVÍŠ PRAVDU TAK PODAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ A POSLAT NA NĚ ČOI KU!

[201] Rosťa 05. 08. 2012, 11:16
Nejhorší je že čoika to řešit nebude, a navíc sem tam volal at mi poslou fotky te dokumentace jak je to udajne zlomene a oni mi nic neposlali, asi to neresi

[202] Blahic e-mail 07. 08. 2012, 20:04
O5 Arvato,
Nokia C5-00.2, ve vode nikdy nebyl. Odeslo nabijeni - z prodejny odeslano na reklamacii - kam? Arvato. Odpoved? Na PCB desce byla zjistena OXIDACE, mobilni telefon nesplnuje predpoklady podminky zarucni opravy. Oprava pristroje mozna pouze nezarucne, vymenou cele desky.
Telefon je kupovany v kvetnu, to fakt nechapu. Co s tim? Prodejna se servisem kde byl telefon koupeny zkousela telefon vycistit ultrazvukem a pry po vymene dilu neni funkcni - takze mam C5, ktera je mi k nicemu. Nejaky tip kdo to opravdu UMI opravovat? Ani ne pul roku stary telefon by mohl fungovat v normalnim prostredi, navic s telefon koupeno pouzdro kde byl porad schovanej.

[203] Lentilka e-mail 09. 08. 2012, 20:52
Zdravím, tohle mi napsali z SOS spotřebitele k mé reklamaci, možná vám to pomůže paušálně zorientovat se v problematice reklamací - prý máme trvat na vrácení peněž.plnění, dopsali mi tam

Je možné, že skutečně nebylo pochopeno ze strany servisu o jakou vadu
se jedná. To nejsem schopen posoudit. Máte však nárok na odstoupení od
smlouvy, pokud se totožná vada objeví po dvou opravách, potom je
taková vada považována za vadu neodstranitelnou podle § 622 občanského
zákoníku. Z Vašeho dotazu jsem pochopil, že Vám reklamaci 2x přijali s
tím, že vada tam je, ale potom Vám mobil vrátili s tím, že vada se již
neprojevuje. Podle mě v tomto případě se jedná o opakované vyskytnutí
vady, když Vám reklamaci 2x přijali. Jiná situace by to byla, kdyby
Vám reklamaci vůbec nepřijali. Záleží na tom, co máte skutečně uvedeno
v reklamačním protokolu, ale pokud sami seznali, že tam ta vada je a
pak Vám to vrátili s tím, že se vada již nevyskytuje, tak podle mě je
to jakoby Vám to 2x opravili a vada se vyskytla znovu. Podle mého
názoru máte tedy již nárok na odstoupení od smlouvy.
S pozdravem

Petr Hanák
odborný právní poradce SOS JmK
hanak@asociace-sos.cz

[204] Simon e-mail 15. 08. 2012, 10:06
No ty jo :-(
Jak to tak vidím a čtu, tak se se svou Xperii ARC můžu pomalu rozloučit.
Včera tj.14.8. jsem ji dal na prodejně do reklamace a půjde do tady toho skvostně popisovaného servisu.
Takže čekám, že přijde neopravený, s poplatkem za neoprávněnou reklamaci a ještě bude určitě někde odřený.
Jen pro úplnost, reklamuji praskající kryt okolo displeje, tel. má 10 měsíců, nošen stále v pouzdře.
Jsem zvědavý jak to dopadne.

[205] Lucie H. e-mail 15. 08. 2012, 12:19
Možná, že se jim konečně podaří nějaký telefon opravit:-))a ne rozbít. Po mé neúspěšné reklamaci jsem následně zjistila, když jsem chtěla fotit, že foťák není k dispozici??? Tak jsem dala mobil do Mobil pohotovosti. Zjistili vadný foto modul (domnívám se, že ho poškodili v Arvato, protože předtím foťák v pohodě fotil). Ale hlavně, že žádná oxidace na mém MT zjištěna nebyla!!!! Papír s vyjádřením jsem odeslala do Sony k doplnění mého případu a rovněž do firmy Bertelsman, která má pod sebou slavné Arvato, jak mi tady bylo objasněno. Co k tomu dodat? Je to smutné, že v jediném záručním servisu pracují takoví odborníci, že nejenže nic neopraví, ještě Vám něco zničí a nařčením o údajné oxidaci Vás zbaví záruky. Zkusím se někde poradit a ráda bych také informovala ČOI o praktikách těchto výkvětů společnosti.

[206] Simon 15. 08. 2012, 13:53
Update:
Tak jsem nakonec zavolal do prodejny zastavil svoji reklamaci a odeslání svého tel. do "opravy"
Raději dvě praskliny na krytu, které nebrání užívání a provozu tel., než tel. dostat zpět neopravený a nebo zničený, jak tady mnozí píší.
Co je toto za dobu, že má člověk mít strach poslat něco opravit.
Je mi líto všech co mají tel. SE a Sony, já už si další model jen kvůli jedinému autorizovanému servisu se skvělou recenzí na internetu určitě nepořídím.

[207] Honyx 15. 08. 2012, 18:16
To Simon:Jenže oni tam nedělají jen SE a Sony ale taky Nokie a kdo ví co všechno ještě...Takže pořízením jiné značky nejspíš nic nezískáš...

[208] Udo J. 15. 08. 2012, 18:59
co jsem slyšel tak by měli "opravovat" i ty nový Huaweje, takže mě napadá že snad jedině koupit Samsunga, ten snad v arvatu neskončí :)

[209] Lucie H. e-mail 16. 08. 2012, 10:13
Udo, Sony taky nekončí přímo v Arvatu, ale prý na Slovensku a Arvato jenom přepisuje papíry. Na Slovensku je to podle mne vypečený Britex, kam frčí právě Samsung a i Sony. Takže je jedno co máš asi za značku, telefon skončí u bandy neschopných techniků ať už tady v Čechách nebo na Slovensku. Dokud tu bude jediný záruční servis, ať už se jmenuje Arvato nebo Britex a zastřešuje to možná nějaký Bertelsman, bude to pořád ta samá písnička. Nezbývá nic jiného, než si stěžovat, až bude stížností víc, třeba se situace změní. A opravu svého mobilu si do té doby raději zaplatit někde, kde tomu rozumí.

[210] Simon 17. 08. 2012, 10:26
To Honyx: vím, že neděkají jen SE, ale taky vím, že Nokie, Samsung a HTC se dá poslat i jinam než do Arvato.

To Lucie H.: za opravu tel. v záruce platit? Tak to rozhodně ne!!!
Vzal jsem si ho zpět, jak jsem již psal.
Praskliny mě sice mrzí, ale za čas to přejde ;-)

[211] blahic 20. 08. 2012, 20:44
takže telefon neběhá, kamarád to dal příbuznému který dělá servis mobilů a světe div se, nezjistil žádnou oxidaci, ani stopy po ultrazvuku, nicméně telefon je nefunkční ... zkusím zjistit, kolik by stál posudek soudního znalce, ale nechce se mi do nějaké pře kvůli telefonu za 4k ... prostě Arvato odmítlo záruku, a servis se taky moc nepředvedl ...

[212] Michal 23. 08. 2012, 14:27
Taky se bohužel připojuji s negativní zkušeností. 1.reklamace v místním aut.servisu Nokia (uznáno, vyměna sluchátka). 2.reklmace už přes Arvato (prý to tam posílají z toho malého servisu automaticky při druhé reklmaci stejného dílu, uznáno, sluchátko vyměněno). 3.reklamace přes Arvato (uznáno, sluchátko vyměněn). 4.žádost o vrácení peněz (vada se neprojevila =) - teď to řeším přes reklamaceopravy@nokia.cz, tak uvidíme.

[213] Michal 30. 08. 2012, 08:16
Tak opět bohužel. Z reklamaceopravy@nokia.cz napsali že se sice omlouvají za komplikace, ale že vše prozkoumali a v postupu Arvata ("servisního střediska s nejvyšší autorizací") neshledali žádné pochybení. Nicméně tel.jsem se stejnou vadou reklamoval 3x, 3x byla reklamace uznána, takže ho půjdu vrátit přímo k prodejci, nárok na to vznikl, uvidím jak dopadnu. No a upřímně, zkusím si pročíst nějaké diskuze a nový tel.vybírat i podle servisu, vím že Arvato servisuje více značek, takže to nebude jednoduché, ale do Arvata bych se nerad ještě někdy "vracel". Nevím třeba jak probíhají reklamace iPhonů (ne že bych ho chtěl, ale jen že je to přeci jen prestižní značka).

[214] v harcinik e-mail 11. 09. 2012, 12:31
pracoval som tam ako technik niekolko mesiacov hned od zaciatku toho servisu v roku 2005. Veduci opravarenskej dielne macedonec stejne tak personalna riaditelka. Sef technikov tam robili aj ludia zo zakladnym vzdelanim ,pretoze kriteria karierneho postupu boli dane jednoznacne kvantitou prace .cize ,prehrat softwer pokial telefon prejde vystupnou kontrolou je opraveny a zaplateny

[215] Iva 12. 09. 2012, 20:01
Dobrý den, jedna aktuální zkušenost. Po roce provozu jsem 23.8. dala MT E7-00 na reklamaci - vadný usb konektor - telefon nešlo nabít jakoukoliv nabíječkou (auto, standardní) ani propojením přes NTB. Telefon jsem předala v bezvadném stavu s originální fólií - uvedeno v zápisu reklamace. Telefon se mi sice vrátil opraven po 14 dnech funční, avšak stržená originál. fólie, celý dispej něčím polepený (upatlaný, jak po vylití tekutiny). Zaměstnankyně prodejny nokia vše řádně očistila a telefon jsem si převzala. Okamžaitě jsem začala volat do Arvata ze svého starého telefonu, abych si dořešila fólii a upozornila je na to, že telefon se vrací ve stejném stavu, nikoliv horším, jak od prasat. Znovu jsem vzala opravený telefon do ruky a zjistila jsem při podrobné prohlídce, že se mi odchlipuje fotoaparát. Telefon jsem obratem vrátila a reklamuji reklamaci. Nyní jsem v očekávání, co mi přijde zpět.... Též mi přehráli software, byť si myslím, že nemá vliv na vadu.

[216] Michal e-mail 27. 10. 2012, 17:19
Ahoj, všem po odeslání svého Sony Xperia Go do servisu a následném přečtení těchto komentářů,jsem měl strach,jak to vůbec s telefonem dopadne.Můj problém byl v tom,že přestalo fungovat senzorové tlačítko zpět,podotýkám,že tel byl zakoupen v srpnu tohoto roku u českého prodejce. Telefon odeslán 12.10.2012,na firmu přijat 15.10.2012 a 26.10.2012 jsem ho zpět od DPD přebíral. Oprava zněla vadný HW, takže výměna celého displeje, tel.plně funkční, rychlá oprava do deseti dnů. Takže za mě můžu říct spokojenost. Asi budu to 1% mezi ostatními 99%,který má s tímto servisem pozitivní zkušenost. :-)

[217] Hýbl Pavel e-mail 05. 11. 2012, 18:37
To není autorizovaný servis, ale spolek
ignorantů. Na výslovný písemný požadavek aby při záruční opravě NOKIE C3-05 nedošlo k vymazání dat a pokud to nebude možné tak mě předem informovat. Opak byl pravdou. Závada byla v předním krytu, ten vyměnili a obnovili tovární nastavení. Bez požadovaného varování, prostě nic. Veškerá data jsou pryč. Dovolat se je téměř nemožné a když jsem se dovolal a stěžoval si tak ani po 5 dnech (včetně so,ne) nejsou schopni se k vzniklé situaci vyjádřit. Prostě již nikdy!!Stalo se mi to již podruhé.

[218] elena e-mail 07. 11. 2012, 10:44
dobry den mam nokiu bola druhy krat na reklamacii,telefon sa prehrieva,cerna kryt,pocas telefonovania skrkoce,nieje rozumiet hovoru,vratili mi ho ako bezzavadny.ja som matka 2 malych deti nekupuila som si telefon na reklamovanie ale na pouzivanie. podotikam ze bol kupeny v auguste a 20 sepembra isiel na reklamaciu prvy krat po dvoch tyzdnoch mi ho vratili vraj opraveny, 25.10 bol druhy krat na reklamacii vraj mu nic nieje,vratili mi ho vcera a vraj pokial tri krat sa nepreukaze ta ista zavada nevratia mi peniaze ani nedaju novy telefom,tak kupila som si nepouzivatelny telefon dakujem.

[219] Lucie 15. 11. 2012, 12:09
mám nokii N8, zakoupenou v globusu. Mám jí od června a ještě jsem si nezavolala, nemá signál. Bohužel Globus posílá telefony v záruce do fy CellNet a ty ho musí poslat do servisu ARVATO. První reklamace ztráty signálu byla po týdnu vyřešena, výměna základní desky. Po příjezdu domů a vložení sim jsem zjistila že opět nemám signál a jela jsem , asi 20 km opět do globusu, tel reklamovat. Druhá reklamace po týdnu vyřešena, přepájení konektoru zkoušení v síti. Po příjezdu domu a vložení sim jsem s překvapením zjistila, že opět nemám signál. Druhý den jsem opět navštívila globus a tel reklamovala již potřetí. Tentokrát trvala reklamece 2 týdny. Dnes jsem pro tel, zjisila že podle technika ve firmě ARVATO se na výrobku závada neprojevila. Na reklamačním protokolu z opravny bylo uvedeno nahrání sw a fw podle požadavku výrobce. Tel jenom olepili folii a nic nedělali, zůstalo to moje nastavení.Abych nezapomněla simku jsem si vyměnila jako první, protože jsem se domnívala , že je chyba v ní. Tak se zítra opět rozjedu směr globus a budu reklamovat reklamaci. Tel jsem pořídila na splátky a splácim a nevolám. Jsme rodina nokii a když položíme všichni tel vedle sebe tak nemám signál jen já, tak nevim kde je zakopaný pes. I když si vyměníme simky tak prostě signál není.

[220] Pavel e-mail 20. 11. 2012, 12:16
Dobrý den
Tak bohužel i já jsem dosti zklamaný po cca 1 měsíci po zakoupeni telefonu Xperia S sem prostě ráno nezapl telefon myslel jsem že je vybitý ale ani na nabíječku nereagoval. Po dlouhém hledání kdo má vlastně autorizovaný záruční servis pro sony mobile mě bylo sděleno že jenom tato firma arvato. Mobil jsem poslal v pouzdře a zabalený do bublinkové fólie na 5x. Po cca týdnu mi napsali že má reklamace nevyhovuje v důsledku oxidace na základní desce narvhnuli pozáruční opravu ve výši 14905 kč což je cena ktera převyšuje cenu telefonu v CZ distribuci řádově o cca 5000 kč v EU distribuci o celou rovnou polovinu tudíž je jasné že toto nelze se zdravým rozumem přijmout. V dokladu jsem uvedl telefon měsíc starý bez známek mechanického poškození a škrábanců. Telefon byl nošen v pouzdře a papirky co indikuji vlhkost v přístroji byly bílé proto jsem také telefon posílal na reklamaci. Nejsem si vědom žádného nešetrného zacházení ani vniknutí vody či polití. Proto mě tato zpráva dosti překvapila. Až nyní zde čtu že bohužel nejsem jediný koho tímto argumentem odbyli. Nechápu že u takového drahého telefonu je tato odolnost tak nízká.Pokud opravdu vnikla do přístroje voda mohla to být maximálně ranní mlha nebo kdyz přijdete ze zimy do tepla ale nechapu kdyz je v pozdře a teple.Nícméně nyní se bojím v jakém stavu mi příjde telefon zpátky zda nebude ještě nějak mechanicky neodborně poškoze. Na emaily mi nereagují ani fotku oxidace dané mi neposlali ačkoli ji vyžaduji. Nemám finanční prostředky ani nervy se dohadovat s takovýmto servisem jsem pouze jedinec. Můžete mi doporučit prosím nějaky jiný servis který je spolehlivý a levny k pozáručním opravám možna bude třeba vyměnit jen nějakou součástku nebo jak bylo psáno výše vyčistit zoxidovane spoje ačkoli nevím v jakém rozsahu to je. Bohužel moc jsem si telefonu neužil a to jsem velice pečlivý k takovýmto věcem. Děkuji za případné rady.

[221] Lukas e-mail 17. 12. 2012, 13:58
Ahoj, obrat se na soudního znalce, pokud byly indikátory bíle máš velikou šanci, že byla reklamace neprávem zamítnuta. Pokud reklamaci uzná soudní znalec, všechny výlohý hradí servis. Dobré je si telefon nafotit přes odesláním do servisu. Pokud v reklamačním protokolu je uveden stav telefonu. A případně přijde ze servisu poškozen ( poškrábán ), telefon určitě nepříjmout a v rámci té stejné reklamace znovu zaslat do servisu a nechat opravit do stavu, ve kterém byl odeslán.

[222] Diana 23. 12. 2012, 01:29
Naštvaná dnešní zprávou servisu o korozi mého mobilu jsem brouzdala na webu a hledala další případné nešťastníky. A ejhle, ale nás je, a nejen na tomto webu.
Pro nováčky v oblasti oxidace (jako jsem byla já do dneška, poněvadž jsem netušila, že servis vytáhne tyto trumfy) se možná budou hodit následující informace v sumáru: http://www.for-mobil.cz/mobil-opravy/

[223] Marcel e-mail 31. 12. 2012, 00:13
Ako tu čítam, mám pochybnosti, čo bude s mojou 3 rovnakou reklamáciou. Už nechcem nikdy vidieť Nokiu Lumniu 710, a najmä opravovanú v Arvato Services. Bral som ju v 05/2012 u O2 na chytrý neon, po 3 mesiacoch užívaní reklamace:
1, 08/2012 Telefon se zasekne a dela pruhy pres display - řešení bylo provedeno vymenou telefonní jednotky + vymena vadneho příslušenství a to baterie u Arvato Services
Za mesiac ďalšia reklamace:
2, 09/2012 MT pokud se nabijí zavibruje, blikne a vypne se, už se taky hodně přehřívá - řešení vada poskozeneho softwaru, provedeno přehrání nového SW + výmena vadného příslušenství a to baterie u Arvato
O mesiac opäť problém, prestávam už telefónu dôverovať:
3, Přehřívá se a nelze nabíjet, teď už při zapnutí jen zavibruje - řešení bylo opět vada poškozeného SW, oprava provedena prehranim software, baterie ma snizenou kapacitu v dusledku bezneho pouzivani, na kapacitu se ale nevztahuje zaruka.

A, ja sa pytam, ako to, ze sa nevztahuje zaruka na bateriu, ked prave servis, ktory tvrdi, ze baterie je bez zaruky ju az 2x menil za novu a nie je tomu ani viac, ako mesiac od výmeny baterie??? Tento servis si naozaj vymýšľa a sere do h*by a čo je najhoršie, ešte to aj dáva písomne vo svojich odovodneniach.

Čaká ma ďalšia reklamácia úžasný a ako O2 tvrdí ,,chytrý supr telefon" opäť nefunguje. Zase len blikne, vypne sa a poslúži akorát tak na vyprážanie, pretože sa nenormálne prehrieva, už chcem odstúpiť od zmluvy a vrátiť peniaze. Všetky vyjadrenia tam dopošlem, uvidím, či si Arvato Services teraz nevymyslí oxidáciu, ako som sa tu dočítal, keďže pôjde na diagnostiku a potvrdenie závady na vrátenie peňazí. O výsledku reklamácie sa tu s Vami čoskoro podelím.

[224] Emo 07. 01. 2013, 01:52
Čus, právě jsem si z dlouhé chvíle přečetl komplet článek a komplet diskuzi a můžu k tomu napsat jediný... Taky jako už pár lidí nade mnou jsem technikem v arvatu, a vůbec se nedivím, že jste naštvaní. Jen jaksi na nesprávné. Technici za tohle jednoduše nemůžou. Firma funguje systémem honem honem hlavně ať je to "opravený" a pryč. Norma na technika je 28 telefonů za šichtu. Možná Vám to může připadat jako malé číslo ale opravdu není a u některých modelů (resp. u minimálně třetiny z nich) stačí poměrně malé zdržení se a normu nestihnete. Technik dostane Váš telefon v papírové obálce s baterií, české a slovenské navíc s kopií žádosti o záruční opravu a pokud přišel na závadu nabíjení, tak sem-tam s nabíječkou (předpokládám, že podle toho, jestli s telefonem přišla, či nikoliv, na obálce je číslo zakázky, imei telefonu a popis chyb/y formou čtyřmístného kódu, který je dosti často úplně k ničemu. Technik musí každý telefon před jakýmkoliv zásahem prohlédnout, zda není poškozen, otestovat ho na závadu, na kterou přišel, dále otestovat (pokud tedy tel. jde zapnout a manipulovat s ním) všechny jeho funkce a pak telefon rozebrat a zkontrolovat, zda není oxidace na desce a nebo není telefon jinak poškozen. V případě, že oxidaci či mechanické poškození nalezne, musí telefon odnést na vyfocení a po vyfocení už jen složit a dát na příslušné místo k dalšímu zpracování. Dále k opravám, technik musí opravit všechny závady na telefonu nalezené a po dokončení opravy dává tel. na finální kontrolu, kde se jeho kompletní funkčnost včetně testu signálu pomocí velmi citlivých testovacích zařízení kontroluje. Pokud finální kontrolou neprojde, i kdyby třeba jen kvůli jednomu smítku prachu na displeji či tiššímu sluchátku, technikovi se to ihned vrací a vrácení se eviduje a vypočítává se procentuální návratnost telefonů technikovi. Jakmile jde o větší číslo než 5% opravených telefonů, strhávají se technikovi z platu ne zrovna malé peníze. Stejně jako za téměř každou jinou menší či větší chybu jím zaviněnou. Každému telefonu se MUSÍ dle nařízení vedení firmy přehrát software na nejnovější verzi (a pokud v něm je tak ho přehrát) a pokud zákazník nežádá o zálohu dat, která je placená, tak o ty data přijde. Tedy kromě případů, kdy se závada na telefonu neprojeví (klasika u závad typu vypíná se nebo slabý signál atp...) v tomto případě by se software přehrávat neměl, pokud je jeho verze aktuální. Jinak co jste tu někdo psal o tom svačení nad telefonem atp., to se tam opravdu stát nemůže, do haly, kde se opravuje a kontroluje se nesmí se žádným jídlem a pitím a kromě nějakých neškodných bonbonů jsem tam ještě nikoho jíst ani pít neviděl. S těmi oxidacemi bych to viděl poměrně jednoduše... pokud jste si jisti, že vy jste telefon nadměrnému vlhku (stačí mít tel. v kapse a více se potit, nebo si ho brát do koupelny k horké vodě) nevystavili a přesto v servisu klidně i půl roku - rok po koupi nalezli oxidaci, pravděpodobně navlhl někde po cestě k prodejci, nebo přímo na skladě u prodejce. Že to není Vaše chyba je zřejmé, ale dokázat to asi nejde... A vůbec se nedivím, že jste naštvaní.

[225] Emo 07. 01. 2013, 02:07
Ještě bych rád napsal, že technik v žádném případě nesmí oxidaci čistit, pokud to není oxidace opravdu miniaturních rozměrů na funkčně nevýznamném místě (což rozhodně nejsou součástky, takže tím myslím například oxidaci u/na plošce). Pokud ano, a pokud to souvisí se závadou, automaticky se mění deska za novou. Pokud by ovšem technik vyměnil značně zoxidovanou desku za novou a přišlo se na to při namátkové kontrole, měl by z toho opravdu problém, který by se minimálně projevil v jeho finančním ohodnocení. Další věc, četl jsem tu od někoho, že zasílal na záruční opravu telefon s prasklým displejem a stěžuje si, že mu telefon byl zaslán zpět a ještě za tu dopravu musel zaplatit. Nevím, čemu se divíte, displej sám od sebe prostě nepraskne. Mimochodem, mimo spousty jiných nařízení máme nařízeno také to, že pokud je na telefonu prasklý jakýkoliv kryt, musí se v případě, že se pod ním nenajde známka mechanického poškození desky, kryt vyměnit, jinak telefon neprojde finální kontrolou a technik za to má postih.

[226] Emo 07. 01. 2013, 02:18
pro Marcela: na kapacitu baterie je záruka pouze šest měsíců, proto ti jí 2x vyměnili, ale potřetí i když se ta menší kapacita projevila na další baterii znovu, už ne, protože to je půl roku po koupi telefonu. Což když nad tím teď přemýšlím, je dost na hlavu, protože tu novou baterii máš přeci jen měsíc :)) ale asi se to bere podle záruční doby telefonu... Jinak na tvém telefonu je stoprocentně v háji nějaký tzv. energy chip a nebo rovnou procesor. A je rozhodně chyba technika, že na to nepřišel. Pokud ti tel. v opravdu tak krátkym časovym horizontu zničí baterii, musí mít odběry hodně daleko od normálu a tu baterii bys mohl měnit klidně donekonečna... No spíš do doby, než ten chip či procesor klekne úplně.

[227] Mihal 17. 01. 2013, 18:49
tak jsem ze zvědavosti kouknul kam mi tel. Sony Xperia U poputuje na opravu a už teda asi vim co čekat... :-(

[228] Tricky 23. 01. 2013, 23:55
Tak stejně jako kolega Pavel mám stejný problém s Xperii S, ovšem zdá se že jsem rekordman a telefon mi odešel po 11 dnech. Jelikož je zkouškové, tak telefon byl se mnou víceméně pořád doma a maximálně jsem s ním šel na nákup, nebo do školy. Klasicky z Arvata odpověď že jde o oxidaci a oprava by stála přes 14 tisíc. Při navrácení telefonu jsem se začal ohánět touhou udělat znaleckým posudkem, ujistil jsem prodavače že telefon jsem používal dle návodu a nebyl vystavován nadměrné vlhkosti či teplotám načež teda prodavač začal volat do centrály a vzali si na mě kontakt s tím, že se pokusí celou situaci vyřešit. Tak doufám, že se mě jen takto nesnažili odbýt a nějak se věc pohne. Pokud ne jsem připravený jít vyhotovit znalecký posudek a obrátit se přímo na sony a být velice nepříjemný ve směru k Arvatu. Mimochodem je nějaké šance jak získat fotky údajné oxidace od Arvata? A případně jdou někde bez nějakého násilného otevření vidět papírky značící oxidaci? Díky a hodně štěstí nám všem :)

[229] Tricky 24. 01. 2013, 01:29
Tak stejně jako kolega Pavel mám stejný problém s Xperii S, ovšem zdá se že jsem rekordman a telefon mi odešel po 11 dnech. Jelikož je zkouškové, tak telefon byl se mnou víceméně pořád doma a maximálně jsem s ním šel na nákup, nebo do školy. Klasicky z Arvata odpověď že jde o oxidaci a oprava by stála přes 14 tisíc. Při navrácení telefonu jsem se začal ohánět touhou udělat znaleckým posudkem, ujistil jsem prodavače že telefon jsem používal dle návodu a nebyl vystavován nadměrné vlhkosti či teplotám načež teda prodavač začal volat do centrály a vzali si na mě kontakt s tím, že se pokusí celou situaci vyřešit. Tak doufám, že se mě jen takto nesnažili odbýt a nějak se věc pohne. Pokud ne jsem připravený jít vyhotovit znalecký posudek a obrátit se přímo na sony a být velice nepříjemný ve směru k Arvatu. Mimochodem je nějaké šance jak získat fotky údajné oxidace od Arvata? A případně jdou někde bez nějakého násilného otevření vidět papírky značící oxidaci? Díky a hodně štěstí nám všem :)

[230] richard e-mail 02. 02. 2013, 20:55
Tricky: když otevřeš telefon, tak hned u baterky jsou dva bílé obdelníčky. Pokud nejsou červené ani narůžovělé, tak je jasné že mobil nebyl vystaven nadměrné vlhkosti. Před každou reklamací doporuřuji telefon důkladně nafotit a to i vniřek pro případ, že by nějakého ,,chytrého prodavače" napadlo oxidaci pomoct. Jistě chápeš kam tím mířím....Někteří prodejci totiž ve snaze aby se vyhnuli vrácení peněz, tak jsou schopni i do mobilu něco nalít...

[231] daniela e-mail 04. 02. 2013, 12:18
Tak jsem právě obdržela zpět reklamovaný telefon,kdy mi zamítli reklamaci z důvodu mechanického poškození v oblasti základní desky.Jen žasnu.Telefon sony ericsson w19i live mám rok.Fungoval bez jakýchkoliv problémů až jednoho dne,kdy jsem odcházela z práce jsem si vyřídila hovor,poslala sms,telefon uložila,sedla do auta a odjela domů...cca 10minut cesty.Doma jsem telefon vyndala z pouzdra a na nic nereagoval,jen zlehka problikával displej.Neměla jsem jediný důvod do telefonu lézt,protože ho mám v záruce a hlavně vůbec by mě to nenapadlo,protože opravdu netuším,čím bych si pomohla,kdybych se v něm pohrabala.Okamžitě jsem ho šla dát na reklamaci a tvrdě jsem narazila.Během pár dní mi byl vrácen zpět s tím,že jsem ho uvnitř poničila.Do servisu jsem volala a jistá pani mi dokola stále opakovala větu...Postupujeme podle pokynů výrobce....připadám si jak totální debil.A po přečtení všech těch zkušeností lidí s tímto servisem mám dojem,že tam nebude vše v pořádku.Jde jim o to aby měli výrobci větší odbyt???Proto se chovají jak se chovají?Rozhodla jsem se že to jen tak nenechám,ale nejsem si jistá,že mi to k něčemu bude,ale aspoň se pokusím,protože já tu desku nepoškodila,telefon jsem nerozebírala a to snad museli vidět.Ještě mě napadá,jestli mi to nepoškodili oni neodbornou manipulací a nechtějí to hodit na mě.Jsem sama s dítětem a pořídit si nový mobil,aby měl aspoň takové funkce jako tento,je pro mě docela problém.

[232] amigo 04. 02. 2013, 14:20
Poslal som tam nokiu n9,restartovala sa a zatvarala aplikacie.Asi po mesiaci prisla spät,ze je v poriadku,zavada sa im neprejavila.Ked dosiel od nich,zapol som ho a po 2min pouzivania sa restartol.Presne ako pred servisom.Hrozne nieco.

[233] Michal B. e-mail 07. 02. 2013, 13:07
Zdravím, ARVATO = katastrofa. Lumie 900 CZ distribuce kupovaná 11.12.2012.
1.reklamace - týden - růžové fotky - oprava fotak + kryt
2. reklamace - týden - růžové fotky - výměna fotoaparatu
3. reklamace - týden - růžové fotky - závada se neprojevila!!!!!!!!
Mobil v nejbližší době obdržím, i prodejce říkal, že je to absurdní, jednoznačná reklamace. A co dál s tím dělat ? hmm ....Zkurvenci v tom servise....

[234] milde 08. 02. 2013, 10:11
ja mam to same.
1reklamace -nedesila sms pri zaplem 3G -prehrani sofrweru
2 reklamace -nedosila sms pri zaplem 3g - prehrani softweru
3 reklamace -neodesila sms pri zaplem 3G - telefon bez chyb pri testu funguje normalne a nebyla schledana uvadena chyba.
telefon byl dle protokolu nastaven do tovarniho nastaveni. doma telefon zapnu(byl vybitej) a koukam.. muj telefoni seznam,moje fotky,moje aplikace :-D .. sms samozrejmne odesilat nejdou a borec v electrowordu mi rikal jestli by mi nevadilo vypinat a zapinat 3g v nastavení :-D lumia 610
takze dnes opet 4 reklamace.. v electrowordu si nekoupim uz ani baterie do celovky.

[235] Michal B. e-mail 08. 02. 2013, 12:32
No Nokia to moc řešit nechce, což je smutné a bylo mi řečeno ať to pošlu do CELLNETU. Za chvíli fičim za prodejcem a budem to řešit.

[236] milde 08. 02. 2013, 13:41
mno ja sem taky zvedavej co stim hodlaj delat.. uz se to bude posilat po 4 .. a ikdyz tu 3 neuznali tak po 4 reklamaci muzu chtit prachy zpet,nebo ne?

[237] Mirec K e-mail 10. 02. 2013, 20:01
Zdravím, tiež mám problém s mojou nokiou N8 ktorá mi jedneho dňa prestala fungovať. Po pripojení nabíjačky sa telefon reštartoval a ostal svietiť iba nápis NOKIA tak som ju reklamoval na predajni. Po vrátení z opravy z ARVATO SERVISU už telefon nabehne ale prestala mi fungovať navigacia (nefunguje vstavaný GPS prijímač), a pri používaní bluetoth handsfree mi hovor prerušuje, tak som ho znovu reklamoval 2-krat a vždy mi napisali že počas testu zo servisnou kartou sa závada neprejavila, tak som ho zobral, napísal email sťažnosť do nokie a uvažujem že ho pošlem do iného autorizovaného servisu. Počkám na vyjadrenie z nokie a potom sa uvidí. ARVATO SERVIS je u mňa posledný servis na svete., Už nikdy tam nič nedám opraviť!

[238] milde 11. 02. 2013, 08:17
tjn.. ja mam na zprave take ze se servisni sim se to neprojevilo.ale hned jak sem telefon prebral v electrowordu tak to opet neslo.. je to zacarovanej kruh.kdyz mi arvato nepotrvrdi 3 reklamaci tak nedostanu prachy.to byl fakt dar nedar :-D

[239] milde 15. 02. 2013, 21:00
tak,,svete div se,arvato mi uznalo 4 reklamaci a dostal jsem sve penize zpet.telefon jsem na 4 reklamaci poslal ihned po obdrzeni telefonu z 3 neuznane reklamace.. zkusil jsem poslat par smsm primo na prodejne a technik po napsal do reklamacniho protokoli ze se zavada projevila ihned pri prevzetí a behem tydne vyřízeno..

[240] Mirec K 16. 02. 2013, 17:26
Tak to ti gratulujem, ja to skusim reklamovat este raz

[241] Michal B. e-mail 18. 02. 2013, 11:28
Tak já se taky domohl spravedlnosti. Lumia 900 růžové fotky - 2 x uznáno , potřetí se neprojevilo a obratem jsem to poslali počtvrté a napsali , že jsme na prodejně zkoušeli a že to pořád dělá a nyní přišlo, že uznáno !!!! Ale je pravda, že jsem po té třetí neuznané reklamaci udělal kravál u prodejce, poté jsem bombardoval facebook nokie, psal jsem na Nokia Care stížnost a na servis jsem taky napsal pár mailu. Kdybych to nechal jen tak, tak tipuji, že mi to neuznají, ale opravdu musí být člověk až hnusný.
Zdar a držím všem pěsti.

[242] Zbyndas 23. 02. 2013, 19:39
Já mám podobné zkušenosti s Britexem..Nikdy bych si telefon, který servisuje Britex, nebo Arvato nekoupil..Nyní mám HTC, které servusuje VSP Data a to je nejlepší a nejochotnější servis se kterým jsem se kdy setkal..

[243] amigo 27. 02. 2013, 16:34
Tak znovu som poslal N9 do arvata,dnes mi prisiel ze sa im uz zavada prejavila,pisu ze bola chyba v sw,Prehrali sw.Dnes po 5 min pouzivania,sa znovu restartol,zatvara aplikacie.To iste ako pred servisom.Nenachadzam slov.No co znovu zabalit a ide zasa k nim.

[244] Radek e-mail 01. 03. 2013, 14:13
Dnes mi volali z O2 ohledně reklamace telefonu sony, kterou řešil tento servis Arvato. Údajně oxidace desky, že byl telefon namočen!Nedostala se na něj nikdy ani kapka deště!!!a reklamaci zamítají!Tohle není neodborný servis tohle jsou zloději a podvodníci!!!
Máte někdo radu jak postupovat dále?

[245] Tomas e-mail 06. 03. 2013, 01:34
To Milda: Nokie 610 maji vsechny problemy s odesilanim sms v 3G siti. Ikdyz ti daji novy telefon, tak stejny problem tam stale bude. Je to jednoduche, vypni si 3G a mas po problemu. Stejne na nic jineho nez na videohovory UMTS signal nevyuzijes.

[246] Michaela 08. 03. 2013, 14:09
Tak mám taky negativní zkušenosti s tímto servisem. Mobil se při 70% baterie sám vypne a hlásí vybití baterie, v tomto úžasném servise byl už 2x a stejně se nic neprojevilo. Co se dá dělat?

[247] Irče e-mail 11. 03. 2013, 10:22
Zdravím Arvato! I já mám neblahé zkušenosti s nimi! Rok reklamuji stejnou závadu (mobil samovolně restartuje, sám zvoní, ale nikdo nevolá......) a světe div se při stejné třetí reklamaci napsali, že v servisu se závada neprojevila. Převzala jsem mobil 28.2: a od té doby co jsem to zaregistrovala samovolně restartoval 8x a to je dnes 11.3.Tak to jsem zvědavá jak to bude pokračovat!!!

[248] Pája e-mail 26. 03. 2013, 09:07
S Arvato mám svoje zkušenosti. První dvě reklamace úplně v pohodě, po druhé reklamaci (závada byla způsobena chybou baterie - výměna baterie) mi telefon začal vykazovat stejnou chybu už po druhém dni od spuštění ze servisu. Poslala jsem jim to tam znovu a výsledek ze servisu byl, že chyba se během testování neprojevila, opět jsem zprovoznila telefon a při prvním hovoru, hle, zase to tačalo vibrovat a ukončovathovory, tak sem si to natočila a s dokumentací jsem jim to tam poslala znovu, výsledek ze serivsu byl, že chyba byla způsobena vadným displejem, takže následovala výměna displeje (3 uznaná reklamace, druhá stejná). Po obdržení telefonu zapnu a v domění, že vše bude v pořádku, tak po dvou dnech opět stejná závada. Tentokrát jsem si to zase natočila a zdokumentovala co všechno jim posílám. Takže sem si sbalila telefon a vše příslušenství, 2 DVD s dokumentací, že si opravdu nevymýšlím a poslala jsem znovu ale již s prosbou o vrácení peněz za telefon. Upřímě jsem zvědavá, co mi napíšou, v žádném případě nehci telefon, za který jsem dala 7500,- a většinu času byl po reklamacích.

[249] Martina 14. 04. 2013, 08:42
Zdravím všechny, Co tady čtu, mi vyráží dech. Také teď řeším problém se servisem Arvato. Už jich mám plné zuby. IRČO - Slyšela jsem, že oni jsou schopný ti tel.opravit, ale napsat, že závada se neprojevila, aby ti po 3 reklamacich nemuseli vracet peníze, Mazec, co????

[250] Radek 15. 04. 2013, 20:44
Taky mam problem s Arvatem, reklamoval jsem mobil, vratil se mi poskrabany display a zniceny suplik na SIM. Samozrejme, ze mi telefon neopravili a jenom prehrali software. Tak jsem jim to tam opet vratil, ze mi poskrabali display a znicili suplik. Samozrejme jsem tam nechal i predchozi zavady. Vratilo se mi to, ze zavada se neprojevila, suplik vymenen (nic v protokolu o tom zapsano nebylo) a display nic. No tak ted to mam na 4. reklamaci, jsem 2 mesice bez telefonu. Volal jsem do servisu a pani mi rekla, ze si to mela s tim displayem zkontrolovat prodejna. No proste bordel. Bohuzel se kvuli tomuhle uz nikdy nekoupim Nokii, kdyz je to jejich jedinej zarucni servis.

[251] Gandalf e-mail 16. 04. 2013, 22:38
No, tak jak to tady vše čtu. Je to opravdu na pos.ání, nabo na žalobu. Mám stejné problémy,2 reklamace uznány, třetí nechtějí, ale požadují zařízení, se kterým mám problém. Tzn.,mám špatný přenos zvuku při volání mezi telefonem Xperia Go a náhlavní soupravou, stejně tak i s autorádiem. Takže cituji: zašlete nám zařízení, které mají problém spojení s vaším telefonem (HF sada, možná jsem měl poslat poštou i auto).
Závěr: Zákazník odmítl zaslat přípojná zařízení k odzkoušení - nelze opravit. Během našeho testování se závada neprojevila. K smíchu nebo k pláči????

[252] Jan 17. 04. 2013, 06:56
Zdravím Všechny přítomné i nepřítomné.
To co tady někteří z Vás uvádějí, že společnost Arvato services neuznává reklamace, aby nemuseli vracet peníze, je naprostá hloupost.
Dle zákonů ČR záruku drží prodejce, nikoliv Arvato nebo někdo jiný. Tím Z toho plyne, že kupní částky vrací opět prodejce.
Víte z čeho jsou placené autorizované servisy? Jednoduše ze stravy výrobce.
A především jsou placeni za opravy a né za zamítnuté reklamace. Takže za vyjádření závada se neprojevila či oxidace na PCB desce jim moc velké částky nepřináší, zdali vůbec nějaké.
S pozdravem Jan

[253] Jakub 30. 04. 2013, 10:46
A co z toho všeho plyne? Nokie jsou předražené, poruchové sračky. Sám s Arvatem řeším 2. reklamaci služební Lumie610. Už nikdy Nokii!

[254] Cvok nebo blázen 30. 04. 2013, 19:30
Tak nevím, zda tam mám nastoupit jako technik po tom, co tu čtu :D Jinak ti, kteří si koupili HTC kvůli tomu, že je nedělá Arvato mají smůlu. Arvato má teď krátce podepsanou smlouvu s HTC na servis jejich telefonů :D

[255] xxx 06. 05. 2013, 10:08
@Jan : ano záruku drží prodejce ale rozhoduje vyjádření odborného servisu. Nejde o to že Arvato /či jiný servis/ zamítá reklamace aby nemuseli vracet peníze - situace je taková, že když má technik na stole telefon a prostě neví co s ním a čas běží, on ví že musí toho dne udělat ještě minimálně /např./ 15 telefonů tak co, odpálí ho třeba ne ohnutou desku hlavně aby se pohnul a udělal normu. Z jeho strany nejde o nějakou pomstu či vypočítavost, prostě potřebuje stihnout co nejvíc telefonů a zbavit se ho jakýmkoliv způsobem je prostě dobré :) vím o čem mluvím, dělal jsem tam..

[256] Wiollletka e-mail 14. 06. 2013, 12:06
Tak to tady čtu a nevím, jestli mám být svým způsobem ráda, že problémy s Arvatem nemám jen já, nebo mít ještě větší depku, že telefon, u kterého se první závada projevila už dva měsíce po jeho zakoupení, už nikdy funkční nebude a navíc za něj nedostanu ani zpět peníze. U této firmy jsem už třikrát reklamovala stejnou závadu (telefon se jednoduše po 16 minutách vypnul a dal se nastartovat, jen když jsem vyndala a zase nandala baterii). Když jsem reklamovala po třetí, řekli mi, že už ho neopraví, protože je po záruční lhůtě a že, světe div se, přišli najednou na jinou závadu, jejíž odstranění si musím sama zaplatit a to pouhopouhých 1.830 Kč, což je částka rovnající se novému telefonu! Myslela jsem, že jde o špatný vtip! A tak jsem jim ho tam poslala znovu s mým vyjádřením, že je fakt dobrý počkat si dva roky, až telefon bude po záruce, a pak najednou zjistit novou závadu, kterou si musíte zaplatit. Telefon mám po opravách už od prosince loňského roku a po jeho každém "opravení" jsem neměla šanci z něj ani volat, ani poslat SMS, protože to jednoduše nešlo. A protože si skutečně nenechám srát na hlavu a teď už mi jde jen o princip, po čtvrté jsem jim ho vrátila s tím, že buďto ho konečně opraví tak, aby byl použitelný, nebo mi dají vyjádření, že je neopravitelný a mohli mi v K+B, kde byl zakoupen, vrátit peníze. Jsem rozhodnutá celou věc dotáhnout do konce, takže jsem už kontaktovala i Rozhodčí soud v Praze, který se zabývá těmito spory, a podat na tuto firmu žalobu. A jestli mi po jejich "opravě" zase telefon nebude fungovat, vyhledám si znalce a nechám vypracovat znalecký posudek a žalobu u soudu podám. Zjistila jsem totiž, že spousta lidí to raději vzdá, nebude se měsíce i roky dohadovat, a raději si pořídí nový telefon, což je velká chyba! Tímto přístupem si to děláme sami, protože jim to jednoduše projde. Je mi sice líto, že jejich technici mají na zjištění závady pouhých 5, nebo 10 minut, ale mne, jako zákazníka to vůbec nezajímá. Rozhodně by si tohle všechno, co je na této stránce uvedeno, měli přečíst především vedoucí firmy a chytnout se za rypák!!!

[257] Wiollletka 18. 06. 2013, 10:59
BINGO! Dnes je 18. 6. a já jsem si konečně vybojovala zpět peníze za 7 měsíců nefunkční mobil! Právě jsem se vrátila z prodejny K+B, kde mi vrátili peníze za telefon, který přestal fungovat už 2 měsíce po jeho zakoupení. Sice to byl boj, ale stál za to! Všem, kteří si prošli tím co já (reklamovala jsem 4x) vzkazuju: určitě to nevzdávejte a nedejte se! Taky mě chtěli odpálkovat a odbýt, ale nedala jsem se. A o to jde. Nezoufat, nedat se a jít za tím, protože s tím oni nepočítají. Všem držím palce a přeju jen vyhrané bitvy :)!

[258] Martina e-mail 03. 07. 2013, 11:35
Ahoj,tak po přečtení těchto příspěvků se bojím poslat Xperia mini k nim k záruční opravě. Ukazuje se mi v horním rohu červený křížek, že není signál, na T-mobile prověřovali mojí simkartu a je vše v pořádku, dělá to i s jinou simkartou,jestli zaplatím drahé poštovné,oni se v tom povrtají,dej Bůh,aby ho neponičili a vrátí mi ho s tím že porucha se u nich neprojevila a ještě mi za to třeba něco naúčtujou a budu platit dobírku,za zpětné poštovné, budu na tom hůř než teď :-( Zkusím to risknout a doufat, že mi mobil v záruce bezplatně opraví. Kdybyste k mému příspěvku někdo něco mohl napsat, tak se ozvěte,dík.

[259] Mirek 30. 07. 2013, 11:59
Tento servis je velmi nespolehlivý!
Po zakoupení Lumia 920 a týdnu provozu jsem ho poslal k opravě a ty.... ho akorát poškrábali, rozhodili a stále píšou, že je to OK. Přemýšlím, že je dám k soudu. Nechte je krachnou šmejdy!!
Opravám zdar.

[260] Maky e-mail 30. 07. 2013, 13:15
Dnes jsem si byla u prodejce vyzvednou již po 4opravený telefon SE xperii mini pro!!! Prodejce mi opatrně naznačil, že tento servis se posledními reklamacemi před vrácením peněz, či výměny zboží vůbec nezabývá. Jdu tedy psát stížnost, telefon jsem měla v opravě hned první měsíc a to proběhla komplet výměna vnitřku, že byl vadný, odlupující se tlačítka, běžná záležitost a po roce a pul mam zkorodovanou desku pod klávesnicí, tak ji raději nebudu používat, nbo co? telefon v kontaktu s vodou nebyl! Ale jejich přístup k zákazníkům je doufám brzy potopí!

[261] JIS 16. 08. 2013, 21:03
Vodafone styďte se !!!! Zato,že jste nám poslali nefunkční mobil z Vašeho e-shopu,že jsme jej hned na druhý den reklamovali přes prodejnu Vodafone Uherský Brod ,která jej zaslala do Arvata a stejný scénář jako výše - telefon,který se nás nezdržel ani 24 hodin,ze kterého se nikdy nevolalo,který nikdy nenačetl data z žádné sim karty je prej mechanicky poškozená základní deska.Volala jsem kdekade ,na linku D-testu,na ČOI,na ochranu spotřebitele a čím víc do toho vrtám,tak tím víc si vymýšlejí a mstí se - prej jsme do telefonu vrtali pinzetou -my jej měli jen pár hodin,u nich už je 26 dní:telefon byl úplně nový,absolutně nepoškozený,prostě už takhle poslaný z e shopu Vodafone /mimochodem nedoporučuju nakupovat online bez možnosti vyzkoušení)a nikde se nedovolám,absolutní bezmoc.Mám nový,nefunkční šmejd a děsím se co s ním podělali,aby mi jej nemuseli opravit bezplatně.Chtěli prvně 4500 kč,potom 3800 kč (Sony xperia L za cenu cca 6000 kč),vše jsem odmítla,ale jak budu dokazovat,že jsem do něj nerýpala a udělali to oni ? Fakt bezmoc !! A Vodafone ? Nemají prej čas se se mnou vybavovat,jejich autorizovaný servis je prý špičkové kvality a nemýlí se.

[262] petr e-mail 09. 09. 2013, 13:58
Taky se svama musim podelit o zkusenost se srvisem orvato dnes mi po 3tydnech vratili neopraveny MT ze zanika reklamace z duvudu mechanickeho poskozeni a pritom jsme reklamoval spatnej sowtver nefuguje mnoho aplikacich jak jsou napriklad galerka atd a jak tak tadz ctu jsou to jen smejdi kteri nic neumej a to jsme si myslsel ze Sony je dobra znacka a ma dobrej servis tak bohuzel uz by jim nekdo mel na servisu poradne zatopit

[263] Johny HD 26. 09. 2013, 13:37
Vezmu to z jiné strany. Když chcete machrovat s chytrými dotykáči a víte, jak se v tomto českém bordelstátě zachází se zákazníkem, tak trpte. Já si kupuji jen ty nejlevnější Nokie v ceně kolem 500,- Kč a mám je v koupelně, na dešti, padají mi atd. Takže do roka je po ní, jenže neva, jdu a koupím si novou nejlevnější. Nikdy tak nemusím řešit nějaké záruky a nervovat se s pitomci z pochybných servisů.

[264] Johny HD 26. 09. 2013, 13:42
Jinak Arvato je jako mnoho jiných, podobných servisů pochopitelně neznačkový servis, techničtí břídilové, řízení diletanty, kteří mají za cíl jen se rychle napakovat. Pokud argumentují značkovým servisem, je to jen levárna a nějaké osvědčení si můžu okopírovat a zarámovat taky. Oficiální zastoupení značek s nimi nemá nic společného a uzavírají s nimi smlouvy o servisování jen různí prodejci, protože skutečně značkový servis tu není nebo je drahý a prodejce by musel za záruční opravy kdovíkde nakupovaných mobilů solit z vlastní kapsy.

[265] Jitka e-mail 04. 10. 2013, 01:44
Dneska se mi z Arvata vrátil reklamovaný 3 měsíce starý telefon Nokia s tím,že reklamaci nelze uznat z důvodu oxidace.Telefon byl reklamovaný kvůli zásuvce na sim kartu.Než by přiletovali drátek,tak si vymýšlí nesmysly.Sama prodavačka v O2 řekla,že je to od nich sprostý.Nokii už nikdy nechci.

[266] Petr e-mail 05. 10. 2013, 01:28
Zítra si jdu pro telefon na pobočku v servisu v Písku ,ale již dnes jsem naštvaný oprava se neprojevila a přehrán software ,chyba byla v zacvakávání SIM karty ,osobně hodlám kontaktovat přímo obchodní zastoupení Nokia ,škoda ,že Nokia si nechala zmršit jméno Arvatem již nejméně 15 let sem jinou značku neměl od Nokia 1100 nebo tak nějak stařičká briketa byl jsem věrný celý život jedné značce zítra Nokii asi dám na inzerci a koupím něco jiného závadu holt zkusím opravit sám Arvatö ať chcípne zmrdská oravna.

[267] Petr e-mail 05. 10. 2013, 01:28
Zítra si jdu pro telefon na pobočku v servisu v Písku ,ale již dnes jsem naštvaný oprava se neprojevila a přehrán software ,chyba byla v zacvakávání SIM karty ,osobně hodlám kontaktovat přímo obchodní zastoupení Nokia ,škoda ,že Nokia si nechala zmršit jméno Arvatem již nejméně 15 let sem jinou značku neměl od Nokia 1100 nebo tak nějak stařičká briketa byl jsem věrný celý život jedné značce zítra Nokii asi dám na inzerci a koupím něco jiného závadu holt zkusím opravit sám Arvatö ať chcípne zmrdská oravna.

[268] Milan e-mail 07. 01. 2014, 17:25
Za..... Arvato, toto není servis, toto je pakárna. Oprava prasklého displeje při doteku prstem .Vrátili jako neuznanou záruku bez opravy s tím, že prej nemají displej na Nokii. Stěžovat si Vodafonu , ČOI komu to jen jde.

[269] Zdeněk e-mail 07. 02. 2014, 22:31
Zdravím všechny nespokojené zákazníky servisu arvato.I já si zřejmě naběhnul se svým telefonem Xperia.Dal jsem jej do opravy přes O2 prodejnu v Čáslavi,displej si najednou řekl,že si bude dělat,co chce,a přestával komunikovat.SMS se nedaly psát (dublování písmen),mapy se samy přibližovaly,některé ikony na displeji mizely a stále chtěl měnit widgety.Popsal jsem závadu (jistě fundované) prodavačce v O2 prodejně,určil cca cenu,kterou chci investovat a spokojeně odešel.Asi po deseti dnech mi přišlo vyrozumnění na závadu-chybný sowtvér a cena za přehrání necelých osmset,no budiž.Dnes jsem si jej vyzvednul a "JEJDA" ono nic.Ovládání dotykem na displeji ještě horší,jako před opravou,téměř jsem ho ani nemohl (po několika pokusech)vypnout.Prostě fantazie.Připadá mi,že můj telefon technik v proslulé autorizované opravně arvato ani nevyzkoušel.Prostě jen přebouchnul SW,vyhodil cenu a finito.Takže mě čeká stejné martirium,jako mnoho ostatních,s reklamací.Jen tak to nevzdám a použiji všech možností,které jako spotřebitel mám.Těch osmset bych oželel,ale jde o princip.Se Sony telefony mám velmi dobré zkušenosti,nyní mám už čtvrtý,a osmička Xperie mi hodně přirostla k srdci(na svou dobu,jedna z nejlepších).Možná je můj komentář zbytečný,do blogů skoro nepíšu,ale docela mi tahle kauza hnula žlučí(po přečtení více komentářů se ani nedivím).S úctou k bordelu,který v naší "zemičce" panuje se loučím a skusím připsat výsledky mého boje proti "taky" službám.

[270] Ajana 18. 02. 2014, 00:07
tragédie, nechala jsem si u nich přes mobilmax vyměnit prasklý zadní kryt na xperii Z1,nejen že to trvalo měsíc,ale ještě telefon vrátili s poškrabaným displejem,je mě na blití z takového servisu.

[271] Zdeněk 27. 02. 2014, 01:21
Ahoj všem. Posílám pro zasmání pokračování příběhu - OPRAVA XPERIE - a jsem dojat. Takže popořadě. Navazuji na moji předešlou zprávu.Telefon jsem dal reklamovat (jako nefunkční). Opět s vyčíslením ceny za opravu. A čeho jsem se nedočkal, závada zjištěna, její odstranění spočívá ve výměně základové desky a předního krytu (haha). Cena (kdo má slabší povahu,nečíst dál) 5600,- Sem myslel, že mě omyjí. Telefon stál 3700,- Připadá mi, že si tahle firma dělá úmyslně z lidí prdel a čeká,co vydrží. Poslední kapka byla to, že si účtují (při reklamaci) novou diagnostiku a peníze za přepravu cca 530,-kč. Takže si mám převzít neopravený telefon, který se dvakrát projel někam do neznáma, za celkovou sumu cca1200,- Samozřejmě, že zaměstnankyně v prodejně O2 v Čáslavi od toho dávají ruce pryč, oni mají s touto firmou dohodu již dlouho a jinam na opravu mobily posílat nemohou.Že se musím zkotaktovat přímo s firmou a další nároky uplatnit přímo u nich. Takže pojedeme dál. Jsem ochoten zaplatit jednu diagnostiku (zjištění závady) plus přemrštěné náklady na dopravu, což by mělo dělat cirka 400-500 kč. Zapojuji známého právníka,snad poradí. Vím, pro někoho možná 1200,- není moc a aby měl klid je oželí, ale takových, jako já za 1200 set, je víc a na nich firma profituje. Možná si taky hubu nabiju, ale s vědomím, že jsem aspoň něco dělal a ne jen tupě zíral a platil nějakým rádoby opravářům,kteří si z podvodu udělali byznys. Na účet renomovaných firem.
Pokračování posléze,dle vývinu událostí.
Prostě - "To je humus,Velebnosti"

[272] BRITEX OXIDACE REKLAMACE SERVIS MOBIL NAVOD POSTUP 25. 03. 2014, 00:06
Porazil jsem BRITEX. Vymlouvali se na oxidaci, ale byla to jen vyhořela součastka. Trik je v tom, že zakaznik nechape, že neexistuje rozdil mezi vyhořenim a oxidaci. Britex se snaži namluvit, že do mobilu natekla voda nebo nejaka neznama latka. Dukazni břemeno nese servis a ne zakaznik jak se snaži Britex namluvit. Oxidace nejde podle fotky vubec dokazat. Když zakaznik jde do prodejny reklamovat, je potřeba provest zapis, že je bily detektor vlhkosti a že nezaznamenal vniknuti nezname latky , a že mobil má neporušeny kryt, nebo se nijak nerozevira, aby se nedala možnost servisnimu technikovi manipulovat s detektorem vlhkosti... Nakonec mi ho radeji v zaruce zadarmo opravili a mam ho doma

[273] Jindrich Zitek e-mail www04. 04. 2014, 13:10
Zdravim,
jmenuji se Jindra Zitek a jsem reditelem firmy VSP DATA. Neni to hezke ceni o tomto servisu a byl bych osobne velmi nerad, kdybychom i my jako servis meli podobny "zvuk". Proto chci poprosit kohokoliv, kdo ma pripominky ci navrhy k nasi cinnosti, kvalite ci rychlosti spojene se servisem Samsung, HTC,Apple, HP, CAT, GSmart a dalsich , nevahejte napsat. Nejlepe na zitek@vspdata.cz , protoze nejde vsechny fora navstevovat pravidelne.

Preji hezky vikend

Jindra Zitek

[274] Daniel Slavík e-mail 21. 05. 2014, 17:03
Arvato se neustále dopouští podvodů na zákaznících, kteří reklamují. Bu´d neuznají reklamaci vůbec a dělají blbce, jak z uživatele, tak i z prodejce či pracovníka, který vyřizuje reklamaci nebo reklamaci uznají s tím, že pošlou nový kus a pošlou ještě starší s ještě více vadama. Toto mi udělali několikrát po sobě jen v přehozeném pořadí. Po půl roce dohadování, shromažďování právních podkladů a vyjádření jiných (slušnějších) autoriz. servisů o tom co je a není standardní postup jsem dostal zpět peníze, ale až poté, co jsem oslovil Nokii ČR, nadhodil doměnku, že v tom mají též prsty, zaslal své materiály a pohrozil soudem. Třeba to vyhrabu a dám sem celý příběh. Další mobil si koupím z distribuce EU a v Německu.

[275] karel 20. 06. 2014, 11:25
Se servisem mám také velmi špatnou zkusenist. Mohe Xperia P tam jde už po 9 pro své veskrze software problémy. Posledně mi to hloubkové testovali 2 dny a tvrdili že je tel. v naprostém pořádku. Akorad nefotil a nepripojoval se k PC. Následně mi byl opraven výměnou základní desky. Už mám třetí. Tedy asi v poradku opravdu opět nebyl. A nyní se neotaci obrazovka a opět nejdou vložit zkopirovana čísla z netu do volání. Ale jelikož se jedná o software problém, bude obnoveno tovární nastavení a reklamace opět zamítnuta. A tak je to pořád dokola. Vyzvednu v T mobilu a další den to tam zas nesu zpět. Tak po 9.. Jiný servis si vybrat nemohu protože jsou amluvne vázání jen s nimi takže není obrany. Super. Podvodníci.

[276] Jitka e-mail 24. 06. 2014, 20:04
Také mám Sony P již po páté v opravě a dala jsem odstoupení od smlouvy, ale myslím, že to opět neuznají. Všichni se mi smějí, že mám telefon naprd - neustále se zasekává, někdy nejde zvednout hovor, nebo během hovoru druhá strana ,,vypadne,, a dle testů je telefon v pořádku. Testují ho 3 hodiny. Ted jsem poslala i s emailem důkladným popisem chyby, tak jsem zvědavá, ale tuším, že neuspěji.

[277] Longer e-mail 26. 06. 2014, 16:15
Jitko, to samé mám taky, v pondělí vyzvednuto, že závada nenalezena a že přehráli SW a dnes dopoledne jsem ho tam nesl znovu, tak jsem zvědav co si vymyslí teď...

[278] dobrodruh e-mail 23. 07. 2014, 08:52
poslal sem jim vcera xperii z1 compact, nefugnuje sensor priblizeni, zaseky, ztraci signal nahodile, tak uvidime. Prvni naznak delat ze me debila ve smyslu zavada se neprojevila a vlitnu jim do xychtu takovym zpusobem ze to nezazili. Telefon koupen u TM ale cekat na to nez jim to TM za tyden po podani na prodejne posle sem fakt nechtel.

[279] dobrodruh e-mail 29. 07. 2014, 08:31
tak mobil je z5, pry prehrati FW a ok, ohledne problemu s prijmem signalu prilozili 4 strankovy nejaky merici protokol co mi nic nerika. no uvidime co bude dal...

[280] dobrodruh e-mail 12. 08. 2014, 10:43
tak mobil je z5, pry prehrati FW a ok, ohledne problemu s prijmem signalu prilozili 4 strankovy nejaky merici protokol co mi nic nerika. no uvidime co bude dal...

[281] Himl e-mail 22. 08. 2014, 20:41
Ohořelá součástka memusí být od zkratu, ale někteří zákazníci utopený mobil šoupnou do mikrovlnky a pak po exkluziv vysušení rovnou do Arváta :))

[282] dobrodruh e-mail 23. 08. 2014, 11:35
tak mobil je z5, pry prehrati FW a ok, ohledne problemu s prijmem signalu prilozili 4 strankovy nejaky merici protokol co mi nic nerika. no uvidime co bude dal...

[283] Longer e-mail 25. 08. 2014, 16:56
Tak já se s nimi neustále dohaduji, už ho mají na 4. reklamaci i s nahraným videem, jak se dle nich závada neprojevila, mě hned druhý den... Uvidíme, co si vymyslí teď?!

[284] Martin e-mail 29. 08. 2014, 19:48
Muzete mi prosim poradit jestli je v C. Budejovicich nejaky levny a dobry servis kde mi vymeni prasklou samotnou dotykovou desku na Xperii Z1?Nebo se da menit pouze cely LCD+dotyk?Umi vubec nejaky servis provest tuto opravu aby zustal pristroj vodeodolny???V sony centrum a MP me odkazali na Arvato,ale kdyz to tu tak ctu tak si radsi necham tel.opravit doma v CB nez ho neustale posilat a byt bez nej.Znate prosim nekdo takovy servis,pokud mozno v CB kde mi bezproblemove a levne vymeni pokud je to mozne samotny digitizer nebo pak cely komplet LCD dejte prosim vedet.
Dekuji

[285] Longer e-mail 02. 09. 2014, 10:04
Tak dnes reklamace vyřešena, dostal jsem nový MT Sony Xperia SP, starý už se prý nedělá a základní desku nemají... Je to banda velice zvláštních lidí!!! :)

[286] Lukáš e-mail 27. 09. 2014, 09:26
Zdravím, momentálně mám v Arvatu telefon konkrétně Sony Xperia Z2 - když jsem zmokl, druhy den rano se na přistrojit objevila rosa na fotaku, podotykam ze vsechny krytky byly korektně a pečlivě zavřeny. Telefon podleha certifikaci IP58 (částečně prachuvzdorné a plně vodotěsný tzn - do pristroje se nedostane ani kapka vody!) Telefon byl kupovany 11.9.2014 a zmokl jsem 13.9.2014 - dle soudního znalce evidentní vada výroby - přístroj ozkoušel pod vodou a natékalo tam dole kolem displeje a zkrze reproduktor. Podotýkám, že telefon byl 2dny starý!!! Tak jsem napsal na Sony jak se k tomu staví odespali mi:
_________________________________________________________________
Vážený pane xxxxx,

Děkujeme Vám, že jste kontaktoval podporu Sony Xperia .

Pokud jde o Váš dotaz, rádi bychom Vás informovali o tom, že chcete-li zajistit odolnost zařízení vůči vodě, je třeba kryty portu microUSB, karty microSD, karty microSIM a konektoru náhlavní soupravy pevně uzavřít.
Nevystavujte zařízení vlivu nadměrně prašných nebo vlhkých prostředí. Běžné opotřebení
nebo nesprávné používání stejně jako poškození zařízení může snížit jeho způsobilost
odolávat prachu a vlhkosti. Zařízení nepoužívejte v následujících podmínkách jako je mořská voda, bazén, potápění, horká voda, písek nebo bláto a další tekutiny a chemikálie.
Zařízení ani kryt portu Micro USB, karty microSD, karty microSIM nebo náhlavní soupravy
nikdy neponořujte do vody, nevystavujte zařízení tekutinám nebo chemikáliím
a nevystavujte ho vlhkým prostředím s extrémně vysokými či nízkými teplotami. Pokud se
do portu Micro USB, karty microSD, karty microSIM nebo konektoru náhlavní soupravy
dostane voda, setřete ji suchým hadříkem. Odolnost vůči vodě portu Micro USB, karty
microSD, karty microSIM a konektoru náhlavní soupravy není zaručena ve všech
prostředích nebo podmínkách.
Pokud do reproduktoru pronikne voda, před opětovným použitím jej ponechejte schnout
přibližně tři hodiny.

Doporučili bychom Vám navštívit naše servisní středisko, abychom mohli důkladně zkontrovat Váš mobilní telefon Sony Xperia™ Z2.

Zde jsou možnosti, jak můžete dostat Váš mobilní telefon do servisního střediska.

• Můžete navštívit vašeho obchodního operátora (Vodafone, T-Mobile, O2), ze které jste zakoupili telefon, aby mohli pro vás poslat telefon do servisního střediska.
• Můžete také poslat Váš mobilní telefon přes Českou Poštu, do našeho servisního střediska. Prosím kontaktujte je, pro více informací o odesálání.

Arvato service k.s.
Osvobození 535
273 03 Stochov
infolinka: 312560560, 312560312
e-mail: info.CZ @ Bertelsmann.de

Upozorňujeme, že musíte přinést s sebou doklad o koupi (který obsahuje název modelu, číslo IMEI, sériové číslo a datum nákupu) záruční list musí být řádně vyplněný.
Sony Mobile doporučuje, abyste si vytvořili zálohu údajů z důvodu možné ztráty dat, než odevzdáte váš mobilní telefon do servisu.
_________________________________________________________________


Mám sto chutí, jim odespat, zda vůbec paní, co mi toto napsala má ponětí co je to IP certifikace a že mi tyto nesmyslné blá blá blá sedí na teleon Nokia 3310 ale né na telefon který stojí přes 12tisíc a podléhá certifikaci IP58.

Zatím se jen modlím a doufám, že nebudu muset vše řešit přes soudního znalce a podat "žalobu". ještě budu informovat, popřípadě bych se rád v případě neuznání reklamace domluvil s kýmkoliv zde na hromadnou žalobu servisu - samozřejmě, že když telefon neopraví z důvodu jakéhosi poškození nebo vniku oxidace. Sám pracuji v autorizovaném servisu telefonů, kam nám chodí telefon podléhající IP certifikaci a vím o čem mluvím jak se tyto zařízení testují a opravují. Tak se všeználci prosím zdržte pitomých narážek - nejsem žádný debil.

Přeji pěkný den, Lukáš.

[287] Lukáš 27. 09. 2014, 09:28
To Martin (29. 08. 2014, 19:48): Vyzkoušej pozáruční servis telerepair - samozřejmě servis ručí za funkčnost telefonu - IP krytí, ale vlivem mechanického poškození pochybuji, že by ti kdokoliv na telefon ještě držel záruku i po placené opravě. Nevím jaké má přesně podmínky Sony. Každý to má jinak.

Lukáš

[288] Lukáš 27. 09. 2014, 09:56
To Martin (29. 08. 2014, 19:48): Vyzkoušej pozáruční servis telerepair - samozřejmě servis ručí za funkčnost telefonu - IP krytí, ale vlivem mechanického poškození pochybuji, že by ti kdokoliv na telefon ještě držel záruku i po placené opravě. Nevím jaké má přesně podmínky Sony. Každý to má jinak.

Lukáš

[289] Lukáš 27. 09. 2014, 09:56
To Martin (29. 08. 2014, 19:48): Vyzkoušej pozáruční servis telerepair - samozřejmě servis ručí za funkčnost telefonu - IP krytí, ale vlivem mechanického poškození pochybuji, že by ti kdokoliv na telefon ještě držel záruku i po placené opravě. Nevím jaké má přesně podmínky Sony. Každý to má jinak.

Lukáš

[290] Lukáš e-mail 02. 10. 2014, 06:20
Zdravím, tak já mám za sebou již dvě pozitivní reklamace u servisu Arvato - konkrétně Nokia Lumia 520 která po pár měsících přestala úplně fungovat - vyřešení SWAPEM jednotky a pak moje Sony Xperia Z2 o které jsem výše psal - proveden SWAP jednotky.

Takže zatím (musím zaklepat) nemohu nic proti servisu Arvatu říct. Bohužel jsem asi jeden z mnoha :)

Všem ostatním přeji hodně štěstí.

[291] Martin e-mail 19. 10. 2014, 22:18
Zdravím cca před měsícem jsem reklamoval sony xperia Z2 na nedolíhání rámečku s displayem reklamace trvala cca 7 dní oprava byla v pořádku ale po zjištění mi ušpinili ochrané sklo fotáku ze VNITŘ takže reklamuju znova tak doufám že reklamace proběhne v pořádku jako u první reklamace

[292] vašek 23. 10. 2014, 11:30
Také mi to nedá a podělím se s Vámi zde o svojí zkušenost, kterou jsem nabral s Firmou CellNet potažmo Arvato services Stochov.Lumia800 ještě v záruce vypověděla poslušnost takovým způsobem,že při hovoru byl slyšet zkreslený zvuk.Odvezl jsem mobil do Cellnetu na servis.Přejínmající technik přijal zakázku jako expresní s příplatkem s tím, že mobil bude k vyzvednutí druhý den ráno v 9. hod. Na můj dotaz, zda-li nemám pro jistotu ráno ještě zavolat odpověděl, že není třeba. Druhý den ráno spolu s mým příchodem do Cellnetu se mi ozval na telefon přijímající technik, že abych nejezdil, že telefon praven není a že ho budou odesílat do Arvata Services Stochov. Nemají totiž potřebný díl a telefon odešlou do Arvata. Od té doby jsem byl v Cellnetu pro "opravenou" Nokii již 2x /poprvé nefungovala Wifi a pod druhé zase nešel přístup na inet přes GSM a fotoaparát vůbec nefotil/. Mobil tedy povezu již po třetí do servisu CellNetu a bude se jednat již o čtvrtou návštěvu s jedním telefonem.

[293] Vašek 23. 10. 2014, 11:39
a ještě dodám, že dovolat se do Arvata stojí hodně nervů a když se na vás konečně usměje štěstí zvedne to slečna, která vám slíbí něco ve smyslu, "že se vám technik ozve" nejpozději zítra, to se ale nikdy nestane... DRuhý den můžete opět trávit čas telefonováním s Arvatem. Kdyby je někdo chtěl žalovat, rád se přidám.


[294] OXIDACE BRITEX 24. 10. 2014, 11:22
me se podařilo porazit autorizovaný servis , který odmítal opravit muj telefon v rámci záruky, s odkazem na oxidaci. Tak Vám zde zasílám postup jak se bránít neopravněnému zamítnutí reklamace v servisu z udajného důvodu oxidace po vniknutí neznámé latky do mobilního telefonu. Servis odmital opravit v záruce mobil a vymlouval se na oxidaci. Tedy mobilní telefon v záruce přestal fungovat, protože vlivem špatného zapájení- výrobní vady vyhořela součastka na základni desce. Mobil jsem tedy zanesl prodejci Datart Zličin, který semnou sepsal reklamaci. Reklamační technik Jiří Veselý na prodejně se ke me choval dost hnusně a sprostě a systematicky do mě hučel, že se mi potí ruka a proto mi z oxidoval telefon, ale ja se nenechal a prosadil si svá práva. Snažil se všemocně mě donutit abych askceptoval lživou technickou zpravu ze servisu, aby nemuseli mit semnou praci, No prostě hnus. Cpal mi pořad propisku at podepišu že přimám stanovisko servisu. V servisu otevřeli telefon a zhotovili a zaslali mi fotografie vyhořeleho konektoru na zakladni desce, a sepsali servisni zpravu, ve které zamitl můj nárok na bezplatnou reklamaci, protože udajně zjistil vniknutí nezname latky do telefonu, která vyvolala následně oxidaci, a vyhoření součastky na základni desce. Ze zaslaných skenů fotografií i zprávy bylo patrné, že servis řádně neprokázal vniknutí látky neznámého původu do telefonu. Desky tištěných spojů telefoního přistroje byly zcela čisté a prosté jakékoliv látky neznámého původu, která by mohla způsobit oxidaci. Poslední možností, jak by mohlo dojít k vniknutí látky neznámého původu, aniž by po ní zbyly stopy, je vniknutí vlhkosti, která by se následně opět ztratila. Pro tento připad je však telefon chráněn jak zeleným izolačním lakem na všech částech systémové desky, tak detektorem vlhkosti. Při pohledu na detektor vlhkosti, jedná se obvykle o bílé kolečko pod SIMkartou, ja však zcela průkazné, že ani tato poslední možnost se v telefonu nevyskytla. Detektor je celý bílý a zcela bez známek proniknutí jakékoliv vlhkosti s látkou neznámého původu. Vtip je tedy v tom, že zákaznik nechápe, že neexistuje rozdil mezi vyhořením a oxidaci. Servis se snaži namluvit, že do mobilu natekla voda nebo nejaká neznáma látka. Snaží vymluvit, že došlo k vniknutí látky neznámého původu do telefonu, ačkoliv detektor vlhkosti je bílý.Důkazní břemeno ale nese servis, nikoliv zákazník. Většina obyčejných lidí dnes neumí ani chemii základní školy, která definuje dvojí oxidaci. Ta první je vyhořením a ta druhá vlhkostí. Na tu první se oprava v rámci záruky provádí a na tu druhou ne. Ze zoufalství se některé servisy snaží nalhat zákazníkovi, že telefonoval v dešti nebo s telefonem jinak špatně zacházel, že se zákazníkovi potí ruka a jiné nesmyly, aby nemuseli opravovat v rámci záruky telefon. Nalezenou oxidaci vyhořením, lživě zaměnují za oxidaci vlhkostí, nebo alespon tvrdí, že nalezená oxidace vyhořením, byla způsobena předešlou oxidací vlhkostí, kterou ovšem už nikdo nikdy neviděl a ani ji nikdo neprokáže. Tvrzení, že nejprve došlo k oxidaci vlivem vlhkosti, která následně způsobila oxidaci vyhořením je jenom pohádka od lidí, kteří se neúspěšně pokoušeli živit servisovaním, pro lidí, kteří se o to ani nikdy nepokusili. Oxidace vlhkosti před vyhořením součástky nejde podle fotky vůbec dokázat. Fotografie vyhořelé součástky NENǏ a nemůže být nikdy důkaz. Servis nemá šanci nijak dokazat, že nějaká látka vnikla do telefonu a následně způsobila nějakou oxidaci nebo vyhoření. Lidské oko nic takového nevidi. Technici tedy využívají jednoduchého triku, kdy zákazníkovi tvrdí , že vidí oxidaci, ale již k tomu nedodají, že vidí pouze oxidaci vyhořením a, že nejsou schopni vidět oxidaci vlhkostí resp.vniknutím neznámé látky. Technik, může vidět pouze oxidaci vyhořením např.na spáleném konektoru, ale nemůže poznat, že tam před oxidací vyhořením proběhla oxidace vlhkosti, která to vše údajně způsobila. Fotografie nic takového nemá šanci zaznamenat. S tím by měl problém i elektronový mikroskop,rengenova difrakce apod. Musela by se použit nejaká špičková technologie za miliony a stejně by to asi vůbec nešlo. Když zákazník jde do prodejny reklamovat, je potřeba provést při reklamaci zápis, že je detektor vlhkosti ke zjištení následné oxidace je zcela bílý a bez známek vniknutí této látky, a že mobil má neporušeny kryt, nebo se nijak nerozevírá, aby se nedala možnost servisnímu technikovi manipulovat s detektorem vlhkosti,třeba ho navlhčit, aby detektor zčervenal, a pak mohl obvinit zákazníka, že se nechoval k telefonu jak měl, např. že telefon namočil. Nakonec mi mobil raději v záruce zadarmo opravili a mám ho doma.
TEXT jak se to piše: nejprve bych Vám rád poděkoval za zaslání fotografií mého mobilu tohoto typu s IMEI tohoto čísla v rámci řešení reklamace tohoto čísla . Tuto zprávu Vám píši z toho důvodu, že podle zákona by měl reklamaci řešit prodejce. I když samozřejmě vím, že konečným příjemcem této zprávy by měla být servis, který tuto záruční opravu doufejme provede. Proto bych byl rád, aby jste tuto moji zprávu přeposlal do společnosti servisu. Ze zaslaných skenů fotografií i zprávy je patrné, že servis řádně neprokázal vniknutí látky neznámého původu do telefonu. Desky tištěných spojů telefoního přistroje jsou zcela čisté a prosté jakékoliv látky neznámého původu, která by mohla způsobit oxidaci. Poslední možností, jak by mohlo dojít k vniknutí látky neznámého původu, aniž by po ní zbyly stopy, je vniknutí vlhkosti, která by se následně opět ztratila. Pro tento připad je však telefon chráněn jak zeleným izolačním lakem na všech částech systémové desky, tak detektorem vlhkosti. Při pohledu na detektor vlhkosti, ja však zcela průkazné, že ani tato poslední možnost se v telefonu nevyskytla. Detektor je celý bílý a zcela bez známek proniknutí jakékoliv vlhkosti s látkou neznámého původu. Další méně závažnou skutečností, ale opět dokladující nesprávné zamítnutí reklamace, včetně špatně sepsaného servisního listu je označení deseti - pinového vyfoceného konektoru jako konektoru mikrofonu. Ačkoliv se mikrofon dle servisního manuálu k telefonu nachází na opačné straně desky a ve zcela jiném místě. U vyfoceného konektoru J102 BTB jsou patrné vyhořelé a chybějící součástky, které zřejmě souvisí s reklamovanou vadou. Vyhoření těchto součástek a roztečení zeleného izolačního laku bylo pravděpodobně způsobeno vlivem tepelného namáhání, díky výrobní vadě desky nebo osazených součástek. Nikoliv však vniknutím látky neznámého původu nebo vlhkosti, jak bylo uvedeno a po které v telefonu není ani stopy. Proto jediným správným způsobem řešením reklamace telefonu je oprava poškozeného místa nebo lépe výměna celé samostatné spodní časti desky a to zcela zdarma. Tato samostatná část spodní desky s mizivým stupněm osazení zcela jistě nebude stát takové peníze, které jsou uváděny v servisním listu a to včetně práce. Díky výše uvedeným okolnostem by tedy neměl být problém pro servis provést záruční opravu a to zcela zdarma, jak je požadováno v zákoně. Pokud NEbude u servisu projeven zájem tuto opravu provést, měl by podstatně lepším způsobem doložit svoje nepravdivá tvrzení ze svého servisního listu. Následně se na její náklady nechá zhotovit od soudního znalce posudek, který mám již předjednán na základě zaslaných fotografií. Tento odborněji doložený posudek bude v dalším jednání zcela jistě pádným argumentem pro úspěšné vyřešení bezplatné záruční opravy. Ve Vaší odpovědi nebo přímo odpovědi ze servisu, budu tedy očekávat podstatně lepší zhodnocení celé situace nebo už rovnou provedení záruční opravy.

[295] Zdeněk e-mail 09. 12. 2014, 19:55
Ahoj všem nespokojeným.
Připisuji poslední perličku na adresu výše v komentářích jmenované firmy. Jak jsem dříve psal (únor 2013),taky jsem servisu Arvato věnoval pár set korun za opravu neopravu svého telefonu. Znechucen jsem ho dovezl domů a založil do skříňky ad acta. Třeba někdy....Vyhodit mi ho bylo líto, tak trochu mi přirostl k srdci, protože jsem s ním byl velmi spokojený a hodně mi pomohl při cestování po krajinách českých. To co kdyby se nedávno stalo aktuálním. Prostě se slovy "tady už není co pokazit" jsem jej vyndal ze skrýše a za pomoci malého šroubováčku rozdělal. Co se dalo jsem vyčistil, vyfoukal a popřípadě odmastil. Skompletoval a skusil nastartovat. Jaké bylo moje překvapení, když telefon šlapal jako nový bez jakéhokoli zaváhání.A šlape bez chyby už pár týdnů v rukou mé partnerky.
Takže shrnutí :
První odeslání do Arvata - zjištěn vadný sowtver.Oprava zřejmě způsobem - klik na tlačítko uvést do původního nastavení. Nefunkční!!!!
Reklamace - zjištěna vadná základová deska. Oprava její výměnou v ceně přes 5000. Neakceptováno. Bych byl asi na hlavu padlý při ceně telefonu 3700kč.
Domácí oprava - základní poloamatérské vyčištění telefonu. Výsledek - telefon jede jako nový.
No a shrnutí?
To se v autorizovaném a "perfektně pracujícím" servisu ani jeden technik neobtěžoval telefon otevřít a podívat se kde je chyba????? Asi moc práce, nebo to vůbec neumí. Ale peníze za to berou. Humus, velebnosti.
Snad i proto se na netu objevuje nabídka práce v tomto "geniálně pracujícím servisu". Žebych se přihlásil? Pracky bych si musel urazit!!!
Já měl to štěstí, že jsem nakonec byl úspěšný, ale Vy ostatní to nevzdávejte a chtějte to,na co máte ze zákona nárok.
Zdravím a fandím. Zdeněk

[296] Bequerel 12. 01. 2015, 17:12
Nová zkušenost s Arvatem je, že pro T-Mobile doručují zásilky. Mají doručovat do 2. dne. Bohužel ale nedoručují, ani do 3. a vypadá to, že ani do 7. Opravdová taškařice.

[297] rasco 29. 01. 2015, 12:48
Zdravim je to asi pul roka co tam jsem delal.Strasne moc tlacej na kvalitu a kvantitu a za tie korunky co tam dostavaj tak se jim nedivte že to odflakuji.za kazdou blbost strhavaj.

[298] Marie 23. 02. 2015, 20:39
Přidávám se, opravují mi mobil po třetí...vždy nejde zvuk, nikdy to nevyzkouší, jen obnoví tovární nastavení a nahrají software..po té závada neobjevena....oni s ním netelefonují, přivezu domů, funguje několik hodin aopět nezvoní. Peníze nevrátí, protože servis nenalezl závadu...to že mobil nevyzkouší je prý interní postup od výrobce...takže, v /ČR zákony neplatí..chytráci prodávají

[299] Iveta e-mail 24. 02. 2015, 22:23
Musím se taky přidat k negativnímu hodnocení Arvato Bertelsmann. Telefon mi nejdříve vrátili z Britexu, nyní i z Arvata. Přehrajou jen sw do továrnáho nastavení a myslí si, že sem jako úplně na blond. Telefon má zjevně vadnej rádiovej přijímač, kdy nezvládá chytit signál, ten chytí jen u GSM nastavení a to pak zase nechytá internet. Hodně sem o tom četla, že tyhle problémy měli telefony s nástupem 3G sítí. Ale na žádným rozmezí signálu nejsem a tel je po vložení simkarty po chvíli zcela bez signálu. Tak k čemu pak vlastně jako je. Asi místo fotorámečku. Jedná se o Sony. Arvato telefon vzal, napíchnul ho na diagnostiku, problém na servisní sim neshledal a stejně jako Britex předtím, vrátil tel. s tím, že se závada neprojevila. Jestli mám teda chodit chytat signál k nim to teda nevím :D Telefon za 7 tisíc a je jim jedno, že je bez signálu. Normální člověk ty čárky přece vidí. Takže sem si nechala na pobočce zavolat vedoucí, ať se mi k tomu vyjádří. Musela sem sepsat třetí reklamaci na stejnou závadu, ale jak dopadne, to sem zvědavá

[300] venca 27. 02. 2015, 12:04
Taky se přidávám Arvato .Mám telefon Sony Z1 první závada se projevila cca po roce užívání kdy se objevil světly flek na display s tím že reklamaci servis uznal jako HW vadu zakladové desky.Forma reklamace byla Výměna Zakladové desky to že se mi dostal do rukou uplně nový telefon je věc druha sám pan na prodejně ktery mi ho předával se divil že takto nevypadá rok stary telefon .:)
Po 5 měsících se projevila na novém telefonu ta sama závada ve stejném místě a servis mi odpověděl že je telefon mechanicky poškozen v oblasti displeje .Stejná závada .Dvojí hodnocení podotýkam že ani v jednom případě nebyl telefon nijak mechanicky poškozen a display už vubec ne proto mě zaraila tato zprava .Požádal jsem tedy servis o popsání a dokumentaci mechanické závady a vysvětlení jejich rozdílného postoje na stejnou závadu a už týden bez odpovědi i telefonu . Tak jsem zvědavý .

[301] Lukáš e-mail 03. 03. 2015, 01:12
Tak jak koukam 4 roky a stale si Arvato jedou to svoje. Moje Xperia Z3 compact (13500.-) po dvou mesicich se na displeji objevila fialova skvrna na displeji, ktera je viditelna pouze na cernem podklade. Po 10 dnech telefon s uznanim reklamace prisel bez jedinyho naznaku opravy, ale jak sem to tady procital mam stesti, ze se vratil neposkozenej. Takze sem mobil samozrejme neprevzal a budu cekat co mi z telefonem provedou napodruhy (poskrabani, oxidace,...)

[302] Kuba e-mail 03. 04. 2015, 23:30
Hoj lidi

V arvato pracuji a moc nechápu některé vaše stížnosti. Slavná věta závada se neprojevila vychází samozřejmě z murphyho zákonů a věřte mi že když už se něco projeví tak 100% opravujeme. Když si zákazník stěžuje na to že tel.
nejde zapnout a on úplnou náhodou jde tak co s tim. Nejde audio, nejde displey, nejde přehrávat porno ... vše je ok tak co s tim.

Když je problém se sítí tak co s tim asi udělam? Hodim to do mašiny která zabliká zeleně že je všechno v pořádku a co teď. Mam si ho vzit domu a 3 dny to zkouset jestli nahodou nekdy nevypadne signal? Nezapomente ze na jeden telefon je asi 20 minut (proste fabrika ... jde/nejde) vcetne dokumentace v pc, rozebrani, slozeni, opravy.

A ty prachy ... fakt to neni na zbohatnuti a moc frajeru ktery maj rodinu tam neni. Vekovej prumer tak 25, kazdodenni buzerace od vedeni a neplaceny prescasy.

Nikoho tam nezajima vas konkretni problem a zivotni pribeh ... jak to projde finalni kontrolou tak telefon asi funguje. Zapomente ze nekdo cte ty reklamacni listy (mozna tak pri vraceni reklamace) sou tam hlavne zakazky z finska, nemecka a ceska tak co mi je do toho ... Finsky neumim, nemecky taky ne. Prijde 4101 skusim jde poslu dal, nejde vymenim za novej poslu dal. Je poblita deska od oxidace, poslu jinam. 20 minut na telefon!

[303] VIV 08. 04. 2015, 13:22
I JA MAM VELICE SPATNOU ZKUSENOST SE SERVISEM ARVATO. 4X VYMENENA SOUCASTKA MOBIL STALE NEFUNGUJE JAK MA NA VRACENI PENEZ NEMAM NAROK, DOKONCE MI NA CERNY MOBIL DALI CERVENY KRYT, VYMENILI NOVOU BATERKU ZA STARY KRAM, POTRHALI OTVIRANI , PROTOZE SE DO NEJ AMATERI DOBYVALI NECIM OSTRYM A PRI POSLEDNI REKLAMACI MI ZMIZELA PAMETOVA KARTA. TAKZE JSEM SI KOUPILA TELEFON JINE ZNACKY A TEN DOUFAM MA LEPSI SRVIS.

[304] Jiri 08. 04. 2015, 17:26
No, kolegyne si v ramci zaruky nechala vymenit reproduktor u noveho telefonu Sony Xperia E1 s nalepenou ochrannou folii. Firma Arvato sice reproduktor vymenila, nicmene vratila telefon bez folie s poskrabanym displejem. Tak si asi pomahaji k zanovnim nahradnim dilum. :)

[305] jan e-mail 12. 06. 2015, 09:18
Mam take špatnou skušenost s timto servisem již po pate reklamuji telefon NOKIE kvuli vypadavani signalu a heasfrí a pokaždé jen přehratí softveru a reklamace neuznana,ted jsem podaval stížnost na ČOI tak uvidim a obracim se s timto problemem i do medijí

[306] ivana e-mail 31. 07. 2015, 15:36
mám stejně ěpatné zkušenosti s tímto servisem jako pan Michal. Jeden to přehazuje na druhého. Slíbí, že zjistí co se děje, a stejně se neozvou. Spoléhají, že jsou jediný záruční servis na NOKIE u nás. Je to hrůza.

[307] Josef e-mail 10. 08. 2015, 13:37
podvodníci kteří si říkají autorizovaný servis a přitom jsou to šmejdi já mám stejnou zkušenost. A budu psát na ČOI.

[308] Miki e-mail 11. 08. 2015, 09:54
Vyděsila jsem se při čtení zkušeností shora uvedených. 20.7.2015 jsem reklamovala telefon Prestigio u Electro Worldu kde jsem telefon koupila. Přehříval se a rovněž tak i nabíječka. 22.7. byl vrácen na prodejnu s tím, že je opravený. V Protokole o opravě bylo uvedeno , že byl zakoupen 8.12.2014 , i když skutečně byl zakoupen 2.2.2015. Dále v protokole je uvedeno, že vada byla ..sluchátko a byl vyměněn vadný díl. Znovu jsem provedla reklamaci a EW znovu poslal ARVATO reklamaci s uvedením problémů s mobilem. Nevěděla jsem o tom, že ho posílají někam na ARVATO ( domnívala jsem se, že mají řádný servis na opravy telefonů) avšak pochybnosti ve mně vzbudil už ten Protokol o opravě. Buď byl někdo mimo bazén , nebo nevím .Dnes je to 18 den po nové reklamaci, volala jsem na EV , kde mně bylo řečeno na na to mají 30 dnů a 31prvý den pokud telefon nebude vrácen mohu žádat o odstoupení od smlouvy . Jímá mne děs a hrůza jak se situace vyvine. Jsem důchodce a nemám peníze na vyhazování z okna . No uvidíme co bude dál.


[309] Miki e-mail 25. 08. 2015, 18:08
Po měsíci mně přišel domů ,, opravený,, mobil. V protokole bylo uvedeno, že vada se neprojevila . Naopak tam bylo konstatováno, že je poškrábaný LCD a mobil. Znovu bylo uvedeno špatné datum zakoupení mobilu. Jela jsem dnes na EW a znovu reklamovala přehřívání mobilu . Chtěla jsem , aby mně napsali do nové reklamace, že LCD není poškrábáno a je chráněno folií . Pracovník přijímající reklamace mně řekl, že nemají jiný servis . Na to jsem mu řekla, že buď jsou v servisu duševně nemocní , neumí číst a nejsou schopni provádět opravy. Zřejmě mně zase přijde za měsíc - poslední den - mobil zpět s tím, že žádnou vadu nezjistili. Vadu skutečně nemá, ale přehřívá se a to fest. To jsme to v této republice ,,dopracovali,, . Zřejmě si pak budu muset najít - nevím kde - znalce, zaplatit znalecký posudek . Nevím zda nebude lepší hodit mobil na zem a dupnout na něj patou.

[310] Mates 08. 09. 2015, 21:02
Včera se mi vrátil ze servisu Sony xp Z3 compat. Dával jsem ho k reklamaci s tím, že se přehřívá a následkem přehřátí došlo i k odlepení levého rohu displeje. Po asi 3 týdnech mi volali, že je na telefonu mechanické poškození základní desky a že je k výměně okolo 7tisíc. S tím sem samozřejmě nesouhlasil už z důvodu, že je telefon plně uzavřen kvůli ochraně IP. Na protokolu bylo uvedeno, že mechanické poškození je - ohnutá základní deska a baterie. Na mou stížnost, že k ohnutí došlo dle mého úsudku z důvodu přehřátí bylo odpovězeno, že nezkoumají proces poškození, ale výsledný produkt a že nespadá k reklamačnímu řádu. Je to banda tento servis. Když neuznají ani tento problém, to už pak neuznají snad nic. Budu muset vyzkoušet soudního znalce, protože základní desku asi jen tak nezkroutím přes přední a zadní sklo aniž by prasklo, které je pevně přilepeno. Nepochopitelné!!!!

[311] Maky 09. 09. 2015, 14:35
Už jste někdo viděl, že by se něco ohnulo, prasklo nebo utrhlo samo od sebe? Ja teda ještě ne. Docela úsměvné jak se tady lidé co se neumějí chovat k věcem pak snaží svojí chybu házet na servis. Uvědomte si, že servis vydělává na opravách a né na zamítnutých reklamacích (ať je to oxidace nebo mechanické poškození atd.) Myslím že "Kuba" to tu popsal dost jasně. A pokud si někdo myslí, že se mu udělá prasklina, flek a vytopí telefon přes noc sám na nočním stolku tak je fakt blázen. Nehledně na to, že Arvato je pro Sony pouze logistická společnost a sony se tam fyzicky neopravuje. A odpověď na otázku proč mi jednu tu samou reklamaci uznali a druhou už ne? Jednoduchý. Protože poprvé technik chtěl udělat dobrý skutek, ale jak to tak bývá ten je vždy po zásluze potrestán.

[312] Jan 17. 09. 2015, 17:07
Tento "servis" je atrapa na autorizovaný servis. Tito neschopové neumí nic jen mlít pantem aby se vykecali ze záruční opravy.To že tam Kubík pracuje a že tam nezbohatne je jen jeho problém, ne můj a nic na tom nemění že to je odpadní servis, neznajicí české zákony o reklamaci! Požaduji jen odstranění závady, která je všeobecně známa a opakujíci se, v záruční době. Nic víc, nic míň.

[313] Jan 17. 09. 2015, 17:36
To Maky: Divil by jste se kolik vámi vyjmenovaných závad se udělá opravdu samo (oxidace, flek na LCD, prasklina na LCD apod.)díky vlastnostem výrobku. Tito "20 minutoví roboti Chaplin jako je Kuba" nemyslí díky systému takových firem a jen těžko bude přemýšlet nad původem závady.
Systém-svítí zelené světýlko-bedna č.1, svítí červene-bedna č.2, poškrábané sklo-bedna č.3 na neuznání reklamace a v tomto případě aby z toho byl nějaký vejvar za nic, tak uděláme dignostiku a zákazník ji pěkně zacáluje (samozřejmě ve spoustě případů neoprávněně).Atd. Člověk se musí kvůli vychcanosti takového rádoby servisu obrátit na soudního znalce a podstoupit maratón nutných úkonů jen kvůli demenci servisního systému.

[314] Max 18. 09. 2015, 14:38
no tak me zkusenosti s timto radoby servisem jsou velmi trpke,tel byl dorucen 13.8.15 a kdyz jsem nemel zadnou zpravu ani po 14 dnech tak jsem zavolal nacez muj telefon nemohli dohleda ,slecna slibil ze se mi obratem ozve obrat trval dalsi 3dny kdy js volal opet ja a opet mi bylo receno od jine slecny ze uz se testuje,kdyz sem volal odpoledne tak muj tel,svete div se opet nebyl k nalezeni(sl.novotna)slibila ze to zjisti a rekla jestli sem napsal zavadu tk jsem rekl ze no praskly displej ale ona rekla ze me posle formular na meil tak sem ho vyplnil a obrtem zaslal dnes je to 37den kdy sem se nedockal zadne odpovedi a denne stravim hodinu dovolavanim se na linku ,bezuspesne.Vcera se mi to podarilo a slecna rekla ze zjisti jak to je po vice jak 24hodinach opet zadna zprava,Jen kvuli tomuhle servisu koncim se znackou Sony pac jestli tkhle si predtavuji autorizovany servis tak potez prdel

[315] svetlana e-mail 25. 09. 2015, 10:42
Ja som telefpn kupovany cez o2 dala reklamovat lebo vypadaval signal,nic ine mu nebolo a tento servis mi vratil mobil s tym ze mi ho neopravia a este k tomu mi ho vratili nefunkny,neda sa ani zapnut!!!!!!!!!takze nemam slov na ten servis.a ked som tam volala tak ziadne riesenie,ked sa vam nepaci obratte sa na sudnu komoru....diky za takych amaterov neschopnych

[316] Lucie 14. 10. 2015, 13:08
Tak jak tak čtu ty recenze já jsem asi jedna výjimka z milionu. Já posílala na reklamaci Sony Xperia Z2, skoro po roce používání jsem se odhodlala ji na dovolené vyzkoušet pod vodou, samozřejmě voda do ni natekla. Telefon byl na reklamaci 9 dní, v protokolu mám napsáno výměna základní desky, ale dle mě je telefon úplně nový, no nemůžu říct, že nejsem spokojená :) Toť má zkušenost a doufám, že i poslední.

[317] Ferda 15. 10. 2015, 20:12
Mám stejnou zkušnost jako Lucie, po roce používání mé Xperie Z1 se mi porouchal hlasitý reproduktor. Telefon jsem zabalil, poslal do Arvato a už po týdnu se mi vrátil zpět opravený. Po vybalení jsem si ihned všiml, že je nějaký naleštěný, oděrky šasí zmizeli a krytky portů jsou najednou nějaké neopotřebené..:-) V protokolu je sice psáno, že byl vadný reproduktor a závada byla odstraněna, ale v záručním listu mám uvedeno nové sériové číslo, tak že jsem dostal nový.. :-) Za sebe musím říci, že naprostá spokojenost jak s rychlostí, tak i způsobem vyřešení této záruční opravy ;)

[318] Pavel 19. 10. 2015, 16:50
Tak i já se připojuji k těm spokojeným. U Xperie Z2 mi přestal fungovat USB konektor a telefon nešel připojit k počítači a nabíjel jen přes magnetický dok. Odesláno do Arvato Services a za zhruba 8 dní jsem obdržel telefon zpět s tím, že byla výrobní chyba na základní desce. Stejně jako Ferda mám v záručním listu nové výrobní číslo a najednou neni poškrábaný tak že jsem taky dostal nový kus. Z mé strany spokojenost :)

[319] Láďa 18. 12. 2015, 23:23
Ano vým proč si spokojený ja jim poslal pul roku starý tel a dostal sem na něj horší displej prasklý blesk atd sou to šmejdi vám ostatnim poradim pokud budete chvíli otravovat vratné tak vám dají na konkretního člověka i mobil.tak sem z nich dostal výplatu

[320] Kateřina e-mail 19. 04. 2016, 17:53
Tak i já jsem nakonec okusila, kvalitu práce Arvata. Poté co mé spolubydlící upadl můj tablet, jsem ho poslala na výměnu, neplatila jsem nic, vzali mi to ještě v záruční lhůtě. Když, jsem si do tabletu chtěla přetáhnout více GB film, zjistila jsem, že je tam málo místa (tablet jsem kupovala 32 GB a po opravě měl volných 2,36 GB), zdálo se mi to divné, ale neřešila jsem to. Až pak po nějaké době se mi začala sekat obrazovka, tak že si ho dám do továrního nastavení (psalo mi to že to nemá medium), zkusila jsem to dát na Windows 10, taky nešlo. Brácha v tom přes hodinu študoval a zjistil že složka s Windows je úplně prázdná. Poslala jsem ho tedy na reklamaci. Byl poškozený softwar (takže se naskýtá 1. otázka jak to mohlo přejít přes kontrolu, když byl softwar poškozen? a to mi bylo vysvětleno, že se dá poškodit jen při manipulaci vnitřku). Dobrá byla jsem nasraná, poslala jsem to tam a daly mi tam nový softwar s Windows 8, ale malý problémeček byl v tom, že mi k Windows nedali klíč. Volala jsem nan zákaznické centrum, ty mě převedli nan info meil, a tam paní, prý po domluvě s technikem mi napsála at ho pošlu zase zpátky. Což se mi v alze divili, jak to, že mi ho nemůžou normálně poslat. Byla jsem nemírně vytočená, dožadovala jsem se kontaktu na nějakého vedoucího, prý nemůžou sloužit. Hledala jsem číslo na vedoucího, nebo meil, nikde nic. Prostě v Arvatu pracuje banda opic (možná i ty by to normálně opravili), nebo úplně ale úplně totální blbci!!!! Totální nespokojenost. A k tomu ještě pěkně poškrábaná folie na displeji, tak ted před odesláním, jsem si tablet pro jistotu vyfotila kdyby náhodou.

[321] Pavel 20. 04. 2016, 12:06
Rád by som sa aj ja podelil s vami o moju skúsenosť so servisom, ak sa to dá nazvať servisom, arvato services Stochov. Pred dvomi mesiacmi som si zobral od môjho operátora Tablet Lenovo. 1.mesiac všetko fungovalo ako má, po ponúknutej aktualizácii SW na verziu 5.0.1 mi zariadenie vyhľadávali iba sieť 4G a tam kde nebola 4G, tak automaticky úplne najnižšiu Edge. Doma mám iba sieť 3G, takže mi internet hneď prepne na najnižšiu rýchlosť Edge. 45 minút som volal do servisu do Čiech, tam ma presúvali na 4 rôzne čísla, až som nakoniec skončil na prvom cisle, s prísľubom, že mi preinstaluju SW na pôvodnú verziu 4.4 KitKat, len to mám riešiť ako reklamáciu cez operátora, čo som hneď aj urobil. Včera mi prišlo vyjadrenie z reklamácie: zariadenie nespĺňa predpoklady a podmienky záručnej opravy. Oprava je možná len za úhradu. Príčinou je poškodený REPRODUKTOR. Odhadovaná cena je 50+-37eur... Neviem či toto potrebuje komentár. Tablet mám len druhy mesiac, reproduktor hra bez problémov, SW mi nepreinstalovali, iba sa mi takto vysmiali.Ak by aj bol nejaký súvis so signálom siete a reproduktorom, o čom pochybujem, ide o skrytý vadu a na to predsa mám nárok na záručnú opravu. Ale ako to tak citam predchadzajuce komentare, asi ani nie, lebo arvato sú zrejme iba podvodníci, čo sa hrajú na servis. Mám v úmysle podať sťažnosť na centrálu v Prahe, ale to mi asi nepomôže, budú zrejme z toho istého cesta, ako ich šuflikanti zo Stochova...

[322] Jakub e-mail 15. 06. 2016, 18:23
Tak jsem tady narazil na tu Vaši diskuzi a obávám se jim zaslat telefon. Mám lenovo A7000 a dnes přestal reagovat na usb kabel, už 3 měsíce mi levá půlka displeje funguje jen když ji vyleštím a jakmile se objeví otisk, tak v daném místě nereaguje :-( ale telefon má odřený růžek a od 20x denního leštění displeje odřené sklo, takže je mi jasné s čím mi to vrátí :-D taky už se těším, jen co ušetřím na jiný tak jim tenhle do lenova zdarma pošlu s vyjádřením ať si to laskavě vrazí hodně hluboko do ...... dost mě ten telefon zklamal, teda spíš výrobce, hw je dobré, ale aby systém zabral 3,13 GB z 8, další x GB zabraly systémové appky a na uživatelské appky zbylo 1,5 GB to je zlý, to je hodně zlý....

[323] Lukáš 01. 08. 2016, 13:54
Na synovu tabletu Lenovo Idea Tab 2 A8-50F odešel dotyk, tablet byl koupený u Mall.cz a záruka platí ještě tři měsíce.
25.07.2016 jsem jim zavolal dostal jsem informaci, že si mám mailem objednat svoz.
26.07.2016 přijel DHL a tablet odvezl.
Dnes 01.08.2016 dopoledne přivezl DHL tablet opravený.
Z mé strany veliká spokojenost.

[324] Che 01. 09. 2016, 20:10
Pokud si kupovat novy telefon,tak jedine takovy,ktery se nemusi resit pres Arvato, tzn. ne Nokia, Lenovo, Sony.S timto servisem resim, jako s jednim z mnoha, reklamace zakazniku.Kazdy v praci, kdo musi s nema neco resit, uz dopredu nadava a vi jak to bude vypadat a nejradsi by to hodil na nekoho jineho.Je to nejhorsi ze servisu s kterymi prijdu do styku. Nevim, co tam zamestnavaji za lidi, ale neumi poradne cist a psat.Z jasne popsaneho pruvodniho listu nejsou poradne schopni vycist potrebne udaje,kdyz uz se jim to povede a maji vam psat, tak i tam jsou schopni to poprehazet, ze pokud to nezkoumate 5min, o co vubec jde, ze neco takoveho jste tam neposlali, tak jste na slak trefeni.Vyjadreni Arvata ty taky stoji za to.Na hromade vyjadreni popis, ze je trvale mechanicka klavesa a pod tim, ze mate narok na neopravitelnost a splnujete podminky pro odstup od smlouvy.Co to jako je? To podotykam, ze telefon ani zadnou klavesu na sobe nema krome bocnich tlacitek. Ve vyjadrenich casto nesrozumitelna uznanost, neuznanost zavady, vubec spatne popsane.Ze jim ve vyjadreni nesedi identifikace jako IMEI, jim je nejspis jedno, jestli tam maji 5 nebo 8,proste kam ten prst na klavesnici padne, tam padne. A rozpoznat z dopisu to, ze to maji vratit na nejakou adresu je asi taky problem, protoze se zastavi u dokladu s fakturou a pozor, tam je napsany nekdo jiny, to uz je problem. Ale v dopise i na stitku na krabici maji adresu, ktere to prislo. Dokonce jsou schopni se i prit, ze tam zadne doklady nebyly.A az mate resit nejaky problem, co se vam nelibi,tak to teprve zacne byt problem.

[325] Che 01. 09. 2016, 20:50
Pokud si kupovat novy telefon,tak jedine takovy,ktery se nemusi resit pres Arvato, tzn. ne Nokia, Lenovo, Sony.S timto servisem resim, jako s jednim z mnoha, reklamace zakazniku.Kazdy v praci, kdo musi s nema neco resit, uz dopredu nadava a vi jak to bude vypadat a nejradsi by to hodil na nekoho jineho.Je to nejhorsi ze servisu s kterymi prijdu do styku. Nevim, co tam zamestnavaji za lidi, ale neumi poradne cist a psat.Z jasne popsaneho pruvodniho listu nejsou poradne schopni vycist potrebne udaje,kdyz uz se jim to povede a maji vam psat, tak i tam jsou schopni to poprehazet, ze pokud to nezkoumate 5min, o co vubec jde, ze neco takoveho jste tam neposlali, tak jste na slak trefeni.Vyjadreni Arvata ty taky stoji za to.Na hromade vyjadreni popis, ze je trvale mechanicka klavesa a pod tim, ze mate narok na neopravitelnost a splnujete podminky pro odstup od smlouvy.Co to jako je? To podotykam, ze telefon ani zadnou klavesu na sobe nema krome bocnich tlacitek. Ve vyjadrenich casto nesrozumitelna uznanost, neuznanost zavady, vubec spatne popsane.Ze jim ve vyjadreni nesedi identifikace jako IMEI, jim je nejspis jedno, jestli tam maji 5 nebo 8,proste kam ten prst na klavesnici padne, tam padne. A rozpoznat z dopisu to, ze to maji vratit na nejakou adresu je asi taky problem, protoze se zastavi u dokladu s fakturou a pozor, tam je napsany nekdo jiny, to uz je problem. Ale v dopise i na stitku na krabici maji adresu, ktere to prislo. Dokonce jsou schopni se i prit, ze tam zadne doklady nebyly.A az mate resit nejaky problem, co se vam nelibi,tak to teprve zacne byt problem.

[326] Zuzana 11. 10. 2016, 14:20
Zdravím. Tak s touto spoločnosťou mám takisto veľmi zlé skúsenosti. Zasielala som im mobilné zariadenie Lenovo A6000+, keďže bolo v záruke a odišla mu základná doska. Zariadenie mi vyreklamovali, dosku vymenili a zaslali naspät. Po otvorení zásielky som našla zariadenie v HROZNOM stave. 1. na zariadení nebol zatlačený kryt a to v dôsledku ohnutia zariadenia v oblasti ovládacích tlačidiel takisto bol aj na niektorých miestach zlomený! 2. v tej istej oblasti bolo zariadenie doškriabané 3. základná doska síce bola vymenená, no nie za typ dosky prislúchajúci k zariadeniu Lenovo A6000+ ale k zariadeniu A6000, to znamená, že sa líšila minimálne vo veľkosti RAM a to miesto 2GB som mala 1GB a podobne... Každopádne som ich okamžite kontaktovala s reklamáciou reklamácie, keďže mi zariadenie poškodili a ešte aj zamenili základné dosky.... Podotýkam, že som zariadenie zasielala nepoškodené, takisto mi v reklamačnom protokole uviedli, že zariadenie prijali NEPOŠKODENÉ maximálne tak s malými škrabancami vzniknutými v dôsledku používania, takže nebol žiadny rozpor v tom, že by som im ja mala zaslať už takto poškodené zariadenie a tak isto bolo zrejmé, že ten mobil poškodili pri oprave. Takže na základe inštrukcií som im zariadenie opäť zaslala na reklamáciu, pričom som sa dožadovala informácií, ako bude prebiehať reklamácia a oprava a napísali mi, že zariadenie bude opravené. Tak ok, čakala som. Prišlo mi už znovu vyreklamované zariadenie, doska bola síce vymenená no poškodenie bolo rovnaké, pýtala som sa ich už aj pred tým aj teraz, že ako je možné, že takéto zariadenie môže prejsť cez záverečnú kontrolu, keď ani len Kryt na telefóne nebol poriadne zaklapnutý, ako to, že časť reklamácie vyreklamujú a na druhú časť sa vykašlú a ani len do reklamčného protokolu neuvedú celú moju požiadavku a vyjadria sa, že zariadenie je OPRAVENÉ... Po dlhých rozhovoroch mi prislúbili, že mi zašlú na mail najprv vyjadrenie k tejto druhej reklamácii a dnes, po dvoch týždňoch mi aj prišlo ( každý druhý deň som im volala, aby mi to zaslali) a napísali mi: Dobrý den,
Pokud je zařízení nefunkční,prosíme tedy, zašlete jej do našeho servisu k opravě.Pokud s vyjádřením na protokolu o opravě z 20.9.2016 nesouhlasíte a nesouhlasíte s opravou,máte možnost obrátit se na soudního znalce v oboru.

S pozdravem

Renata Hrubá
Customer Care

chcela som sa preto opýtať, akú máte skúsenosť so súdnym znalcom, poprípade, či už niekto z Vás dával podnet na ČOI a aký bol výsledok.. ďakujem

[327] Zuzana 11. 10. 2016, 14:41
Zdravím. Tak s touto spoločnosťou mám takisto veľmi zlé skúsenosti. Zasielala som im mobilné zariadenie Lenovo A6000+, keďže bolo v záruke a odišla mu základná doska. Zariadenie mi vyreklamovali, dosku vymenili a zaslali naspät. Po otvorení zásielky som našla zariadenie v HROZNOM stave. 1. na zariadení nebol zatlačený kryt a to v dôsledku ohnutia zariadenia v oblasti ovládacích tlačidiel takisto bol aj na niektorých miestach zlomený! 2. v tej istej oblasti bolo zariadenie doškriabané 3. základná doska síce bola vymenená, no nie za typ dosky prislúchajúci k zariadeniu Lenovo A6000+ ale k zariadeniu A6000, to znamená, že sa líšila minimálne vo veľkosti RAM a to miesto 2GB som mala 1GB a podobne... Každopádne som ich okamžite kontaktovala s reklamáciou reklamácie, keďže mi zariadenie poškodili a ešte aj zamenili základné dosky.... Podotýkam, že som zariadenie zasielala nepoškodené, takisto mi v reklamačnom protokole uviedli, že zariadenie prijali NEPOŠKODENÉ maximálne tak s malými škrabancami vzniknutými v dôsledku používania, takže nebol žiadny rozpor v tom, že by som im ja mala zaslať už takto poškodené zariadenie a tak isto bolo zrejmé, že ten mobil poškodili pri oprave. Takže na základe inštrukcií som im zariadenie opäť zaslala na reklamáciu, pričom som sa dožadovala informácií, ako bude prebiehať reklamácia a oprava a napísali mi, že zariadenie bude opravené. Tak ok, čakala som. Prišlo mi už znovu vyreklamované zariadenie, doska bola síce vymenená no poškodenie bolo rovnaké, pýtala som sa ich už aj pred tým aj teraz, že ako je možné, že takéto zariadenie môže prejsť cez záverečnú kontrolu, keď ani len Kryt na telefóne nebol poriadne zaklapnutý, ako to, že časť reklamácie vyreklamujú a na druhú časť sa vykašlú a ani len do reklamčného protokolu neuvedú celú moju požiadavku a vyjadria sa, že zariadenie je OPRAVENÉ... Po dlhých rozhovoroch mi prislúbili, že mi zašlú na mail najprv vyjadrenie k tejto druhej reklamácii a dnes, po dvoch týždňoch mi aj prišlo ( každý druhý deň som im volala, aby mi to zaslali) a napísali mi: Dobrý den,
Pokud je zařízení nefunkční,prosíme tedy, zašlete jej do našeho servisu k opravě.Pokud s vyjádřením na protokolu o opravě z 20.9.2016 nesouhlasíte a nesouhlasíte s opravou,máte možnost obrátit se na soudního znalce v oboru.

S pozdravem

Renata Hrubá
Customer Care

chcela som sa preto opýtať, akú máte skúsenosť so súdnym znalcom, poprípade, či už niekto z Vás dával podnet na ČOI a aký bol výsledok.. ďakujem

[328] Tomas Podhorsky e-mail 30. 10. 2016, 22:38
Tak i ja s nimi aktualne resim neuznanou reklamaci a telefon poskozeny po jejich servisnim zasahu. Posilal jsem jim sony xperia Z3 s nefunkcini gps. Telefon ma skleneny kryt vpredu i vzadu a je uvaden jako vodeodolny. Telefon mi byl vracen s tim, ze nefunkcni gps je zpusobeno mechanickym poskozenim zakladni desky. Nechapu jak, kdyz je telefon zalepeny a neda se do nej dostat. Kazdopadne telefon prisel s rozlepenym zadnim krytem a tudiz jiz rozhodne neni vodotesny. Nechapu jak to ti lajdaci mohou takto odeslat zpet. Jsem zvedavy na jejich vyjadreni. Kazdopadne bych od nich cekal vice profi pristup...

[329] Dusan e-mail 21. 12. 2016, 10:02
Mam Lenovo A5ooo.Asi po pol roku pouzivania sa neda zapnut WIFI ani bluetooth.Reklamacia vratena-udajne poskodena zakladna doska.Po vrateni zo servisu sa uz neda zapnut SIM karta ani nefunguje zvuk.Po opakovanej reklamacii zamietnute,vraj som si poskodil zakladnu dosku sam.Kupovane v DATART.

[330] Eva Jahnová DIS. e-mail 05. 02. 2017, 18:04
Tak neschopný servis, 4 reklamace telefonu a ani jedna neuznána a telefonem se nedá telefonovat. Pouze se zákazníkům vysmívají a pokud se závada neprojeví na diagnostice, dál neřeší i když telefon je nefunkční.

[331] Stano e-mail 10. 02. 2017, 16:03
Budem strucny, posielal som im SONY Xperia Z5 Premium s problemom po uploade fotiek na cloud, odmietol sa spravne nastartovat aj po intervencii software-om Companoin, proste softwareova chyba. Po dvoch tyzdnoch mi dosiel so spravou opravene, vymenena zakladna doska, nove IMEI. Po zapnuti nefungoval mikrofon, nepomohla ani vymena simky. Poslal som ho naspat v domneni ze ide o banalitu. Po dalsich dvoch tyzdnoch ma cakal sok, telefon je mechanicky poskodeny a ze uz vobec nefunguje (vratil sa ohnuty - podotykam tento model ma hlinikove vystuzene telo, mal obojstranne temperovae sklo, proste zabezpeceny.) Po mojej vytke, ze to nie je mozne a ze by to zistili pri prvej oprave mi napisali, ze sa mozem obratit na sudneho znalca a prestali komunikovat. Napisal som preto do SONY Care Center Czech, ze ak to nevyriesia, napisem do SONY Japan. Po 48 hodinach mi odpisali, ze nech poslem telefon do ARVATO znovu, ze oprava musi byt priajata. Cakam zatial 2 tyzden, od prveho prijatia do opravy je to uz 7 tyzden. Dufam, ze ho vymenia za novy, v podstate uplne novy telefon je kompletne zniceny, aj napriek ubezpeceniu SONY Centra mam obavu, co dostanem spat. Absolutne nechapem SONY, tato firma im proste nici reputaciu, uz len tento blog je neuveritelnou spravou o cinnosti tohoto "servisu". p. Hruba sa neobtazuje nic vysvetlovat, ci citat, proste Vam posle odpoved o sudnom znalcovi a je to vybavene. Pripomina mi to socik, kde auto v servise sa vratilo velakrat z ukradnutymi suciastkami ako opravene. V podstate je to to iste, nechapem ze to nie je podnetom pre vysetrovanie takychto praktik. Davajte si VELKY POZOR na tento servis !!!!

[332] Martin e-mail 13. 02. 2017, 17:16
Jsou to neschopný hovada 4x jsem reklamoval telefon zakoupený od O2 a vždy mě ho vrátily,že nebyla nalezena žádná závada,přitom jsem jim to natočil na flesh disk a ani to nepomohlo.jsou to zmr........

[333] Vlado e-mail 03. 03. 2017, 10:31
Presne to iste mam ako (332)martin,to opice za banan,by zvladla lepe jak mechanici v Arvato

[334] Petr Fojtík e-mail www04. 03. 2017, 09:56
LENOVO DOBŘE VÍ CO DĚLÁ ARVATO A SAMI MU NAŘIZUJÍ JAK SE MÁ CHOVAT K REKLAMACI.S PODIVEM,ŽE JEŠTĚ MAJÍ ISO.

Tohle mluví za vše:
http://www.pcstoura.cz/BB3/viewtopic.php?f=3&t=2

[335] rrr 27. 04. 2017, 21:10
Kupil som si cez mall.sk MT Lenovo
K5 dual sim gold. Uz tretikrat ho posielam na reklamaciu spet a
problem? Wifi. Telefon najde siet ukaze plny signal ale nejde vobec
pripojit na net. Jasne co ma napadlo. Utekal som susedovi ze mozno u
mna chyba. To iste robilo aj u suseda.Poslali ho spet prvykrat ze bol
preinstalovany ci novy softwer- Podotykam ze sa bavime o dvojmesacnom
telefone fungel novom.Poslal som druhy krat ze stale robi to
iste,jasne dosiel naspet a cuduj sa svete nejde to. No tak som
navstivil dalsie dve wifi siete u susedov a telefon-wifi neslo ani
tam-uz neviem ci ja som tupy ale kto. Na nasej domacej sieti funguje 5
zariadeni bezproblemov. Pravdaze som zavolal aj susedov teda nech sa
pripoja na siet u mna doma. Pripojenie prebehlo v pohode.Poradte mi co
robit , druha reklamacia z ciech

arvato services
vsetko je ok vyskusane so sluzobnou sim kartou. Ale ja som im pisali o
wifi nie o datach. Som v koncoch. Telefon som poslal treti krat a
dokonca som pozval zamestnancov mall k nam domov aby sa o tom sami
presvedcili. Citim sa na slucku. Dakujem vam

K foru-riesenie ze pokial nesuhlasim s opravou ze si mam dat spravit znalecky a ak budem mat pravdu tak mall.sk mi to preplati. Toto je riesenie takej spolocnosti? V BA je lenovo a naco to zasielaju do ciech?

[336] Jakub Finance e-mail 17. 10. 2017, 05:05
Ahoj,

Zde je nabídka úvěru pro vás? Jsme legitimní a garantujeme
družstevní záložny a poskytují půjčky jednotlivcům, vládě
institucí, církví a obchodních organizací a lidí všeho druhu.
Aplikujte dnes na jakýkoli druh úvěru, jako osobní, nezabezpečený, konsolidační, křesťanské, obchodní, studentské a hypoteční úvěry atd., Které odpovídají vašemu rozpočtu za úrokovou sazbu 2%. Pro více informací kontaktujte: jakubfinance.cz@gmail.com

[337] Martin e-mail 11. 11. 2017, 11:17
Servis mechanicky poškodil telefon jak na rámu, 4 vrypy z boční strany (zřejmě po svěráku), tak na zadní straně téměř po celé délce krytu (řez od nože nebo nůžek). Soudruzi zjevně neumí vybalit zařízení v obalu. Snad bude odstraněna alespoň reklamovaná závada.

[338] David e-mail 05. 03. 2018, 13:22
Ahoj,

Taky se musím podělit se špatnou zkušeností s ARVATO. Nechal jsem u nich v záruce opravovat dobíjející konektor u tabletu a vrátil se mi s vrypy na displeji -jako by někdo po něm přejel nožem (bohužel nepomohla ani ochranná fólie, které byla na něm nalepená). Tyto místa pak přelepil lepící páskou. Pochybení ze strany prodejny nebylo, protože jsem byl přítomný jak u balení a odeslání, tak i u přijetí a rozbalení. Odmítl jsem takový tablet zpět přijmout, ale zamítli to se slovy "zaslanou neshodu nelze akceptovat". Takto by se autorizovaný servis rozhodně neměl chovat a vracet zboží zákazníkovi více poškozené, než bylo odesláno. Nevím, co za "experty" tam pracuje, ale o manipulaci a servisem s takovým zbožím nemají tušení.
Všem raději doporučuji si pořídit důkladné fotografie před odesláním, jak zařízení, tak i balení ve kterém odesíláte, ať na ně pak máte nějakou páku.

[339] klaudie e-mail 20. 09. 2018, 12:04
Nedoporučuji arváto! Je to tam samá lež, faleš, křivák psychicky a duševně nemocný člověk. Zdraví lidé se tam dlouho neohřejou, protže ty psychicky choré, slepé bestie proti němu poštvou sobě rovné chorobné lháře s psychickou chorobou. Nemají žádné svědomí. Pomlouvání, lžou, křiváctví je tam na denním pořádku + šikana. Mistrové jsou nervní s psychickýma poruchama, lžou jako děla a pokud vám nejde pc, né vaši vinnou, hodí všechno jejich skryté zlo, nervy a škody na vás.. tudíž jste okamžitě vyloučen poté jdou za personální a tam ji vykládají lži, že nezapadáte do jejich tzv. party. Všechno otočí proti vám, aby oni vypadali lépe.. strašné, jak jsou křiví, lžou a bodají kudlu do zad až, když odcházíte, aby se neřešila věc se všemi pohromadě. Včera byla tlustá mistrová nahoře v patře nervní, zlá, jedovatá i na kontrolorky.. jedné lhala, co se týče xkártu krabiček a druhá ta šedivá, brejlatá s psychickou poruchou stará /šedivá smrt - skrytý psychopat, sociopat/, strašně zlá na nevinné, zdravé lidi, přidávala se k šikaně, pomluvám, křivárnám.. hrozně pomlouvá, lže je křivá, ale vedoucím leze do prdele, tak bacha a bude o vás lhát.. tak ta měla taky problém s nějákou zakázkou, kterou špatně odvedla... Všichni včetně tlusté mistrové s psychikou poruchou byli nervní, nervozní z jejich chyb, které napáchali a také z nějáké německé včerejší delegace, co je tam přišla kontrolovat. Samozřejmě, že jsem to odnesla já a byla hned vyhozena, aniž by řekli provozní pravdu, že nešel, blbnul počítač, (co se týče lepení, nebyla jsem tam dva roky a poté jsem se zase zaučila, což mi šlo) a já tam s nimi neměla žádný konflikt, přičměž lhali, že ano. Není to vůbec pravda! Jsou nemocní na hlavu, psychiku, křiví, prolhaní do pekel.. hrůza! Jeden se jich bojí, co na něj zase hodí. Nemluvě o hrůzné šikaně, kterou jsem si musela před dvěma lety.. celých třičtvrtě roku projít...samozřejmě, že skoro všichni kontrolorky se stálými zaměstanci stáli při psychicky choré manipulátorce, která si tam stále vybírá nevinné oběti a šikanuje je psychicky, vydírá, pomlouvá, strašně o obětích lže a ti, co tam pracují s psychickýma chorobama jí to všechno věří a žerou.. stijí při té psychopatce, co šikanuj. Šikany jsou tam na denním pořádku., aby nikdo nic "neviděl" Strašné. Dejte si na tu partu psychicky nemocných pozor... zdraví lidé tam nevydrží. Udělají vám z práce peklo!

[340] Honza e-mail 11. 02. 2019, 10:09
Od vánoc 3. reklamace závady dotykové vrtsvy tabletu Lenovo. Závada prokazatelně zjištěna i pracovníky Datartu, vše natočeno na videu. Dle se rvisu se závada neprojevuje. Čekám na vyjádření k 3. reklamaci, pak bude následovat ČOI, soudní znalec atd.

Přidat komentář

Jméno
E-mail
Web
Text
    Odesláním souhlasíte s pravidly.

Kategorie blogu

Twitter feed

Poslední články

Poslední komentáře

seriózní a rychlá nabídka půjčky: seriózní a rychlá nabídka půjčky Poskytujeme vám půjčky za velmi flexibilních podmínek, naše úrokové sazby se liší v závislosti na požadované částce a době splatnosti. Naše sazby jsou relativně nízké a liší se 2%. Vyberete si částku a dobu, která nejlépe vyhovuje vaší situaci.... Ukázat
seriózní a rychlá nabídka půjčky: seriózní a rychlá nabídka půjčky Poskytujeme vám půjčky za velmi flexibilních podmínek, naše úrokové sazby se liší v závislosti na požadované částce a době splatnosti. Naše sazby jsou relativně nízké a liší se 2%. Vyberete si částku a dobu, která nejlépe vyhovuje vaší situaci.... Ukázat
Faye Miller: Ahojte všetci, dnes som nadšená. Videl som komentáre od ľudí, ktorí už dostali pôžičku od Sabinehelps@gmail.com a potom som sa rozhodol prihlásiť sa na základe ich odporúčaní. Pred niekoľkými hodinami som potvrdil celkom 10 000 EUR, ktoré som požadoval z vlastného bankového účtu.... Ukázat
seriózní a rychlá nabídka půjčky: seriózní a rychlá nabídka půjčky Poskytujeme vám půjčky za velmi flexibilních podmínek, naše úrokové sazby se liší v závislosti na požadované částce a době splatnosti. Naše sazby jsou relativně nízké a liší se 2%. Vyberete si částku a dobu, která nejlépe vyhovuje vaší situaci.... Ukázat
Nina Darko: Jsem velmi překvapen zázračným zážitkem a zázraky dr. Isikola, které byly rozšířeny na internetu i po celém světě. Jak úžasně pomohl lidem na celém světě obnovit zpět své ztracené milence, kontaktoval jsem ho poté, co jsem prošel tolik svědectvím různých lidí, jak Pomáhá... Ukázat

Vyhledávání

Nastavení

Velikost písma: Abc Abc Abc