Logitech MX1100R: profesionální bezdrátová myš | Michal Smrčka - blog

Logitech MX1100R: profesionální bezdrátová myš

Rozhodl jsem se koupit si novou myš. Kdysi jsem necelý rok jsem používal Genius Ergo 525, což byla na svoji dobu skvělá myš s přijatelnou cenou (800 Kč) - laserová technologie fungující téměř na každém povrchu, senzor s 2000dpi a 8 programovatelných tlačítek. Poté jsem po koupi bezdrátového setu Logitech S510 jsem pocítil výhody spojené s bezdrátovými periferiemi a půl roku jsem používal Logitech LX5 a Genius Ergo 525 věnoval bratrovi. LX5 myš mi však příliš nevyhovovala, a to jak nedostačujícím senzorem (800dpi), který občas špatně snímal, tak svojí jednoduchostí. Po dlouhém zvažování a testování jsem se nakonec rozhodl pro Logitech MX 1100R.

  logitech-mx1100r

Vzhled, ergonomie, ovládání

Pokud máte drobnější ručku, před zakoupením myši Logitech MX1100R bych vám doporučil si ji někde vyzkoušet, protože rozměry jsou opravdu velké a myš určitě nepadne do každé ruky.  Přední část s tlačítky je mírně nakloněná, proto vám může zpočátku dělat problémy uchopit myš „přesně" - aby při vodorovném posunu se kurzor na obrazovce pohyboval opravdu vodorovně. Toto je však jen věc zvyku.

K ergonomii nemám sebemenší výhrady, myš se drží naprosto pohodlně a nemám problém na jeden úchop ovládat pohodlně všechna tlačítka.

logitech-mx1100r-prislusenstvi.jpg logitech-mx1100r-genius-ergo-525-logitech-lx5.jpg
Obsah balení
Logitech MX1100R, Genius Ergo 525, Logitech LX5

Tlačítka

Myš disponuje celkem 11 tlačítky: levé, pravé, stisk kolečka, náklon kolečka doleva/doprava, přepínání skrolovacího módu, změna DPI na vyšší/nižší, tlačítka zpět/vpřed a skryté tlačítko pod palcem (to by člověk sám nikdy neobjevil :)). Osm z těchto tlačítek je plně programovatelných: lze nastavit buď událost (page up/down, zoom +/-, copy/paste, ...), simulace stisknutí klávesové zkratky či přímo spuštění libovolného programu (zadání absolutní cesty ke spustitelnému souboru). Možnosti jsou opravdu bohaté.

Jediná věc, kterou bych u tlačítek vytknul, je ta, že kliknutí kolečkem je velmi nepohodlné a často s ním kolečko i nakloníte a provedete tak i akci nadefinovanou na náklon kolečka. Proto jsem nastavení změnil a místo stisku kolečka provádím levý náklon (jsem na to mimochodem zvyklý už z předchozí Logitech myši, která tímto trpěla taky).

logitech-mx1100r-leftside.jpg
Skryté tlačítko
 

Smartmove - inteligentní kolečko

Jedna z věcí, které mě na myši nejvíce upoutaly, je možnost přepínání módu kolečka. Buď zvolíte krokovací režim (klasické „hrbaté" otáčení) nebo plynulé otáčení (pro procházení dlouhými dokumenty). Režimy se rychle a snadno přepínají mechanicky tlačítkem, které je hned za kolečkem.

Napájení, výdrž

Tato myš má označení „for business", což výrobce vysvětluje dlouhou dobou výdrží na jedno nabití (prý až 6 týdnů, osobně jsem však reálnou výdrž zatím nebyl schopen otestovat) a velmi rychlým nabíjením baterie. To probíhá připojením USB kabelu do přední strany myši. Již po 15 minutách nabíjení je myš prý schopna pracovat jeden celý den. Pokud však nechcete čekat ani těch 15 minut, můžete myš s připojeným USB kabelem klasicky používat jako myš drátovou.

Myš běží na jednu AA Ni-MH baterii, která je dokonce součástí balení. (Ačkoli manuál vtipně uvádí, že pro snížení hmotnosti myši můžu jednu baterii vyndat - pak však samozřejmě myš nefunguje. Zřejmě človíčci z Logitechu psali zároveň manuál i pro dvoubateriovou myš.)

Slabá baterie je signalizována červeně blikající diodou, což však znamená, že je baterie nabita ještě na několik desítek hodin bezproblémové práce.

logitech-mx1100r-bottom.jpg logitech-mx1100r-front
Myš zespodu Konektor pro připojení USB kabelu

Srovnání s Logitech MX Revolution

Měl jsem doma několik dní na vyzkoušení vlajkovou loď myší Logitech - MX Revolution. Nebyl jsem však příliš nadšen - horní kolečko bylo ještě problémovější a stisk byl docela tuhý. Kromě toho mi nevyhovovalo rozlišení snímače, 800dpi je dnes již žalostně málo a na 22" monitoru to bylo opravdu poznat. Kromě toho má MX Revolution mnohem horší výdrž na baterie a v případě vybití nic nenaděláte, akumulátor je vestavěný a musíte celou myš vložit do kolébky. Pokud u sebe nemáte sekundární myš, je vaše práce v tuto chvíli u konce.

Abych MX Revolution však jen nekritizoval, musím u ní ocenit například naklápěcí kolečko pro palec a automatické přepínání Smartmove módu. Ten jste u MX1100R nuceni přepínat tlačítkem, MX Revolution toto umí automaticky. Třeba i podle aktuálního programu - počítačové hry budou používat krokovací režim, zatímco dokumenty ve Wordu režim plynulý.

Myš Logitech MX1100R je skutečně high-endový skvost a její koupí v žádném případě neprohloupíte. Cena 1550 Kč sice není nejnižší, ale do tohoto typu produktu se rozhodně investovat vyplatí, protože vaše práce bude mnohem rychlejší, pohodlnější a efektivnější.


Čtěte také:
20. 04. 2009 v 23:24 • Co mám rád • autor Michal Smrčka
 

Názory a komentáře k článku


[1] Tonda e-mail www13. 08. 2009, 22:27
Ahoj, taky jsem majitelem této myši a jsem spokojen. Ostatně já si jí koupil v podstatě jenom kvůli její ergonomii a v tomhle ohledu velmi mile překvapila.

Co se týče těch tlačítek. Jak se ti podařilo nastavit zoom pod levej horizontální scroll? V SetPointu u tohodle tlačítka tuhle možnost nemam, ani v others. Stejně tak jsem se snažil nastavit "zobrazit plochu" pod to skrytý tlačítko, ale nepodařilo se. Jako program to asi spouští jen exe (tohle je ink) a zkratku win+d tam taky nejde dát.

Ideální by bylo, kdyby se ty zkratky ukládaly do nějakýho texťáku a já bych to mohl manuálně nastavit, ale asi nevíš, jestli to někde je co?

Jinak jsem taky o myši napsal článek: http://blog.antonindanek.cz/clanek/logitech-mx1100r-for-business-elegantni-mys-s-nabijenim-z-usb/

[2] Michal Smrčka admin 16. 08. 2009, 15:04
Tonda: Krajním, ale funkčním řešením by bylo napsat si jednoduchou aplikaci, která po spuštění simuluje stisk klávesové zkratky a poté se sama ukončí. Potom je možné zvolit "run application" akci po stisknutí tlačítka.

[3] Lukas e-mail 07. 01. 2010, 11:49
lze u teto mysky nastavit tlacitko na vyhledavani mam ted MX Revolution a u te je tlacitko pod koleckem nastavno na vyhledavani v googlu umi to i tahle myska diky za info LuKaS

[4] Michal Smrčka admin 07. 01. 2010, 11:58
Lukas: Jo, umí

[5] Jakub Finance e-mail 14. 10. 2017, 13:17
Ahoj,

Zde je nabídka úvěru pro vás? Jsme legitimní a garantujeme
družstevní záložny a poskytují půjčky jednotlivcům, vládě
institucí, církví a obchodních organizací a lidí všeho druhu.
Aplikujte dnes na jakýkoli druh úvěru, jako osobní, nezabezpečený, konsolidační, křesťanské, obchodní, studentské a hypoteční úvěry atd., Které odpovídají vašemu rozpočtu za úrokovou sazbu 2%. Pro více informací kontaktujte: jakubfinance.cz@gmail.com

Přidat komentář

Jméno
E-mail
Web
Text
    Odesláním souhlasíte s pravidly.

Kategorie blogu

Twitter feed

Poslední články

Poslední komentáře

maria: Nabídněte peněžní půjčku mezi jednotlivci rychle za 72 hodin Byl jste odmítnut v bance, protože váš kredit nesplňuje jejich standardy? Sen o vlastním vlastním domě, ale byla vám odepřena hypotéka kvůli nedostatečnému úvěru? Vaše podnikání se za rok nezlepšilo. potřebovali jste peníze na rozšíření... Ukázat
bryan: Ahoj, Potřebujete naléhavou půjčku k vyřešení vašich finančních potřeb, nabízíme půjčky od 10 000,00 Euro do 100 000 000,00 Euro, spolehlivé, efektivní, rychlé a dynamické se 100% zárukou (Euro, libra a dolar)) zájem o úrokovou sazbu pro všechny úvěry (2%). E-mail: (Bryanloaners@gmail.com) Dík. Ukázat
alain: Pro váš dům, Pro vaši firmu, Chcete-li koupit auto, Chcete-li koupit motocykl, Chcete-li vytvořit vlastní firmu, Pro vaše osobní potřeby nepochybujte. Nabízím osobní půjčky od 10 000 Kč do 60 000 000 Kč s roční úrokovou sazbou 3%. Nezáleží na výši. Ve své žádosti o půjčku uveďte přesnou... Ukázat
Jack hum: Are you a business man or woman? Are you in a financial mess or do You need funds to start your own business? Need to pay loans Their Debt or pay off your bills or start a nice business? Do you have a... Ukázat
loici: Peníze by měly být vážné za 48 hodin Dobrý den pan / pane Jsem konkrétní promotér a ředitel společnosti uděluji úvěr komukoli s potřebou a také nabízím nemovitosti a auto půjčky ty, kteří chtějí zahájit činnost nebo mít projekty nebo pro výstavbu dobrá nebo... Ukázat

Vyhledávání

Nastavení

Velikost písma: Abc Abc Abc